Roaming
i połączenia międzynarodowe w Orange

Przejdź dalej i sprawdź ceny w roamingu
Czym są połączenia w roamingu?
Czym są połączenia międzynarodowe?
Czym jest Polityka Uczciwego Korzystania?

Tańsze połączenia z pakietami roamingowymi GO 150 i GO 500

150 MB lub 500 MB internetu oraz
1,50 zł za minutę połączenia, SMS i MMS

Sprawdź, ile zapłacisz

Wybierz na mapie lub powyżej dwa kraje, między którymi chcesz dzwonić

Ceny dla połączenia /


Opłata za minutę połączenia według planu taryfowego plus:

według cennika

za minutę połączenia wychodzącego:

 

za minutę połączenia odebranego:

 

za wysłany
SMS:

 

za wysłany
MMS

 

za transfer danych

 

po zakupie pakietu

GO 150 za 50 zł


GO 500 za 150 zł

1,50 zł

1,50 zł

1,50 zł

1,50 zł

w cenie pakietu

150 MB


500 MB

Wybierz tańsze połączenia z pakietami roamingowymi GO

Aktywuj pakiet GO 150 za 50 zł lub GO 500 za 150 zł i oszczędzaj

Więcej o pakietach roamingowych GO

Koszt wysłania SMS-ów na terenie polski - 0 zł, w pozostałych krajach zgodnie z Cennikiem usług w roamingu

Wszystkie podane ceny to ceny netto (bez VAT).

Płać mniej za rozmowy z bliskimi przebywającymi za granicą

Aktywuj Pakiet międzynarodowe 100, a otrzymasz 100 minut w cenie 20 zł, na połączenia międzynarodowe do Europy, USA i Kanady.

Koszt wysłania SMS-ów na terenie Polski – 0 zł, w pozostałych krajach zgodnie z Cennikiem usług w roamingu.

Płać mniej za rozmowy międzynarodowe do najdalszych zakątów świata.

Aktywuj Pakiet międzynarodowe 50, a otrzymasz 50 minut w cenie 20 zł, na połączenia międzynarodowe do wybranych krajów.

Koszt wysłania SMS-ów na terenie Polski – 0 zł, w pozostałych krajach zgodnie z Cennikiem usług w roamingu.

Zaplanuj podróż z Orange

Zanim wyjedziesz

1. Pobierz aplikację Mój Orange (Android lub iOS), w której:

 • sprawdzisz, czy masz włączony roaming,
 • sprawdzisz swój limit GB w Unii Europejskiej,
 • ustawisz dogodny dla Ciebie limit kosztów za korzystanie z Internetu.

2. Wyłącz przekierowania na pocztę głosową, aby uniknąć dodatkowych kosztów

3. Poradnik planowania podróży z Orange

4. Zobacz film jak włączyć internet w roamingu w telefonie

5. Zobacz film z odpowiedziami na 5 najczęściej zadawanych pytań o roaming

Kiedy jesteś za granicą

Otrzymasz od nas SMS-a powitalnego z informacją o:

 • stawkach za połączenia, SMS-y, MMS-y, transmisję danych,
 • dostępnych pakietach.

Bieżące wykorzystanie pakietu internetowego w Unii Europejskiej sprawdzaj

 • w aplikacji mobilnej Mój Orange lub
 • SMS-em o treści ILE wysłanym pod numer 8095.

Tam, gdzie to możliwe (np. w hotelach, restauracjach) korzystaj z darmowego WiFi. Możesz też skorzystać z usługi WiFi Calling.

Po powrocie do Polski

Po kilku dniach otrzymasz od nas fakturę.

Pamiętaj, że z uwagi na możliwe opóźnienia w przekazywaniu nam informacji od operatorów zagranicznych, koszty pobytu w roamingu mogą pojawić się również na kolejnej fakturze.

Planując kolejną podróż sprawdź aktualne informacje na naszej stronie internetowej.

Obniż swoje koszty w roamingu

100 MB
Pakiet na miesiąc
Sprawdź szczególy Pakietu na miesiąc 100 MB
1 GB
Pakiet na miesiąc
Sprawdź szczególy Pakietu na miesiąc 1 GB


Od 1 stycznia 2019 r. jeszcze większe pakiety GB w roamingu w UE w ramach abonamentu

W związku z Rozporządzeniem Wykonawczym Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/920 z dnia 17 maja 2017 r. ustalającego harmonogram zmiany średnich stawek hurtowych za świadczenie usług transmisji danych w roamingu regulowanym (tj. w Unii Europejskiej i na terenie krajów EOG) od 1 stycznia 2019 r. zmianie ulegną Cenniki usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament.
Zmiana polega na:

1. podwyższeniu Limitu GB w roamingu w Strefie 1 wynikających z Polityki Uczciwego Korzystania w poszczególnych planach taryfowych, np. w Orange Love dla usługi telefon komórkowy aktualny pakiet GB w roamingu w UE wynosi 3,22GB a od Nowego Roku będzie to 4,18GB miesięcznie.

2. obniżeniu z 0,03 zł brutto na 0,0234 zł brutto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 po wykorzystaniu na danym numerze Limitu GB w danym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu cena 1 GB od Nowego Roku wyniesie tylko 23,96 zł.

3. obniżeniu z 0,03 zł brutto na 0,0234 zł brutto opłat dodatkowych za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 oraz za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1, które mogą zostać doliczone w przypadku ich wykorzystywania niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w UE.

Powyższe zmiany nie stanowią podwyżki cen i zostaną dokonane automatycznie w dniu 1 stycznia 2019 roku.

W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 1 stycznia 2019 r.

W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa i stanowiących obniżkę ceny, Orange przysługuje roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania. Wyżej wymienione zmiany podane są w dokumentach załączonych poniżej:

  Archiwum:

  W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii oraz Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji Europejskiej 2017/2311 z dnia 13.12.2017 r. ustalającym średnią ważoną maksymalnych stawek za zakończenie połączenia w sieci ruchomej w Unii, od 3 stycznia 2018 r. zmianie ulegnie Cenniku usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament.

  Zmiana polega na obniżeniu z 0,05 zł brutto na 0,04 zł brutto opłaty za każdą minutę połączenia odebranego w Strefie 1, które mogą zostać przez nas doliczone do opłat naliczanych w roamingu, jeżeli będą Państwo korzystać z usług roamingowych niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, o której mowa w Cenniku usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament.

  Powyższa zmiana stanowi obniżkę ceny i zostanie dokonana automatycznie w dniu 3 stycznia 2018 roku.

  W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

  Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 3 stycznia 2018 r.

  W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa i stanowiących obniżkę ceny, Orange przysługuje roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

  Wyżej wymieniona zmiana podana jest w dokumentach załączonych poniżej

   W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii, od 1 stycznia 2018 r. zmianie ulegną Cenniki usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament.

   Zmiana polega na:

   1. podwyższeniu Limitu GB, przysługującego Państwu w związku z Polityką Uczciwego Korzystania, do wykorzystania na transmisję danych w Strefie 1,
   2. obniżeniu z 0,04 zł brutto na 0,03 zł brutto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1, którą pobieramy po wykorzystaniu przez Państwa na danym numerze Limitu GB w danym okresie rozliczeniowym,
   3. obniżeniu z 0,04 zł brutto na 0,03 zł brutto opłat dodatkowych za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 oraz za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1, które mogą zostać przez nas doliczone do opłat naliczanych w roamingu, jeżeli będą Państwo korzystać z usług roamingowych niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, o której mowa w Cenniku usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament,
   4. doprecyzowaniu w Cennikach usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy do dnia 22.06.2017 r. oraz w terminie od dnia 23.06.2017 r. do dnia 20.08.2017 r.
    - pojęcia Cypr poprzez dodanie w nawiasie określenia Republika Cypryjska,
    - w pkt. 9 polegającym na dodaniu postanowienia o treści „a dodatkowe płatne pakiety danych powiększają Państwa Limit GB (np. pakiet danych za 10 zł z VAT powiększy Limit GB o 0,64 GB) - w okresie ich ważności.”

   Powyższe zmiany nie stanowią podwyżki cen i zostaną dokonane automatycznie w dniu 1 stycznia 2018 roku.

   W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

   Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 1 stycznia 2018 r.

   W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa i stanowiących obniżkę ceny, Orange przysługuje roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

   Wyżej wymienione zmiany podane są w dokumentach załączonych poniżej:

    Uprzejmie informujemy, że w odniesieniu do opublikowanej w dniu 14 maja 2017 r. propozycji zmiany cennika usług w roamingu dla Klientów indywidualnych ofert na abonament w Mobilnej Sieci Orange, zostały wprowadzone zmiany stylistyczne oraz zostały doprecyzowane zasady Polityki Uczciwego Korzystania.

    Ponadto, do cennika usług w roamingu dopisane zostały dodatkowe plany, w ramach których Abonenci otrzymują bezpłatne Limity GB i jednocześnie zostały usunięte 3 plany taryfowe, w ramach których propozycja zmiany cennika z 14 maja 2017 r. zakładała przyznanie Limitu GB, jednak z uwagi na fakt, że przyznany Limit GB był wyższy niż pakiet danych krajowych, zdecydowaliśmy się przywrócić rozliczanie tego pakietu jak w kraju i w całości odzwierciedlić pakiet krajowy, bez dodatkowych Limitów GB.

    Zmiany wynikają z przepisów prawa, nie stanowią podwyżki cen w roamingu i wejdą w życie od 15 czerwca 2017 r.

    W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w trybie i na warunkach w niej określonych.

    Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia 15 lipca 2017 r. W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa lub niestanowiącej podwyżki cen, przysługuje nam roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

    Jednocześnie z dniem 15 czerwca 2017 r. wprowadzamy promocyjne opłaty za transmisję danych w roamingu w Strefie 1 w niektórych planach taryfowych lub zwiększamy ilość MB w danym schodku w usłudze Bezpieczny Internet w UE i Bezpieczny Internet w roamingu. Zmiany nie stanowią podwyżki cen.

    Zmiana warunków na nowe nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami po Państwa stronie i zostanie dokonana automatycznie. W przypadku braku akceptacji powyższej zmiany przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia 15 lipca 2017 r. W razie skorzystania przez Państwa z takiego prawa, Orange Polska S.A. przysługuje roszczenie o zwrot ulgi udzielonej w związku z zawarciem umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

    Zmienione dokumenty z zaznaczonymi postanowieniami przedstawiamy poniżej.

    Ceny połączeń międzynarodowych są dostępne w cennikach usług dla poszczególnych ofert:


    W związku z Rozporządzeniem Wykonawczym Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/920 z dnia 17 maja 2017 r. ustalającego harmonogram zmiany średnich stawek hurtowych za świadczenie usług transmisji danych w roamingu regulowanym (tj. w Unii Europejskiej i na terenie krajów EOG) od 1 stycznia 2019 r. zmianie ulega Cennik usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę.
    Zmiana polega na:

    1. podwyższeniu Limitu GB, przysługującego Abonentowi w związku z Polityką Uczciwego Korzystania, do wykorzystania na transmisję danych w Strefie 1,

    2. obniżeniu z 0,03 zł brutto na 0,0234 zł brutto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1, którą pobieramy po wykorzystaniu przez Abonenta na danym numerze Limitu GB w danym okresie obowiązywania,

    3. obniżeniu z 0,03 zł brutto na 0,0234 zł brutto opłat dodatkowych za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 oraz za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1, które mogą zostać przez nas doliczone do opłat naliczanych w roamingu, jeżeli Abonent będzie korzystać z usług roamingowych niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, o której mowa w Cenniku usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę.

    Powyższe zmiany nie stanowią podwyżki cen i zostaną dokonane automatycznie w dniu 1 stycznia 2019 roku.

    W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Abonentowi prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 1 stycznia 2019 r. Wyżej wymienione zmiany podane są w dokumencie załączonym poniżej.:

     Archiwum:

     26 października 2018 r., w związku z dodaniem nowych wariantów do usługi jednorazowej: Rozmowy i sms-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB (tj. wariantu na 1, 3, 5 i 10 dni) i obniżką ceny usługi jednorazowej i cyklicznej Rozmowy i sms-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB w wariancie na 7 dni (z 12 zł z Vat do 7 zł z Vat) zmianie ulega Cennik usług w roamingu dla Abonentów Orange na kartę poprzez dodanie nowych Limitów GB do nowych wariantów usługi jednorazowej oraz zmianę Limitu GB w usłudze jednorazowej i cyklicznej w wariancie na 7 dni.

     Nowy Limit GB dla usługi jednorazowej i cyklicznej w wariancie na 7 dni wynosi: 0,46 GB.

     Limity GB w usłudze jednorazowej w dodanych nowych wariantach usługi wynoszą:

     • a) w wariancie na 1 dzień – Limit GB wynosi 0,07 GB;
     • b) w wariancie na 3 dni – Limit GB wynosi 0,2 GB;
     • c) w wariancie na 5 dni –Limit GB wynosi 0,33 GB;
     • d) w wariancie na 10 dni – Limit GB wynosi 0,65 GB.

     Wyżej wymienione zmiany zostaną dokonane automatycznie. Abonentom nieakceptującym powyższych zmian przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy.

     Zmiany zostały podane w dokumencie załączonym poniżej:

      W dniu 14.12.2017 r. cena usługi Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB na 31 dni (w wersji jednorazowej i cyklicznej) zostanie obniżona z 35 zł do 25 zł. W związku z tym, z dniem 12.01.2018 r. zmieni się Cennik usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę w zakresie wysokości Limitu GB dostępnego w roamingu w Strefie 1 (UE) w tej usłudze.

      Nowy Limit GB będzie wynosił 1,61 GB.

      Wyżej wymienione zmiany zostaną dokonane automatycznie. Abonentom nieakceptującym powyższych zmian przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy.

      Zmiany zostały podane w dokumencie załączonym poniżej:

       W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii oraz Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji Europejskiej 2017/2311 z dnia 13.12.2017 r. ustalającym średnią ważoną maksymalnych stawek za zakończenie połączenia w sieci ruchomej w Unii, od 3 stycznia 2018 r. zmianie ulegnie Cenniku usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę.

       Zmiana polega na obniżeniu z 0,05 zł brutto na 0,04 zł brutto opłaty za każdą minutę połączenia odebranego w Strefie 1, które mogą zostać przez nas doliczone do opłat naliczanych w roamingu, jeżeli będą Państwo korzystać z usług roamingowych niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, o której mowa w Cenniku usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę.

       Powyższa zmiana stanowi obniżkę ceny i zostanie dokonana automatycznie w dniu 3 stycznia 2018 roku.

       W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

       Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 3 stycznia 2018 r.

       Wyżej wymieniona zmiana podana jest w dokumencie załączonym poniżej:

        W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii, od 1 stycznia 2018 r. zmianie ulegnie Cennik usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę.

        Zmiana polega na:

        1. podwyższeniu Limitu GB, przysługującego Abonentowi w związku z Polityką Uczciwego Korzystania, do wykorzystania na transmisję danych w Strefie 1,
        2. obniżeniu z 0,04 zł brutto na 0,03 zł brutto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1, którą pobieramy po wykorzystaniu przez Abonenta na danym numerze Limitu GB w danym okresie rozliczeniowym,
        3. obniżeniu z 0,04 zł brutto na 0,03 zł brutto opłat dodatkowych za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 oraz za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1, które mogą zostać przez nas doliczone do opłat naliczanych w roamingu, jeżeli Abonent będzie korzystać z usług roamingowych niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, o której mowa w Cenniku usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę,
        4. doprecyzowaniu pojęcia Cypr poprzez dodanie w nawiasie określenia Republika Cypryjska,
        5. dopisaniu w pkt. 9 zdania „Abonent może sprawdzić ile GB pozostało z Limitu GB do wykorzystania w danym okresie obowiązywania usługi, wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści ILE na nr 8095”.

        Powyższe zmiany nie stanowią podwyżki cen i zostaną dokonane automatycznie w dniu 1 stycznia 2018 roku.

        W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w trybie i na warunkach w niej określonych.

        Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 1 stycznia 2018 r.

        Wyżej wymienione zmiany podane są w dokumencie załączonym poniżej:

         Uprzejmie informujemy, że w odniesieniu do opublikowanej w dniu 14 maja 2017 r. propozycji zmiany cennika usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę w Mobilnej Sieci Orange, zostały wprowadzone zmiany stylistyczne oraz:

         • zostały doprecyzowane zasady Polityki Uczciwego Korzystania;
         • zostały uwzględnione krajowe usługi dodatkowe na połączenia głosowe, wiadomości SMS/MMS na numer komórkowy krajowych operatorów sieci komórkowych (innych niż Mobilna Sieć Orange);
         • zostały uwzględnione płatne krajowe usługi dodatkowe obejmujące transmisję danych, wraz z Limitami GB, które obejmować będzie zaproponowana Polityka Uczciwego Korzystania;

         Zmiany wynikają z przepisów prawa, nie stanowią podwyżki cen w roamingu i wejdą w życie od 15 czerwca 2017 r.

         W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia 15 lipca 2017 r.

         Zmienione dokumenty z zaznaczonymi postanowieniami przedstawiamy poniżej.


          W związku z Rozporządzeniem Wykonawczym Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/920 z dnia 17 maja 2017 r. ustalającego harmonogram zmiany średnich stawek hurtowych za świadczenie usług transmisji danych w roamingu regulowanym (tj. w Unii Europejskiej i na terenie krajów EOG) od 1 stycznia 2019 r. zmianie ulegną Cenniki usług w roamingu dla Firm.
          Zmiana polega na:

          1. podwyższeniu Limitu GB, przysługującego Państwu w związku z Polityką Uczciwego Korzystania, do wykorzystania na transmisję danych w Strefie 1,

          2. obniżeniu z 0,02 zł netto na 0,019 zł netto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1, którą pobieramy po wykorzystaniu przez Państwa na danym numerze Limitu GB w danym okresie rozliczeniowym,

          3. obniżeniu z 0,02 zł netto na 0,019 zł netto opłat dodatkowych za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 oraz za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1, które mogą zostać przez nas doliczone do opłat naliczanych w roamingu, jeżeli będą Państwo korzystać z usług roamingowych niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, o której mowa w Cenniku usług w roamingu dla Firm.

          Powyższe zmiany nie stanowią podwyżki cen i zostaną dokonane automatycznie w dniu 1 stycznia 2019 roku.

          W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

          Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 1 stycznia 2019 r.

          W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa i stanowiących obniżkę ceny, Orange przysługuje roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania. Wyżej wymienione zmiany podane są w dokumencie załączonym poniżej:

           Archiwum:

           W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii oraz Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji Europejskiej 2017/2311 z dnia 13.12.2017 r. ustalającym średnią ważoną maksymalnych stawek za zakończenie połączenia w sieci ruchomej w Unii, od 3 stycznia 2018 r. zmianie ulegnie Cenniki usług w roamingu dla Firm.

           Zmiana polega na obniżeniu z 0,04 zł netto na 0,03 zł netto opłaty za każdą minutę połączenia odebranego w Strefie 1, które mogą zostać przez nas doliczone do opłat naliczanych w roamingu, jeżeli będą Państwo korzystać z usług roamingowych niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, o której mowa w Cenniku usług w roamingu dla Firm.

           Powyższa zmiana stanowi obniżkę ceny i zostanie dokonana automatycznie w dniu 3 stycznia 2018 roku.

           W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

           Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 3 stycznia 2018 r.

           W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa i stanowiących obniżkę ceny, Orange przysługuje roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

           Wyżej wymieniona zmiana podana jest w dokumencie załączonym poniżej:

            W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii, od 1 stycznia 2018 r. zmianie ulegnie Cennik usług w roamingu dla Firm.

            Zmiana polega na:

            1. podwyższeniu Limitu GB, przysługującego Państwu w związku z Polityką Uczciwego Korzystania, do wykorzystania na transmisję danych w Strefie 1,
            2. obniżeniu z 0,03 zł netto na 0,02 zł netto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1, którą pobieramy po wykorzystaniu przez Państwa na danym numerze Limitu GB w danym okresie rozliczeniowym,
            3. obniżeniu z 0,03 zł netto na 0,02 zł netto opłat dodatkowych za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 oraz za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1, które mogą zostać przez nas doliczone do opłat naliczanych w roamingu, jeżeli będą Państwo korzystać z usług roamingowych niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, o której mowa w Cenniku usług w roamingu dla Firm.

            Powyższe zmiany nie stanowią podwyżki cen i zostaną dokonane automatycznie w dniu 1 stycznia 2018 roku.

            W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

            Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 1 stycznia 2018 r. W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa i stanowiących obniżkę ceny, Orange przysługuje roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

            Wyżej wymienione zmiany podane są w dokumencie załączonym poniżej:

             Uprzejmie informujemy, że w odniesieniu do opublikowanej w dniu 14 maja 2017 r. propozycji zmiany cennika usług w roamingu dla Firm w Mobilnej Sieci Orange, z których korzystają klienci biznesowi, zostały wprowadzone zmiany stylistyczne oraz doprecyzowane zasady Polityki Uczciwego Korzystania.

             Zmiany wynikają z przepisów prawa, nie stanowią podwyżki cen w roamingu i wejdą w życie od 15 czerwca 2017 r.

             W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w trybie i na warunkach w niej określonych.

             Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia 15 lipca 2017 r. W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa lub niestanowiącej podwyżki cen, przysługuje nam roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

             Ponadto od 15 czerwca 2017 r. proponujemy zmianę warunków korzystania z usługi Bezpieczny Internet w UE, polegającą na zwiększeniu liczby MB w ramach poszczególnych schodków w ramach usługi, z której korzystają klienci biznesowi, w taki sposób, że pierwszy schodek zwiększa się z 30 MB do 200 MB, drugi schodek z 200 MB do 1500 MB.

             Nowe warunki świadczenia usługi wejdą w życie na Państwach numerach od pierwszego dnia pełnego okresu rozliczeniowego, następującego bezpośrednio po dniu 15 czerwca 2017 roku.

             Zmiana warunków na nowe nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami po Państwa stronie i zostanie dokonana automatycznie. W przypadku braku akceptacji powyższej zmiany przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia 15 lipca 2017 r. W razie skorzystania przez Państwa z takiego prawa, Orange Polska S.A. przysługuje roszczenie o zwrot ulgi udzielonej w związku z zawarciem umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

             Zmienione dokumenty przedstawiamy poniżej.


              Przesyłanie SMS pomiędzy różnymi sieciami GSM nie jest przedmiotem standardowych umów roamingowych i wymaga podpisania dodatkowego porozumienia. Oznacza to, że pomimo otwartego roamingu, wiadomości wysyłane do abonentów sieci innych niż własna mogą nie docierać do niektórych adresatów. Celem Orange jest zapewnienie swoim Abonentom bezproblemowej komunikacji ze wszystkimi użytkownikami telefonów komórkowych na całym świecie. Od roku 2002 trwa proces podpisywania umów gwarantujących wymianę SMS z partnerami roamingowymi sieci Orange.

              Brak porozumienia pomiędzy operatorami nie powoduje automatycznie zablokowania ruchu SMS, ale oznacza, że przesyłanie SMS nie podlega standardowym procesom kontroli jakości. W szczególnych przypadkach operatorzy mogą podejmować decyzje o wprowadzeniu jednostronnych blokad odbierania SMS przychodzących z poszczególnych sieci (np. na skutek skarg abonentów na odbieranie wiadomości niechcianych, tzw. spamu).