Bezpieczna sieć szybkiego ruchu dla danych [Animacja]
Komunikacja 2 marca 2021 1 minuta czytania

Bezpieczna sieć szybkiego ruchu dla danych [Animacja]

Rozwój firmy jest zwykle tożsamy z otwieraniem nowych oddziałów, placówek regionalnych oraz rekrutacją kolejnych pracowników, nierzadko operujących w trybie zdalnym. Istnieje jednak rozwiązanie wspierające wymagającą technologicznie ekspansję biznesu i gwarantujące niezawodną łączność sieciową, niezależnie od jego skali. To hybrydowy SD-WAN od Orange dla Firm.

Bezpieczeństwo danych

Wydajna sieć i szybki dostęp do aplikacji

Zapewnienie optymalnej wydajności połączeń sieciowych przy rosnącej liczbie urządzeń oraz coraz większej ilości przesyłanych danych jest już sporym wyzwaniem. Poziom trudności rośnie, gdy weźmiemy pod uwagę różnorodność usług w chmurze, z jakich korzystają współczesne przedsiębiorstwa – zarówno oprogramowania w modelu SaaS, jak i infrastruktury jako usługi (IaaS) oraz platformy jako usługi (PaaS).

Oczywiście całość tych procesów ma przebiegać w uporządkowany, kontrolowany sposób, a w razie potrzeby powinna być możliwa błyskawiczna rekonfiguracja i rozbudowa sieci o nowe urządzenia. Sieci, która nierzadko składa się z łączy działających w różnych technologiach i dostarczanych przez kilku operatorów. Oto rzeczywistość administratorów IT w dobie cyfrowej transformacji.

Hybrydowy SD-WAN  powstał właśnie po to, by sprostać tym wyzwaniom. Zapewnia on swoim użytkownikom szybszy i bezpieczniejszy dostęp do firmowych aplikacji z każdego miejsca, na bazie już istniejącej infrastruktury sieciowej. Jest to możliwe dzięki odejściu od charakterystycznego dla tradycyjnych sieci rozległych WAN modelu, w którym cały ruch przechodził przez centrum danych, co obniżało wydajność i komfort pracy.

 

Bezpieczeństwo wrażliwych danych

Co nie mniej ważne, mechanizmy zaimplementowane w SD-WAN pozwalają priorytetyzować ruch o kluczowym znaczeniu oraz zwiększać wydajność dla kluczowych aplikacji. Kontrola nad całą siecią przebiega z jednego punktu centralnego, za pośrednictwem intuicyjnego portalu klienckiego. Daje on także dostęp do zaawansowanych analityk usługi i wgląd w status poszczególnych lokalizacji. Gdy zajdzie taka potrzeba, nowe urządzenie można dodać do sieci i automatycznie skonfigurować dzięki funkcji Zero Touch Provisioning, eliminując tym samym większość manualnej pracy.

Prosta obsługa idzie w parze z troską o najwyższe bezpieczeństwo obiegu wrażliwych danych biznesowych. Hybrydowy SD-WAN został wyposażony w rozbudowany pakiet zintegrowanych funkcji security, w tym Firewall, Web filtering, IPS i antymalware. Istnieje także możliwość łatwej integracji z usługami bezpieczeństwa innych dostawców.

 

Więcej korzyści z wdrożenia hybrydowego SD-WAN w animacji, do której obejrzenia zapraszamy!

 

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?

  Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?
  Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?
  Komunikacja 2 stycznia 2024

  Komunikacja

  Każdego dnia na całym świecie wykonuje się miliony połączeń z biurem obsługi klienta. Sposób, w jaki te rozmowy są prowadzone, […]

 • ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem

  ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem
  ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem
  Komunikacja 10 sierpnia 2023

  Komunikacja

  Magazyn ITwiz po raz kolejny publikuje ranking firm informatycznych BEST100 za 2022 rok. Jak co roku nie zabrakło wśród nich […]

 • Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?

  Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?
  Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?
  Komunikacja 28 maja 2023

  Komunikacja

  Kilka sekund – zwykle masz tylko tyle czasu na przekonanie klienta do swojej oferty. Dowiedz się, jak wykorzystać ten czas […]

 • Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę

  Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę
  Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę
  Komunikacja 18 kwietnia 2023

  Komunikacja

  Najtańsza i najbardziej ekologiczna jest ta energia, której się nie zużyje. Dlatego każde działanie, które pozwala oszczędzać energię, ma znaczenie. […]