Polska delegacja poznała projekt maskotki turnieju w czasie obrad Komitetu Sterującego UEFA w szwajcarskim Nyonie. - Główny motyw to polsko-ukraińscy bliźniacy. Oczywiście piłkarze - zdradza minister sportu Adam Giersz w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times".

Minister ujawnił też, kiedy będziemy mogli zobaczyć maskotkę mistrzostw. - Zostanie oficjalnie zaprezentowana już w listopadzie w Warszawie - mówi Giersz.

Ujawnienie rąbka tajemnicy przez ministra sportu nie podoba się rzecznikowi prasowemu Euro 2012 na Polskę, Juliuszowi Głuskiemu. - Zachował się nieodpowiedzialnie. Taka polityka ministerstwa nie bardzo mi się podoba. Minister był jedynie gościem na obradach i tylko przysłuchiwał się obradom UEFA. Informacje, które przekazał miały być niespodzianką dla kibiców - mówi Głuski w rozmowie z Wirtualną Polską.

- Daty zaprezentowania maskotki podane przez pana ministra są nieprawdziwe. Z lokalizacją prezentacji też nie mogę się zgodzić - dodaje oburzony zachowaniem Adama Giersza Głuski.

- Jestem oburzony działaniami polskiego rządu. Nie taka była umowa. Uczestnicy i goście obrad byli zobowiązani do zachowania tajemnicy - wyjaśnił rzecznik Euro 2012 na Polskę.

Dodajmy, że maskotka została zaprojektowana i będzie wykonana przez słynną wytwórnię Warner Bros., korporację tworzącą m.in. filmy animowane.

WP.PL