Komunikacja

Jak efektywnie zarządzać komunikacją w wielu oddziałach firmy?

 • Klient: Grupa Hydrosolar
 • Branża: sieć hurtowni branży instalacyjnej i grzewczej
 • Wielkość firmy: ponad 530 osób w 79 placówkach handlowych, w tym w 68 samoobsługowych hurtowniach instalacyjnych oraz w 11 centralach spółki

O Kliencie

Grupa Hydrosolar należy do jednej z największych sieci hurtowni branży grzewczej, instalacyjnej, sanitarnej, klimatyzacji, wentylacji oraz uzdatniania wody na rynku polskim i europejskim.

Problemy

 • Firma zwiększała liczbę swoich lokalizacji i musiała zadbać o dobrą komunikację wewnętrzną w każdym z nowych miejsc.
 • Kontakt między placówkami nie był ujednolicony.

Wyzwanie

 • Jak usprawnić i ujednolicić komunikację wewnętrzną, by jednocześnie była łatwa w utrzymaniu i nie wymagała dużych inwestycji na etapie wdrożenia.

Rozwiązanie

Jedna platforma komunikacyjna oparta na technologii Cisco (UCaaS – Unified Communications as a Service)Zintegrowaliśmy sieć korporacyjną Grupy Hydrosolar, co umożliwiło na ujednolicenie telefonii firmy. Nasze rozwiązanie opiera się na technologii Cisco. Dzięki temu nie wymaga poważnych inwestycji, a samo wdrożenie nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcjonalności w chmurze. Pracownicy są osiągalni pod jednym numerem i mają łatwy dostęp do firmowej platformy komunikacji. Wdrożone rozwiązanie pozwala pracownikom kontaktować się w czasie rzeczywistym, zapewniając jednocześnie informacje o rozmówcy – w momencie kontaktu wyświetla się historia klienta firmy.

RozwiazaniaRozwiazania

Proces implementacji

 1. Zintegrowaliśmy sieć korporacyjną

 2. Ujednoliciliśmy telefonię firmową

 3. Skonfigurowaliśmy rozwiązania, uwzględniając wszystkich zatrudnionych, dając możliwość doboru konkretnych funkcji do potrzeb poszczególnych grup pracowników

Usługi powiązane

 • Ucaas Ujednolicona Komunikacja Orange
  Usługa zawierająca narzędzia do współpracy: m.in. telefonia IP do połączeń głosowych, konferencje internetowe i wideo
  Dowiedz się więcej

Ujednolicona komunikacja = większa efektywność biznesu

Dzięki zaimplementowaniu UCaaS, zintegrowaliśmy komunikację Grupy Hydrosolar. To rozwiązanie poprawiło bezpieczeństwo sieci i stabilność komunikacji. Klient zyskał pełną przewidywalność kosztów – również w wypadku potrzeby rozbudowy sieci. A zastosowane łącza MPLS pozwoliły na większą skalowalność i mobilność, wysoką jakość połączeń oraz brak dodatkowych kosztów w komunikacji wewnętrznej firmy. To także bezpieczeństwo danych, które przechowywane są na serwerach w Polsce z gwarantowanym backupem.

Komunikacja

UCaaS to elastyczne i bezpieczne rozwiązanie, które dopasowuje się do potrzeb komunikacyjnych naszych pracowników. Rozwiązanie bardzo łatwo poszerzyć o kolejnych użytkowników, nie ponosząc przy tym kosztów na rozbudowę infrastruktury. Udało się również wyeliminować przestarzałą centralę telefoniczną, której eksploatacja przysparzała rosnących kosztów, a jednocześnie ograniczała usprawnienia w zarządzaniu firmą. Z naszego punktu widzenia niezwykle istotne byłoby również stworzenie ujednoliconego systemu dla połączeń stacjonarnych i komórkowych, wraz z systemem billingowym. W najbliższej perspektywie rozważamy również wdrożenie contact center – specjalnej infolinii jako wsparcia dla naszych klientów i instalatorów.

Marek Bajon

Dyrektor Zarządzający

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pobierz PDF
Podziel się stroną

Zobacz więcej

 • Internet Rzeczy
  Jak zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i usprawnić pracę personelu w Domu Seniora?
  Alfamedica
  Dowiedz się więcej
 • Rozwiązania chmurowe
  Jak zyskać przewagę na konkurencyjnym rynku branży finansowej?
  CUK Ubezpieczenia
  Dowiedz się więcej
 • Sieć i Transmisja Danych
  Inteligentna sieć transmisji danych usprawnia logistykę baz paliwowych
  PERN
  Dowiedz się więcej

Porozmawiajmy
o Twoim biznesie

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, zaproponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojego biznesu.