Strona główna Orange.pl

< Powrót   Postaw na przyjazne środowisku rozwiązania

SMART Energy – rozwiązania IoT dla biznesu

W Orange oferujemy klientom biznesowym rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), które pomagają chronić środowisko i generują oszczędności dla firmy.

Nowoczesne, wydajne panele fotowoltaiczne od Orange przekształcają światło w czystą, zieloną energię elektryczną. Cały proces – czyli zaprojektowanie instalacji odpowiadającej na potrzeby konkretnej firmy, jej montaż, uruchomienie, zarzadzanie i serwisowanie – jest zapewniany przez Orange.

Informacje na temat produkcji i zużycia energii w firmie są przekazywane do sieci, a system identyfikuje obwody i urządzenia o największym zapotrzebowaniu energetycznym. Dane, analizy i rekomendacje są dostępne w przejrzystej i czytelnej formie na platformie Live Objects. Platforma ta umożliwia zdalne zarządzanie całą instalacją z każdego miejsca z dostępem do internetu, za pomocą smartfona lub komputera.

Z poziomu platformy Live Objects można też zarządzać oświetleniem czy temperaturą w budynkach. Zintegrowany system czujników umożliwia na przykład automatyczne wyłączanie światła w nieużywanych pomieszczeniach albo zmniejszenie jego intensywności w zależności od pory dnia lub warunków atmosferycznych. Te technologiczne rozwiązania to korzyści dla planety i mniejsze rachunki za prąd.

Instalacje fotowoltaiczne (mikroinstalacje, małe i duże instalacje oraz farmy), a także urządzenia i usługi wspomagające monitoring jakości i ilości zużytej i produkowanej energii elektrycznej to oferta SMART Energy.


Dowiedz się więcej

Artykuły powiązane

 • Postaw na przyjazne środowisku rozwiązania
  Eko-efektywny światłowód
  Sprawdź
 • Postaw na przyjazne środowisku rozwiązania
  Czysta energia odnawialna dla domu lub firmy
  Sprawdź
Na skróty
Orange Polska
© 2021 Orange Polska S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.
 • Nasz profil na Facebook
 • Nasz profil na Instagram
 • Nasz profil na LinkedIN
 • Nasz profil na YouTube
 • Nasz profil na Twitter