Wybieramy jedenastkę rundy jesiennej w I lidze. Zagłosuj w sondzie!

Jedenastka rundy jesiennej I ligi według Dominika Nowaka:

BRAMKARZ:

Łukasz Budziłek (GKS Katowice) – przez całą rundę prezentował bardzo równą formę. Był pewnym punktem zespołu i dobrze współpracował z partnerami z defensywy. Budziłek wykazywał się także dużą intuicją w grze na linii. Krótko mówiąc - to ważny punkt w ekipie Kazimierza Moskala.

DEFENSYWA:

Krzysztof Wołczek (Miedź Legnica) – doskonale współpracował na prawej stronie z Wojciechem Łobodzińskim. Wołczek dysponuje dobrym przeglądem pola, dokładnym dośrodkowaniem i co najważniejsze, jest skuteczny w działaniach obronnych. Imponuje również wytrzymałością.

Paweł Magdoń (Wisła Płock) - dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Jego atutem jest bardzo dobra gra głową. Magdoń jest szefem defensywy Wisły. Potrafi bezpiecznie wprowadzić piłkę do drugiej linii, a także umiejętnie asekuruje partnerów.

Maciej Szmatiuk (Górnik Łęczna) – podobnie jak Magdoń wprowadza dużo spokoju w poczynaniach linii obrony swojego zespołu. Umiejętnie kieruje poczynaniami partnerów, a także dysponuje dobrym, długim podaniem. W grze defensywnej jest bardzo nieustępliwy.

Piotr Tomasik (Arka Gdynia) – atutem tego piłkarza jest gra w ofensywie. Obrońca Arki potrafi dynamicznie wejść w pole karne i zdublować pozycję bocznego pomocnika. Tomasik dysponuje bardzo dobrym uderzeniem z dystansu. W jego grze poprawy wymaga ustawienia względem rywala podczas gry obronnej.

POMOCNICY:

Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica) - bardzo dobrze czuje się w grze 1 na 1. Skrzydłowy Miedzi dysponuje niezwykle precyzyjnym dośrodkowaniem z bocznej strefy. Łobodziński jest kreatywny w grze kombinacyjnej i bardzo dobrze współpracuje z partnerami podczas odbioru piłki.

Grzegorz Bonin (Górnik Łęczna) – kreatywny w grze ofensywnej, potrafi z wyczuciem zmieniać pozycje na boisku, dzięki czemu często stwarza przewagę liczebną. Przydatny w grze defensywnej, ponieważ często wspomaga partnerów podczas odbioru piłki.

Kamil Wacławczyk (GKS Bełchatów) – bardzo dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, któremu trudno jest odebrać futbolówkę.  Świetnie odnajduje się w grze kombinacyjnej, a także potrafi w tempo zagrać piłkę do wychodzącego na czyste pole partnera. Dysponuje dobrym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

Przemysław Pitry (GKS Katowice) – do jego największych atutów należy zaliczyć grę głową i tyłem do bramki. Pitry ma zmysł do gry kombinacyjnej, potrafi w tempo wejść w pole karne, gubiąc przy tym obrońcę. Ofensywny pomocnik GKS dysponuje precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego na wprost bramki.

NAPASTNICY:

Dariusz Zjawiński (Dolcan Ząbki) – w jedenastce rundy jesiennej nie mogło zabraknąć miejsca dla lidera klasyfikacji strzelców. Zjawiński ma niesamowity zmysł strzelecki, co potwierdził w rundzie jesiennej. Śmiało można powiedzieć, że piłka sama szuka napastnika Dolcanu. Do jego atutów należy dodać także grę głową.

Michał Mak (GKS Bełchatów) – miał bardzo dobry początek sezonu, ale później trochę przygasł. Mimo wszystko zasługuje na miejsce w jedenastce rundy. Mak nie kalkuluje pod bramką rywala i od razu po otrzymaniu podania szuka miejsca do oddania strzału. Napastnik GKS jest szybki i bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Wyróżnia się w grze jeden na jednego.

Rezerwowa jedenastka:

Wybieramy jedenastkę rundy jesiennej w I lidze. Zagłosuj w sondzie!