Smart Energy

Instalacje fotowoltaiczne i zarządzanie przepływem energii

Co to takiego

Smart Energy to innowacyjne rozwiązanie dla miast, instytucji, firm oraz właścicieli i zarządców budynków. Obejmuje efektywne, nowoczesne instalacje fotowoltaiczne produkujące zieloną energię z promieniowania słonecznego oraz kompleksowy, unikalny na rynku system monitoringu i zarządzania.

Cały proces – zaprojektowanie instalacji, montaż, uruchomienie, zarządzanie i serwisowanie – jest zapewniany przez Orange. Zaawansowany system monitoringu pozwala kontrolować wszystkie aspekty pracy instalacji fotowoltaicznej oraz powiązanych z nią urządzeń. Dzięki specjalnej platformie Live Object można zdalnie zarządzać całym systemem, a dane, analizy i rekomendacje dostępne są za jednym kliknięciem. Wszystko po to, by w pełni wykorzystać potencjał fotowoltaiki.

Korzyści dla Twojej firmy

  • Realne oszczędności - mniejsze rachunki za prąd: Fotowoltaika zapewnia alternatywne, ekologiczne źródło najtańszej energii - produkowanej z promieniowania słonecznego. Dodatkowo system Smart Energy Monitoring optymalizuje wykorzystanie energii zarówno tej wytworzonej przez instalację, jak i pobranej z sieci, tym samym obniżając jej koszt. Wykorzystuje do tego zaawansowaną analitykę i AI.
  • Najwyższa jakość: Instalacje fotowoltaiczne od Orange są nowoczesne i wydajne. Współpracujemy tylko z zaufanymi partnerami, co gwarantuje sprzęt najwyższej jakości. Zapewniamy też stałą opiekę serwisową i wieloletnią gwarancję na całą instalację.
  • Pełna kontrola: innowacyjne rozwiązanie Smart Energy Monitoring to stały nadzór instalacji fotowoltaicznej, zasilanych nią urządzeń, maszyn i zewnętrznej sieci energetycznej. System kontroluje kilkudziesięciu parametrów energetycznych w czasie rzeczywistym, zarówno w zakresie samej instalacji, jak i przyłącza głównego lub innych obwodów.
  • Zdalne zarządzanie: analiza parametrów energetycznych, rekomendacje, raporty, alarmy i powiadomienia dostępne są z każdego miejsca z dostępem do internetu. Platforma Live Object, autorskie rozwiązanie Orange, służy do zarządzania instalacją, zbierania danych i ich procesowania. Informacje prezentowane są w czytelny sposób, a dane z sieci są przechowywane na serwerze o najwyższych standardach bezpieczeństwa.
  • Bezpieczeństwo: pełny nadzór nad instalacją w czasie rzeczywistym oraz system generowania alarmów i automatycznych powiadomień o awariach zapewniają maksymalną efektywność i bezpieczeństwo użytkowania. Wbudowany „Strażnik mocy” umożliwia zdalne włączanie wyłączanie urządzeń lub obwodów.

Jak działamy

Orange zapewnia kompleksową realizację instalacji fotowoltaicznej – od koncepcji, przez montaż po opiekę gwarancyjną.

Instalacja fotowoltaiczna krok po kroku:

1. Opomiarowanie obiektu, określenie profilu zużycia energii oraz identyfikacja obwodów o największym zapotrzebowaniu
2. Koncepcja i projekt instalacji fotowoltaicznej
3. Dobór komponentów
4. Montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej
5. Odbiór techniczny i pomiary kontrolne
6. Stały nadzór zdalny, opieka gwarancyjna

Smart Energy - jak działamy?

Przykłady zastosowań

  • Rozwiązanie Smart Energy kierujemy do wszystkich firm, które zużywają energię elektryczną i chcą zużywać ją efektywnie i w sposób racjonalny. Dla firm, które chcą choćby częściowo uniezależnić się od cen energii, być eko i zahamować wzrost opłat za energię elektryczną. Firmy posiadające własne budynki i miejsce na instalacje fotowoltaiczną na pewno odczują po jej instalacji spadek opłat za energię elektryczną, monitoring zużycia pomoże dodatkowo racjonalniej korzystać z urządzeń elektrycznych, być może zmienić ich ustawienia, a w efekcie osiągnąć oszczędności. Rozwiązania do predykcji awarii pozwolą na powstrzymanie przymusowych i nieoczekiwanych przestojów w firmach, gdzie ważną rolę odgrywają wszelkiego typu silniki, pompy itp.

Dowiedz się więcej o usłudze

Pobierz PDF

Przedstawiciele Orange słuchają i rozumieją nasze potrzeby, starając się na nie odpowiadać. Najbardziej cieszy to, że firma Orange wprowadza do swojej oferty nowe technologie, które są bardzo użyteczne i wymiernie usprawniają naszą pracę. Orange podsuwa interesujące pomysły i rozwiązania dzięki którym nasz zakład i mieszkańcy zyskują realne korzyści. W przypadku tego wdrożenia niebagatelne znaczenie ma również aspekt wizerunkowy - dzięki panelom zagospodarowaliśmy nieużytki powstałe po składowisku odpadów.

Wiesław Gierus

Prezes Zarządu Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Izery w Lubomierzu

Zastanawiasz się czy jest to usługa dla Twojej firmy?

A może potrzebujesz porady?