Przyspiesza Twój świat
Graj, streamuj i łącz się z prędkością 5G od Orange

Czego potrzebujesz, by korzystać z 5G?

Musisz być w zasięgu sieci 5G

Sprawdź nasz zasięg

Potrzebujesz jednej z ofert 5G w Orange

Sprawdź listę planów i usług, które obejmują 5G

Musisz mieć smartfon lub inne urządzenie, które obsługuje 5G

Sprawdź listę urządzeń

Potrzebujesz karty SIM 4G LTE (USIM) lub eSIM

Z 5G zyskujesz bardziej

Pracuj, skąd chcesz

Pracuj, skąd chcesz

Bo 5G jakości Orange to szybkie i niezawodne połączenie podczas spotkań online, a także troska o bezpieczeństwo danych.

Wygrywaj po mistrzowsku

Wygrywaj po mistrzowsku

Minimalne opóźnienia (tzw. niski ping), zero lagów i najwyższa jakość obrazu? Mamy to, gamingowy geeku!

Relaksuj się w ulubionym stylu

Relaksuj się w ulubionym stylu

Oglądaj i pobieraj ulubione filmy oraz seriale bez zacięćnieplanowanych przerw.

Skorzystaj z najlepszych ofert

Z 5G zyskujesz bardziej!

Działaj szybko, jak nigdy dotąd

Działaj szybko, jak nigdy dotąd

5G to ultraszybkie pobieranie i wysyłanie danych oraz gwarancja najwyższej jakości spotkań online.

Korzystaj z imponującej pojemności sieci

Korzystaj z imponującej pojemności sieci

To jeszcze większa liczba podłączonych do internetu urządzeń jednocześnie, płynny transfer danych oraz zabezpieczenie firmowych dokumentów.

5G dla Dużych Firm i Instytucji

5G dla Dużych Firm i Instytucji

Jedno kliknięcie dzieli Cię od cyfrowej transformacji

Przejdź do oferty

Nie wiesz, co wybrać?
Zadzwoń pod 510 700 700 lub

zamów rozmowę

Skorzystaj z najlepszych ofert

Zasięg 5G

Sprawdź, gdzie skorzystasz

  • Zasięg 5G Orange obejmuje blisko 26,5 mln osób.
  • Nasza sieć 5G jest już dostępna w 835 miastach i 40102 miejscowościach.
  • Od 2024 roku Orange świadczy usługi w technologii 5G w paśmie C (3600 MHz).
Zobacz mapę

Najczęściej zadawane pytania

Aby korzystać z 5G:

5G to piąta generacja sieci komórkowej.

Sieć 5G oferuje najszybszą transmisję danych i ultraniskie opóźnienia w porównaniu z poprzednimi generacjami. Umożliwia ona jednoczesne korzystanie z internetu przez większą liczbę użytkowników i urządzeń bez utraty jakości transferu danych. Usługi oraz rozwiązania oparte na 5G ułatwiają życie i przyspieszają rozwój gospodarki.

5G to kolejny etap rozwoju sieci komórkowej, której liczba użytkowników stale rośnie, podobnie jak ilość przesyłanych przez nich danych.

Zgodnie z raportem Instytutu Łączności, sieci komórkowe oparte na starszych technologiach w niedalekiej przyszłości mogą okazać się niewystarczające do zapewnienia niezbędnego transferu danych, co jest kluczowe dla płynnego działania internetu, na przykład podczas pobierania danych czy oglądania ulubionych seriali na platformach streamingowych.

Technologia 5G zapewnia bardzo szybki i efektywny transfer danych z ultraniskimi opóźnieniami, co otwiera możliwości dla nowych usług, takich jak autonomiczne pojazdy, streaming wideo w najwyższej rozdzielczości, zdalne operacje medyczne i wiele innych.

4G i 5G to dwie generacje sieci komórkowych.

W porównaniu do 4G, sieć 5G charakteryzuje się większą prędkością, większą pojemnością i przepustowością oraz niższymi opóźnieniami.

4G Orange działa na częstotliwościach 800, 900, 1800 i 2100 MHz, natomiast sieć 5G wykorzystuje częstotliwość 2100 MHz oraz pasmo C, czyli 3600 MHz.

Technologia 5G jest bardziej ekologiczna. Gdy porównamy ją z 4G LTE, okaże się, że będzie ona od 7 do nawet 15 razy bardziej efektywna energetycznie.

Od 2020 roku użytkownicy sieci Orange mają dostęp do 5G w technologii DSS (Dynamic Spectrum Sharing), w częstotliwości 2100 MHz, która umożliwia dynamiczne współdzielenie pasma radiowego między technologie 4G i 5G. Od 2024 roku klienci Orange mogą korzystać z 5G w paśmie C w częstotliwości 3600 MHz, co przełoży się na znacznie wyższą prędkość przesyłania danych w porównaniu do 5G w technologii DSS. Technologia 5G w paśmie C jest dostępna w wybranych miejscowościach, a jej zasięg będzie sukcesywnie rozszerzany.

Technologia 5G umożliwia między innymi:

  • błyskawiczne pobieranie multimediów, czy danych z chmury i dzielenie się nimi od razu – bez opóźnień, bez przerywania, w ułamku sekund
  • oglądanie filmów lub transmisji na żywo w jakości 4K
  • granie w gry, które znajdują się w chmurze, bez konieczności ich pobierania.

5G przyczynia się do rozwoju nowoczesnych usług i rozwiązań, które poprawiają komfort życia, dbają o zdrowie lub bezpieczeństwo, choćby:

  • możliwość ratowania życia (zdalne operacje chirurgiczne), roboty obsługujące seniorów
  • ograniczenie korków (lepsza synchronizacja świateł reagująca na aktualny stan na ulicach)
  • większe bezpieczeństwo na ulicach (samochody reagujące na zagrożenie)
  • inteligentne domy, a w nich połączone urządzenia IoT

Z technologii 5G Orange skorzystasz, jeśli:

• masz ofertę z dostępem do 5G:

  • dla klientów indywidualnych: Plan S, M lub L (zakup od dnia 23.10.2022 r.), Plan 60, Plan 80 (zakup od dnia 24.05.2021 r.), Plan Mobilny 75, Abonament komórkowy w pakiecie Orange Love Extra lub Premium (zakup od 12.03 2020 r.), w Love Standard (zakup od 26.07.2021 r.) oraz w Love Mini (zakup od 5.09.2023 r.), Internet mobilny dla domu, sam lub w pakiecie z Abonamentem komórkowym (zakup od 23.10.2023 r.),
  • dla klientów biznesowych: Plan Firmowy L, XL (zakup od dnia 24.02.2020 r.) lub Plan Firmowy M (zakup od dnia 18.10.2021 r.), w planie Firmowy S za dodatkową opłatą + 10 PLN od 23.09.2022 r.,
  • dla klientów oferty Orange Flex: wszystkie oferty,
  • Orange na kartę z włączoną usługą 5G pass,

• masz telefon kupiony w Orange, obsługujący technologię 5G, zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania (listę urządzeń znajdziesz poniżej),

• masz odpowiednią kartę SIM - 4G LTE (USIM) lub eSIM,

• znajdujesz się w zasięgu sieci 5G

Tak, z oferty 5G mogą korzystać klienci nju mobile. Szczegóły dostępne są na www.njumobile.pl/5g-w-nju.

Telefony i inne urządzenia kupione w sieci sprzedaży Orange, wyposażone w najnowszą wersję oprogramowania wspierającego 5G, będą prawidłowo współpracować z siecią 5G Orange. Urządzenia marki Apple i Samsung działają w sieci 5G niezależnie od dystrybucji. Jednak nie możemy zagwarantować takiej kompatybilności dla urządzeń kupionych poza siecią Orange, nawet jeśli według deklaracji sprzedawcy lub producenta obsługują one technologię 5G.

W ofercie posiadamy już sporo modeli popularnych marek działających w technologii 5G. Są to najnowsze, najbardziej zaawansowane technologicznie smartfony, które wykorzystują m.in. funkcjonalność agregacji pasm. Ofertę telefonów 5G będziemy rozszerzać wraz z kolejnymi premierami.

Sprawdź listę urządzeń

Nie. Sieć 5G jest uruchamiana na własnych, dedykowanych częstotliwościach. Proces wyłączania starszych technologii jest niezależny i wynika z naturalnego rozwoju sieci Orange, który ma na celu świadczenie najlepszych i niezawodnych usług.

Tak. Sieć 5G będzie 7 krotnie efektywniejsza energetycznie od sieci LTE w 2025 r., a w 2030 r. 15-krotnie. Oznacza to, że do przesłania 1 GB danych w sieci 5G zużyjemy mniej energii elektrycznej niż w sieci LTE.

Światłowód jakości Orange to najlepszy wybór

Internet dla wymagających

Internet dla wymagających

TV, konsola, laptop i modem w sieci? Podłącz wszystkie urządzenia jednocześnie i zapomnij o spadkach prędkości, a z niezawodną CyberOchroną także o niebezpieczeństwach w sieci.

Filmy, seriale i muzyka jednocześnie

Filmy, seriale i muzyka jednocześnie

Każdy z domowników w tym samym czasie swobodnie korzysta z internetu bez zbędnych przerw i zacięć - brzmi lepiej, niż dobrze, prawda?

Maksymalnie wygodna obsługa Wi-Fi

Maksymalnie wygodna obsługa Wi-Fi

Nie wiesz, jak zresetować modem albo zmienić hasło? Z Funboxem 6 lub nowszym urządzeniem zrobisz to w apce Mój Orange!

Poznaj nasze propozycje

Nie wiesz, co wybrać?

Zdzwońmy się i pogadajmy!

Zamów rozmowę

Zasięg światłowodu

Sprawdź, gdzie skorzystasz

Zobacz mapę

Światłowód jakości Orange to najlepszy wybór

Niezwłoczna realizacja zadań

Niezwłoczna realizacja zadań

Przygotuj się na błyskawiczne pobieranie danych, np. w opcji do 1 Gb/s prezentację zajmującą 20 Mb ściągniesz w 0,16 sek., a 1,5-gigowy film w 12,29 sek.

Brak zakłóceń podczas telekonferencji

Brak zakłóceń podczas telekonferencji

Światłowód jest odporny na zewnętrzne warunki atmosferyczne, co gwarantuje maksymalnie stabilne połączenie w trakcie firmowych spotkań.

Fachowa pomoc online

Fachowa pomoc online

Potrzebujesz wsparcia? W Internecie Firmowym możesz liczyć na pomoc certyfikowanych ekspertów, w tym konsultacje online, zdalne połączenie z Twoim komputerem oraz naprawę uszkodzonego urządzenia.

Poznaj nasze propozycje

Nie wiesz, co wybrać?

Zadzwoń pod 510 700 700 lub

Zamów rozmowę

Zasięg światłowodu

Sprawdź, gdzie skorzystasz

Zobacz mapę

Najczęściej zadawane pytania

Światłowód (FTTH z ang. Fiber to the Home) to supernowoczesna technologia dostarczania szybkiego internetu bezpośrednio do domu lub mieszkania. Polega na przesyłaniu danych za pomocą światła w przezroczystym włóknie szklanym wykonanym z tworzywa sztucznego. Światłowód w Orange zapewnia prędkość nawet do 1 Gb/s z jednoczesnym dostępem do usług multimedialnych – gier, video czy muzyki. Wszystko to sprawia, że światłowód to najlepszy możliwy internet stacjonarny.

Mapę zasięgu światłowodu i pozostałych technologii, w których oferujemy internet, znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.

Prędkości Światłowodu dostępne dla konkretnego adresu możesz sprawdzić, podając go na stronie https://www.orange.pl/internet/internet-domowy.

W dzisiejszych większość z nas kupuje internet nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny mieszkającej od jednym dachem. Poza tym każdy z mieszkańców domu może korzystać z więcej niż jednego urządzenia połączonego z tym samym modemem i w tym samym czasie. Mogą to być na przykład telewizory, komputery, czy konsole do gier.

  • bez problemu w jednej chwili korzystać z wielu urządzeń, bez odczuwalnego spadku komfortu,
  • streamować filmy,
  • ściągać video najwyższej jakości bez tracenia czasu na buforowanie,
  • grać w gry online z najszybszą dostępną prędkością internetu,
  • pracować z domu z dużą wydajnością
  • i mieć wszystko w zasięgu kliknięcia bez żadnych opóźnień

- to wszystko w tym samym czasie i używając tego samego połączenia światłowodowego z internetem.

Co ciekawe, jeśli zrobisz speed test na tych wszystkich urządzeniach jednocześnie, sumarycznie osiągniesz prędkość ponad 1 Gb/s. W takiej sytuacji prędkość internetu na poszczególnych urządzeniach może być różna - zależy to od możliwości technicznych każdego z nich oraz rodzaju połączenia z internetem (kabel czy Wi-Fi).

Technologia FTTH

Według Międzynarodowego Układu Jednostek Miar (SI) 1Gb/s to 1000Mb/s czyli 1000 megabitów na sekundę. Czasem jest również stosowany standard IEC wg którego 1Gb/s to 1024Mb/s, ale powszechnie przyjęło się, że 1 Gb/s to to samo, co 1000 megabitów danych przesłanych na sekundę połączenia z internetem.

Na wyniki speedtestu ma wpływ wiele rzeczy:

  • przeglądarkę, z której korzystasz (wyniki mogą być różne na różnych przeglądarkach)
  • parametry karty sieciowej w Twoim urządzeniu oraz jego wydajność
  • pomiar realizowany przez Wi-Fi, którego sygnał może podlegać różnym zakłóceniom (dlatego rekomendujemy wykonanie testu w połączeniu przewodowym z wykorzystaniem kabla Ethernetowego),
  • aplikacje działające w tle (np. programy antywirusowe) itp.
  • innych użytkowników sieci, którzy korzystają z niej w tym samym czasie, gdy robisz test
  • serwer na którym wykonano test (np. pracując w Warszawie, i robiąc speedtest do serwera Orange w Gdańsku uzyskamy niższe wyniki niż do serwera Orange w Warszawie
  • wykonywanie testu na laptopie przy wykorzystaniu baterii (może zaniżyć wyniki nawet o 30%!)

Trzeba też pamiętać, że przy transferze informacji z modemu do komputera, ok. 6% przepustowości łącza jest użyte na protokoły zarządzające poprawnym przekazaniem informacji, co w praktyce oznacza, że prędkość, którą wykaże speedtest, może być niższa również przy wykorzystaniu komputera z kartą sieciowa posiadająca interfejs Giga Ethernet.

Trudne? To może na przykładzie. Chcemy przewieźć 50 drogich telewizorów z Krakowa do Oslo. Możemy je owinąć cienką folią, nie przejmować się adresowaniem i wysłać jedną ciężarówką. Wtedy najprawdopodobniej do Oslo zostanie dostarczony sprzęt w kawałkach, ewentualnie do celu dotrze tylko 30 telewizorów, bo omyłkowo 20 rozładowanych zostanie np. w Suwałkach. Najpewniej jednak zależy nam na dostarczeniu sprzętu w idealnym stanie i w dobre miejsce. Dlatego też telewizory zapakowalibyśmy w odpowiednie pudełka, styropian, oznakowali jako towar delikatny, bardzo dokładnie zaadresowali i dopiero wtedy załadowali do ciężarówki. Taki proces zajmie więcej czasu i w tej sytuacji dodatkowe opakowanie zajmie więcej miejsca, co sprawi że do ciężarówki zmieści się 40 a nie 50 telewizorów. Za to możemy być spokojni, że drogi sprzęt dotrze w nienaruszonym stanie do Oslo.

Tak samo jest z danymi przekazywanymi z internetu do komputera czy smartfona. Żeby informacje dotyczyły tematu, który nas interesuje, dotarły w całości (z grafiką, linkami czy video) muszą zostać zabezpieczone protokołami (trochę zabezpieczeń a trochę informacji „gdzie to ma płynąć”), a te żeby wypełniły swoje zadanie również zużywają niewielką część pasma. Zatem część pasma pozostała na transfer danych będzie ciut mniejsza – co oznacza, że w tym samym czasie przejdzie przez nią minimalnie mniejsza liczba danych. Poglądowo obrazuje to poniższy rysunek.

Dlatego, gdy robisz test prędkości dla 1 Gb/s rekomendujemy: postępuj zgodnie z krokami opisanymi w instrukcji „Jak mogę na speedteście zobaczyć prędkość 1 Gb/s”.