Nergal w komedii Machulskiego

31.08.2013|orange.pl/Bernadetta Ebinger/Marek Januszewicz/Piotr Flis

liczba wyświetleń: 11260

Aby obejrzeć wideo w jakości HD, kliknij w ikonę w prawym górnym rogu playera.

Niedawno internetowe media obiegło zdjęcie Adama Darskiego w mundurze SS-mana. Nie była to jednak kolejna prowokacja kontrowersyjnego artysty.

Zdjęcie okazało się nietypową promocją filmu "AmbaSSada", w którym Darski zagra niemałą rolę - muzyk wcieli się w rolę Joachima von Ribbentropa, ministra spraw zagranicznych III Rzeszy. Jest to jego pierwsza rola filmowa; Nergal użyczył wcześniej głosu w polskim dubbingu gry "Riesen 2: Mroczne wody".

Darski pojawi się w filmie obok Roberta Więckiewicza (rola Adolfa Hitlera), Magdaleny Grąziowskiej (filmowa Mela) i Bartosza Porczyka (Przemek). Obraz "AmbaSSada" jest komediowym spojrzeniem na czasy II wojny światowej. Mela i Przemek przenoszą się w czasie do momentu, w którym za chwilę Europę zaleje fala hitlerowskiego terroru. Czy uda im się zmienić bieg historii? Jak ich perypetie wpłyną na losy XXI wieku?

- Po moim kontrowersyjnym wywiadzie dla jednego z tygodników opinii dostałem SMS-a od Julka (Juliusz Machulski - przyp. red.): "Panie Adamie, świetny wywiad. Cieszę się, że młodzi Polacy myślą coraz częściej jak Gombrowicz, a nie jak Sienkiewicz." Jednak samą rolę w tym filmie otrzymałem zupełnie przez przypadek. – tak o udziale w produkcji "AmbaSSada” wypowiada się Nergal.

Jaki przypadek zdecydował, że Nergal pojawi się na ekranie w roli bliskiego pracownika Hitlera? Sprawdź w naszym materiale!

Zobacz także:

zwiastun filmu "Ambassada"

plan zdjęciowy filmu "Ambassada"

średnia ocen: 3/5
komentarze:0artykuł przegląda:1 osób

    repertuar kin

    Wybierasz się do kina? Sprawdź gdzie i kiedy.

    • Wpisz poprawnie nazwę miasta
    • Wybierz film z listy