Stop Phishing

Identyfikacja i blokada ruchu sieciowego do stron internetowych podszywających się pod markę klienta.

Co to takiego

StopPhishing to monitorowanie sieci i wykrywanie ataku phishingowego przez systemy bezpieczeństwa oparte na kompetencjach CERT Orange Polska i mechanizmach sztucznej inteligencji. Reakcja na zaistniałe zdarzenie poprzez skuteczne zablokowanie dostępu do stron podszywających się pod stronę klienta. Informowanie klienta o wykrytym zagrożeniu. Gotowość Security Operations Center 24/7/365.

Korzyści dla Twojej firmy

 • Minimalizacja skali ataku.
 • Ograniczenie liczby potencjalnych ofiar.
 • Blokada dostępu do stron phishingowych dla wszystkich użytkowników Orange oraz dzięki współpracy z podmiotami hostującymi również dla innych użytkowników internetu w Polsce.
 • Ochrona marki klienta.

Przykłady zastosowań

1. Atak na instytucje publiczną
Oszuści podszywali się pod czeskiego dostawcę broni i nakłaniali do opłacenia rzekomych dostaw. Przestępcom udało się wyłudzić pieniądze w wysokości 4 mln złotych.

2. Atak na sieci handlowe
Kampania phishingowa skierowana na polskie sieci handlowe: pod pretekstem oferowania atrakcyjnych nagród przestępcy wykradali dane osobowe użytkowników i naciągali ich na wysokopłatne subskrypcje SMS-owe.

3. Atak na instytucje bankową
Przestępcy nakłaniali telefonicznie klientów banku do podania jednorazowego kodu SMS. Wykorzystywali do tego przechwycone numery infolinii bankowej, znali również dane logowania. Prowadziło to do przejęcia środków z rachunku klienta.

4. Kampania "Wygrałeś iPhone’a"
Kampanie zachęcające do udziału w konkursach. Przestępcy podszywają się pod operatorów telekomunikacyjnych (rozpoznawanie IP) i zachęcają do dzielenia się danymi osobowymi i danymi kart płatniczych.

Usługa Feed as a Service jest dostarczana przez Integrated Solutions – spółkę Grupy Orange Polska

Zastanawiasz się czy jest to usługa dla Twojej firmy?

A może potrzebujesz porady?

Usługi powiązane

 • Cyberbezpieczeństwo
  SOC Managed Services
  Wykorzystanie funkcjonalności systemu klasy SIEM w modelu usługowym poprzez propozycję i wdrożenie procedur monitorowania incydentów bezpieczeństwa.
  Dowiedz się więcej
 • Cyberbezpieczeństwo
  Feed as a Service
  Rozwiązanie, które dostarcza informacje o zaobserwowanej w sieci Orange złośliwej aktywności.
  Dowiedz się więcej