Strona główna Orange.pl
Ważne informacje dla Klientów w czasie epidemiiDowiedz się więcej

Internet domowy

Nie ma to jak w domu z szybkim internetem

Jeden dom, wiele urządzeń? Połącz je ze Światłowodem Orange - bez utraty jakości i szybkości.

Internet domowy

 • Orange Światłowód
  Całkowicie wystarczający
  Kolejne zakupy online? Nowy sezon ulubionego serialu ? Czy zaległa prezentacja do pracy? Bez względu na to co robisz, światłowód w tym pakiecie na pewno dotrzyma Ci kroku.
 • Orange Światłowód
  Kiedy jest Was więcej
  Jeden gra przez sieć, drugi ściąga film w HD, a Ty właśnie włączasz streaming meczu. Ze światłowodem obejdzie się bez czekania i spadków prędkości. No i bez awantur.
 • Orange Światłowód
  Rozrywka bez ograniczeń
  Kiedy relaksujesz się, przechodząc kolejny poziom w ulubionej grze, kiedy pracujesz na naprawdę ciężkich plikach, a standardowe prędkości transmisji to dla Ciebie za mało. Ten pakiet to coś dla Ciebie.

Jak Światłowód to w Orange

Szybki

Szybki
Serio. Pobierasz z prędkością do 1 Gb/s i masz zawrotne wysyłanie – do 100 Mb/s. Światłowód jest cztery razy szybszy od najszybszego LTE w Polsce. Pobieranie jednego filmu (powiedzmy, że waży 1 GB) zajmie Ci tylko 8 sekund!

Najlepszy

Najlepszy
Mamy najdłuższą sieć światłowodową w Polsce i doprowadzamy światłowód prosto do Twojego domu. Nie do piwnicy, nie na klatkę schodową. Dzięki temu przyspieszamy! W rankingu Netflixa jesteśmy numerem jeden w kategorii szybkości pobierania.
Zobacz ranking Netflix

Niezawodny

Niezawodny
Deszcze, burze, ściąganie, oglądanie i streaming meczu mu nie straszne. Technologia światłowodowa jest niewrażliwa na warunki atmosferyczne. Prędkość wysyłania i odbierania pozostaje bez zmian. Nawet, gdy wszyscy w domu korzystają z internetu .

Bezpłatnie instalowany

Bezpłatnie instalowany
Montaż na jutro? OK. Za szybko? To wybierz dzień, który Ci pasuje. Bez dodatkowych opłat. Nasz technik zainstaluje światłowód w kilka chwil i tak, żeby nie było go widać. Pytaj go o wszystko!

Inteligentny

Inteligentny
Youtube podczas gotowania, nowa playlista w łazience, ulubiony serial w sypialni… I nasze Wi- Fi nadąża za Tobą dopasowując optymalne pasmo do Twojego urządzenia i lokalizacji w domu. Smart Wi- Fi, czyli najszybszy internet. Wszędzie.

Z modemem w cenie

Z modemem w cenie
Poznaj Smart Wi-Fi Modem FunBox 3.0, czyli modem nowej generacji. Cztery anteny zapewniają doskonały zasięg. I to stabilnie, dzięki obsłudze częstotliwości 2,4 i 5 GHz (czytaj: jest szybko).

Telewizja i światłowód – para idealna

 • Telewizja + internet domowy
  Pakiet Optymalny
  Podstawowy pakiet tv wchodzący w skład oferty telewizji ze światłowodem. Programy informacyjne, sportowe, bajki dla najmłodszych czy rozrywka – każdy znajdzie coś dla siebie . Przekonaj się sam.
 • Pakiet dodatkowy
  Pakiet CANAL+ Prestige
  10 dodatkowych kanałów CANAL+ w jakości HD, a w tym CANAL+ FILM, SPORT, DOKUMENT i SERIALE. A dla fanów sportu mamy jeszcze 6 sportowych kanałów w pakiecie Mistrzowska Piłka. Dzieje się !
 • Pakiet dodatkowy
  Pakiet HBO z HBO GO
  Z pakietem HBO+ zyskujesz dostęp do kanałów HBO, HBO 2 i HBO 3 w jakości HD oraz pokaźnej biblioteki filmów i seriali HBO GO. Komedia? Dokument? Na co masz dzisiaj ochotę?

Telefon stacjonarny po nowemu

Technologia internetowa

Stabilność

Nielimitowane rozmowy do Kanady i USA

Abonament komórkowy+ internet domowy = Love Mini

Poznaj Love Mini
Oszczędzaj 25 zł miesięcznie, dzięki połączeniu usług w ramach pakietu Orange Mini.
Sprawdź ofertę
Połącz usługi
Dodaj internet domowy do swojego abonamentu komórkowego w Orange i połącz je w Love Mini. Jedna faktura, a wiele oszczędności.
Sprawdź ofertę

Dokup sprzęty do oferty internetu domowego

Jak zamówić

 • Zamów

  Zamów online lub porozmawiaj z konsultantem.
 • Zainstalujemy

  Profesjonalni technicy zainstalują usługi w około 3 godziny
 • Korzystaj

  Surfuj, ściągaj, wysyłaj, dzwoń i oglądaj bez końca

O to pytacie najczęściej

Światłowód (FTTH z ang. Fiber to the Home) to supernowoczesna technologia dostarczania szybkiego internetu bezpośrednio do domu lub mieszkania. Polega na przesyłaniu danych za pomocą światła w przezroczystym włóknie szklanym wykonanym z tworzywa sztucznego.
FTTH zapewnia prędkość nawet do 1 Gb/s z jednoczesnym dostępem do usług multimedialnych – gier, video czy muzyki. Wszystko to sprawia, że światłowód to najlepszy możliwy internet stacjonarny.
Technologia FTTH
Internet światłowodowy w Orange jest dostępny w kilku ofertach. Możesz kupić sam internet lub skorzystać z pakietu usług:
Mapę zasięgu światłowodu i pozostałych technologii, w których oferujemy internet, znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.
Dostępność Światłowodu Orange możesz sprawdzić, podając swój adres na stronie https://www.orange.pl/view/internet-domowy.
Prędkość internetu zależy m.in. od:
 • planu taryfowego, jaki dostarcza Twój operator
 • rodzaju połączenia – łącza kablowe są często szybsze i bardziej stabilne niż technologia mobilna,
 • przepustowości Twojego sprzętu
 • modemu/routera, z którego korzystasz – operator dostarcza Ci takie urządzenie, które wykorzysta w pełni możliwości łącza.
Z internetu domowego często korzysta kilka osób. Dzięki prędkości 1 Gb/s wszyscy mogą w tym samym czasie i na różnych urządzeniach łączyć się z siecią bez utraty jakości i prędkości połączenia.

Tak duża prędkość światłowodu pozwala m.in.:
 • streamować filmy i ściągać wideo najwyższej jakości bez tracenia czasu na buforowanie,
 • grać w gry online bez uciążliwych opóźnień,
 • szybko pobierać i przesyłać duże pliki,
 • pracować z domu z dużą wydajnością.
 • Połącz przewodowo komputer z modemem za pomocą kabla ethernetowego (łącze jest wówczas stabilne i niczym niezakłócane; jeśli chcesz przeprowadzić test, łącząc się z Wi-Fi, pamiętaj, że wynik będzie zależny od standardu karty sieciowej w Twoim urządzeniu, umiejscowienia routera oraz od zakłóceń wywoływanych przez inne sieci Wi-Fi w Twoim otoczeniu).
 • Upewnij się, że inni użytkownicy nie korzystają z internetu w czasie wykonywania testu.
 • Podłącz laptop do prądu za pomocą ładowarki (bateria obniża wynik nawet o 30%).
 • Wyłącz wszystkie aplikacje i programy, które mogą mieć wpływ prędkość, w tym komunikatory, automatyczne aktualizacje, dodatkowe zakładki.
 • Zresetuj router, aby mieć pewność, że test będzie obiektywny.

Przeprowadź pomiar kilka razy z wykorzystaniem tej samej przeglądarki, a następnie wyciągnij średni wynik z serii testów.
 • Podłącz komputer do portu Ethernet modemu FunBox 3.0 przy pomocy 4-parowego przewodu (dostarczonego w zestawie z modemem) i połącz się dodatkowo z modemem za pomocą Wi-Fi. W przypadku braku Wi-Fi podłącz komputer z modemem drugim przewodem Ethernet (standardowo komputery mają 1 port, więc będzie do tego potrzebna przejściówka z wejścia USB 3.0 na Ethernet).
  Technologia FTTH
 • Odszukaj na komputerze pobrany plik z aplikacją Speedtest iperf, rozpakuj go i uruchom Speedtest.exe na komputerze Windows lub Speedtest.dmg na komputerze Mac.
  Technologia FTTH
 • Otworzy się ekran:
  Technologia FTTH
  • W polu "Pierwszy interfejs LAN" powinno być wybrane połączenie Ethernet (numer IP).
  • W polu "Drugi interfejs LAN" powinno być wybrane Wi-Fi (nr IP) lub Ethernet 2 (nr IP) – w zależności od sposobu połączenia komputera z modemem.
  • W polu IP serwera powinien być wpisany nr IP: 195.149.236.94 (jeśli jest inaczej, wpisz go ręcznie).
 • Uruchom speedtest (wciśnij START). Aplikacja wykona pomiar. Test zakończy się po upływie 15 sekund.
  Technologia FTTH

Jeśli Twój komputer nie ma odpowiedniego Wi-Fi ani dwóch portów Ethernet, wykonaj standardowy speedtest, najlepiej na www.speedtest.net na dwóch lub więcej urządzeniach jednocześnie (pamiętaj: do pomiarów zalecamy wybór Serwera Orange Polska). Sumaryczny wynik speedtestów np. na dwóch urządzeniach może dać wynik nawet powyżej 1000 Mb/s. Jeżeli korzystasz z komputera przenośnego, koniecznie podłącz go do prądu za pomocą ładowarki (testowanie na baterii może zaniżyć wyniki nawet o 30%).
Na wyniki speedtestu wpływają m.in. parametry i wydajność komputera, na którym robisz test, sposób w jaki urządzenie łączy się z internetem i aplikacje działające w tle (np. programy antywirusowe).
Test prędkości należy przeprowadzić, korzystając z kabla ethernetowego (nie zalecamy korzystania wówczas z sieci Wi-Fi). Jeśli robisz test na laptopie podłącz go ładowarką do prądu (testowanie na baterii może zaniżyć wyniki nawet o 30%).
Pamiętaj, że na transfer informacji z modemu do komputera potrzeba ok. 6% przepustowości łącza (zatem prędkość, którą wykaże speedtest, może być niższa nawet wtedy, gdy korzystasz z komputera z kartą sieciowa posiadająca interfejs GbE (Gigabit Ethernet, czyli kartę sieciową umożliwiającą transfer danych do 1 Gb/s).
Techonogia FTTH
Jeżeli zadbałeś o wszystkie czynniki mające wpływ na prędkość łącza po Twojej stronie oraz wszystkie wymagania sprzętowe są spełnione, a szybkość Twojego internetu wciąż jest niezadowalająca, skontaktuj się z nami.
Na obszarach objętych dofinansowaniem ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w wyniku rozstrzygnięcia 1 naboru dla Działania 1.1 w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 dostępna jest prędkość 300 Mb/s. Wykaz gmin objętych dofinansowaniem możesz sprawdzić tutaj.
Na skróty
 • Przedłużam umowę
 • Przenoszę numer
 • Sprawdź zasięg
Orange Polska
© 2020 Orange Polska S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.
 • Nasz profil na Facebook
 • Nasz profil na Instagram
 • Nasz profil na LinkedIN
 • Nasz profil na YouTube
 • Nasz profil na Twitter