WCO, czyli Wirtualna Centralka Orange – profesjonalne narzędzie dla każdego przedsiębiorstwa
Komunikacja 17 sierpnia 2022 6 minut czytania

WCO, czyli Wirtualna Centralka Orange – profesjonalne narzędzie dla każdego przedsiębiorstwa

Chcesz stworzyć w swojej firmie profesjonalny system zapowiedzi, przekierowań i kolejkowania? Z pomocą przychodzi Wirtualna Centralka Orange! Co to takiego i jak działa ta technologia? Oto wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Co to jest Wirtualna Centralka?


Wirtualna Centralka Orange (WCO) to zaawansowana usługa telekomunikacyjna, która umożliwia zautomatyzowanie telefonu biznesowego. Zapewnia pełną kontrolę nad sposobem kierowania połączeń telefonicznych, co pozwala zaspokoić potrzeby biznesowe i zwiększyć wrażenia użytkownika końcowego.

Wirtualna Centralka Orange ułatwia przejście przez proces cyfrowej transformacji oraz przyczynia się do optymalizacji działań operacyjnych każdej firmy – zarówno małego start-upu, jak i organizacji z wieloma oddziałami.

Ta technologia oferuje możliwość rozwoju w dowolnym miejscu i posiadania tylu telefonów, ilu potrzebujesz, bez konieczności inwestowania w infrastrukturę na miejscu oraz jej konserwację. Celem wirtualnej centrali w biznesie e-commerce jest zwiększenie sprzedaży, odpowiadanie na pytania klientów w czasie rzeczywistym i rozwiązywanie wszelkich problemów, które mogą się pojawić. Krótko mówiąc, stać się mistrzem dobrej obsługi klienta!

Zasady działania Wirtualnej Centralki


Wirtualna CentralkaVoIP jest usługą w chmurze obsługiwaną z poziomu interfejsu oprogramowania, dzięki czemu nie wymaga konserwacji ani obsługi przez wewnętrzny dział IT. Połączenia przychodzące i wychodzące zawsze przechodzą przez zwirtualizowane środowisko, które automatycznie nimi zarządza. Co więcej, jest łatwa w obsłudze. Można samodzielnie dokonywać zmian konfiguracyjnych oraz implementować najbardziej rozbudowane scenariusze.

Funkcje Wirtualnej Centralki

Oto lista najważniejszych funkcjonalności Wirtualnej Centralki Orange, które przyniosą korzyści każdej firmie:

  • Automatyczna sekretarka: opcja pozwalająca na automatyczne odbieranie połączeń przychodzących, a także kierowanie dzwoniących do wewnętrznych działów za pomocą interaktywnego menu telefonu.
  • Przekierowywanie i przekazywanie połączeń: pozwala na przekierowanie połączeń wykonanych na Twój telefon na inny, zaprogramowany wcześniej numer lub do innego działu bez rozłączania połączenia.
  • Strategia kolejkowania: umożliwia zarządzanie wieloma połączeniami przychodzącymi bez utraty żadnego z nich. Klienci mogą słuchać muzyki podczas oczekiwania na rozmowę z konsultantem bez uciążliwego sygnału „zajętości”.
  • Personalizowane komunikaty: w przypadku urlopu lub innej czasowej niedostępności możesz skorzystać z aplikacji wirtualnej centrali telefonicznej, która pozwala personelowi Twojej firmy nagrać spersonalizowane wiadomości informujące klientów o alternatywnym numerze kontaktowym lub adresie e-mail.
  • Dzienniki połączeń: uzyskaj dzienniki do pobrania w formacie CSV i poznaj liczbę połączeń odebranych przez każdy numer wewnętrzny.
  • Filtry połączeń: ustal filtry połączeń według przedziałów czasowych, działów, języków, numerów telefonów lub lokalizacji, aby obsłużyć klienta w sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

Zalety Wirtualnej Centralki

Wirtualna centrala ma kilka zalet ze względu na zaawansowane funkcjonalności, które pomagają poprawić efektywność w firmach. Oto najważniejsze z nich.

Wirtualna Centralka VoIP oferuje usługi, które pozwalają usprawnić obsługę klienta. Obejmuje m.in.: numerację krajową i międzynarodową, przekazywanie połączeń, pocztę głosową, zawieszanie muzyki, nagrywanie rozmów czy konferencję połączeń.

Posiadanie wydajnego systemu, który umożliwia przekierowywanie połączeń przy niewielkich zasobach pieniężnych i ludzkich, to bardzo efektywne rozwiązanie. Dzięki niemu klienci i menedżerowie mogą być znacznie bardziej zadowoleni ze skrócenia czasu oczekiwania na połączenie.

Oszczędność kosztów i skalowalność


Dostęp do Wirtualnej Centralki Orange uzyskuje się za pomocą oprogramowania dostarczanego w modelu chmurowym, więc nie trzeba inwestować w fizyczną centralę, co zapewnia oszczędności w zakresie utrzymania infrastruktury.

Dzięki WCO możesz korzystać z najnowszych technologii, które są automatycznie aktualizowane w chmurze. Koszt połączeń VoIP jest znacznie niższy niż w tradycyjnej telefonii, a rozmowy między użytkownikami platformy a zespołem wsparcia są bezpłatne.

Skalowalność Wirtualnej Centralki odnosi się do liczby numerów wewnętrznych (telefon stacjonarny i komórkowy). Możesz mieć tyle rozszerzeń, ile chcesz i nie muszą one znajdować się w tej samej lokalizacji. Firmy posiadające biura międzynarodowe mogą dodawać numery odpowiadające danemu obszarowi geograficznemu. W ten sposób centrala cyfrowa wspiera rozwój biznesu.

Bezprzewodowość

Możesz zapomnieć o zespole zajmującym miejsce w biurze, a także o przewodach, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla pracowników. Wirtualna Centralka do pracy z komputerem, telefonem stacjonarnym lub komórkowym potrzebuje tylko połączenia z internetem. Usługą można zarządzać na dowolnym podłączonym urządzeniu, dzięki czemu pracownicy mogą uzyskiwać do niej dostęp podczas pracy zdalnej w podróży lub z telefonu komórkowego.

Szybka konfiguracja

Dzięki temu, że wszystko odbywa się online, proces rejestracji można przeprowadzić tego samego dnia, a dostęp do WCO uzyskasz natychmiast. Dzięki wygodnej obsłudze przez internet możesz na bieżąco sprawdzić jakość połączenia, wybrany plan taryfowy, miesięczne wydatki, skuteczność kampanii, dane klientów i wiele więcej.

Zwiększona niezawodność

Tradycyjne systemy telefoniczne zawodzą, ponieważ są narażone na awarie spowodowane złą pogodą lub innymi czynnikami, na które nie masz wpływu.

Przykłady wdrożenia Wirtualnej Centralki Orange


Wiesz już, czym jest i jak działa Wirtualna Centralka Orange. Opinie przedsiębiorców jasno pokazują, jak duże znaczenie ma dla nich ustrukturyzowany i w pełni zautomatyzowany system telekomunikacyjny dostępny w chmurze. Wirtualna Centralka Orange spełnia wymagania zarówno małych, jak i dużych klientów. Poznaj przykładowe sposoby jej wykorzystania przez przedsiębiorstwa z kilku branż: fabrykę mebli, firmę energetyczną oraz dużą sieć handlową.

Fabryka mebli

Lokalna fabryka mebli zatrudniająca 12 pracowników ma infolinię, którą obsługuje jeden konsultant przebywający aktualnie na zwolnieniu lekarskim. Połączenia przychodzą na jego numer służbowy, a handlowcy słyszą komunikat o niedostępności abonenta.

Jakby tego było mało, przedsiębiorstwo korzysta z przestarzałej infrastruktury telekomunikacyjnej, przez co nie ma możliwości automatycznego przekierowania połączeń. W konsekwencji kontrahenci nie mogą realizować dostaw. Taka sytuacja kosztuje firmę czas, pieniądze i cenne kontrakty.

Aby uniknąć dłuższych przestojów w realizowaniu zamówień, zarząd firmy decyduje się na wdrożenie Wirtualnej Centralki Orange oraz podpisanie umowy o dostęp do szerokopasmowego internetu. Dzięki zoptymalizowanemu scenariuszowi klienci nie muszą już dzwonić wyłącznie do jednej osoby, aby uzyskać niezbędne informacje – połączenia są przekierowywane na główny numer firmy, co pozwala przyjąć zamówienie dowolnemu pracownikowi.

Firma energetyczna

Jedna z firm energetycznych zdecydowała się na wprowadzenie dokumentacji audio wszystkich rozmów z klientami zgodnie z polityką prywatności i zasadami RODO. Dzięki Wirtualnej Centralce Orange firma zyskała nie tylko funkcjonalny system oparty na automatycznym nagrywaniu rozmów, ale także dostęp do interfejsu programistycznego z poziomu, z którego można odtwarzać i pobierać nagrania z dowolnego dnia.

Wirtualna Centralka Orange przydała się w momencie rozpatrywania skargi klienta, który został wprowadzony w błąd przez pracownika firmy, co doprowadziło do niebezpiecznego zwarcia w prywatnej sieci.

Sieć handlowa

Sieć specjalistycznych sklepów oferujących urządzenia medyczne, która z powodu braku personelu i miejsca na infrastrukturę telekomunikacyjną nie miała profesjonalnego call center, zdecydowała się na wdrożenie Wirtualnej Centralki Orange. Dzięki środowisku chmurowemu pracownicy nie musieli przechodzić szkolenia z obsługi urządzeń telekomunikacyjnych, a zarząd spółki nie był zmuszony inwestować w infrastrukturę fizyczną.

Firma posiada kilka oddziałów w całej Polsce, do których były przypisane oddzielne numery telefonów. Dzięki jednej funkcji dostępnej w Wirtualnej Centralnej Orange – IVR – firma nie musi utrzymywać działów wsparcia klienta w każdej lokalizacji z osobna. Klienci są kierowani do właściwego działu, dzwoniąc pod jeden główny numer telefonu. Głosowe komunikaty ułatwiają nawigację i przyspieszają załatwienie konkretnej sprawy.

Cena Wirtualnej Centralki


Ile kosztuje Wirtualna Centralka Orange? Cennik jest stały i zależy od wybranego planu taryfowego. W ramach oferty masz do wyboru aż cztery pakiety, które różnią się liczbą użytkowników włączonych do usługi oraz wariantem podpisanej umowy.

Możesz rozpocząć okres próbny już za 1 zł + VAT w ciągu jednego cyklu rozliczeniowego lub podpisać umowę na kilka lat (zakup abonamentu rocznego wiąże się ze zniżką w stosunku do Twojej miesięcznej stawki). Jeśli chcesz spersonalizowany pakiet i więcej rozszerzeń, nasz zespół obsługi klienta pomoże Ci dobrać najlepsze rozwiązanie w zależności od Twoich wymagań.

Jak skorzystać z Wirtualnej Centralki Orange?


W przeciwieństwie do tradycyjnego telefonu, Wirtualną Centralkę Orange można założyć w kilka minut – instalacja tradycyjnej linii telefonicznej może zająć około miesiąca. Wiele nowoczesnych firm korzysta z modelu wirtualnego biura. Jest to rozwijający się tryb pracy, który umożliwia pracownikom pracę z dowolnego miejsca w systematyczny sposób.

Wirtualne centrale telefoniczne to niezbędny element wirtualnego biura. Oferują te same funkcje co fizyczna centrala, ale z korzyścią w postaci możliwości łączenia różnych pracowników, gdziekolwiek się znajdują. W dzisiejszych czasach łatwo jest skonfigurować własną, odporną na awarie wirtualną centralę. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybór odpowiedniego pakietu taryfowego.

Konfigurowanie Wirtualnej Centralki

Zainteresowała Cię Wirtualna Centralka Orange? Konfiguracja jest bardzo prosta i opiera się na kilku krokach.

  1. Po wybraniu pakietu, który najbardziej odpowiada potrzebom Twojej firmy (w zależności od liczby podłączonych stacjonarnych lub komórkowych numerów telefonicznych), upewnij się, że masz bezpieczne i niezawodne połączenie z internetem. To pierwszy i najważniejszy krok dla zapewnienia połączeń najwyższej jakości.
  2. Aby uruchomić system, musisz najpierw wybrać swój numer telefonu. Przydatne może być wybranie sekwencji, które zapadają w pamięć, np. 777888666.
  3. Możesz ustawić menu centrali zgodnie z własnymi preferencjami. Na przykład, jeśli chcesz, aby wszystkie połączenia przychodzące trafiały bezpośrednio do operatora, który może odbierać wiadomości od dzwoniących, możesz to bardzo łatwo skonfigurować. Jeśli wolisz, aby dzwoniący wybierali spośród wielu opcji przed połączeniem, WCO również Ci to ułatwi.
  4. Dodaj rozszerzenia (użytkowników). Dla każdego pracownika, który powinien mieć wyznaczony numer stacjonarny, stwórz numer wewnętrzny. Jeśli chodzi o odbieranie połączeń, masz do wyboru następujące metody:
  • Przekierowanie połączeń: ta opcja umożliwia pracownikom przekierowanie wszystkich połączeń na istniejący numer (wirtualny numer wewnętrzny).
  • Pełne rozszerzenie: ta opcja daje użytkownikom dostęp do jeszcze większego zakresu funkcji. Można używać telefonów fizycznych, a także aplikacji mobilnych.
  1. Skonfiguruj wszystkie funkcje dostępne w systemie telefonicznym. Dzięki temu przekierowania połączeń będą obsługiwane w najszybszy i najbardziej efektywny sposób.

Twoja Wirtualna Centralka Orange została skonfigurowana? Logowanie jest tak proste jak personalizacja usługi! Wystarczy wejść pod adres https://wco.orange.pl/login, a następnie podać indywidualny numer swojej centrali, login oraz hasło (dane te znajdziesz w umowie abonenckiej). Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

  • Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?

    Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?
    Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?
    Komunikacja 2 stycznia 2024

    Komunikacja

    Każdego dnia na całym świecie wykonuje się miliony połączeń z biurem obsługi klienta. Sposób, w jaki te rozmowy są prowadzone, […]

  • ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem

    ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem
    ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem
    Komunikacja 10 sierpnia 2023

    Komunikacja

    Magazyn ITwiz po raz kolejny publikuje ranking firm informatycznych BEST100 za 2022 rok. Jak co roku nie zabrakło wśród nich […]

  • Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?

    Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?
    Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?
    Komunikacja 28 maja 2023

    Komunikacja

    Kilka sekund – zwykle masz tylko tyle czasu na przekonanie klienta do swojej oferty. Dowiedz się, jak wykorzystać ten czas […]

  • Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę

    Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę
    Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę
    Komunikacja 18 kwietnia 2023

    Komunikacja

    Najtańsza i najbardziej ekologiczna jest ta energia, której się nie zużyje. Dlatego każde działanie, które pozwala oszczędzać energię, ma znaczenie. […]