Hoeness przyznał, że co prawda Borussia ma za sobą wspaniały sezon, bo tak trzeba określić osiem punktów przewagi nad Bayernem na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, ale... - Na tytuł szlachecki zasłużyłaby drużyna z Dortmundu, gdyby skutecznie grę w Bundeslidze połączyła z występami na arenie międzynarodowej, a to się jej nie udało - podkreślił.

Ekipę z Bawarii czeka we wtorek pierwsze spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzów z Realem Madryt, a Borussia zakończyła udział w tej rywalizacji na fazie grupowej. - W dość łatwej grupie nie zajęła nawet trzeciego, a czwarte miejsce. Po prostu zawiodła - zaznaczył szef monachijskiego klubu.

Borussia, której zawodnikami są trzej reprezentanci Polski: Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, uplasowała się w tabeli grupy za Arsenalem Londyn, Olympique Marsylia i Olympiakosem Pireus. Nie zakwalifikowała się nawet do Ligi Europejskiej.

- Dopiero, jeśli uda się pogodzić te dwie rzeczy i odnieść sukcesy na obu polach, powiem: czapki z głów - przyznał Hoeness.

pap