Zaloguj się
< Powrót   Dbamy o przyjazne środowisku miejsca pracy

Promujemy zrównoważony transport

Staramy się redukować emisje wynikające z naszego transportu i ograniczamy podróże służbowe korzystając z tele- i videokonferencji.

Promujemy współdzielony transport wśród pracowników — carpooling i carsharing - a rowerzystom zapewniamy wygodną infrastrukturę, która wspiera dojazdy do pracy na dwóch kółkach. Konsekwentnie też zmniejszamy liczbę samochodów służbowych. W ciągu ostatnich czterech lat nasza flota aut służbowych zmniejszyła się o ponad 1000 aut. W 2017 r. Uruchomiliśmy dla naszych pracowników 35 wypożyczalni w 22 miastach, a w 2019 r. wdrożyliśmy system carsharing Weź Auto pozwalający jeszcze bardziej efektywnie korzystać z wypożyczalni.

Użytkownicy za pomocą aplikacji mobilnej mogą rezerwować auta, otwierać i zamykać, anulować rezerwację czy ją zakończyć wcześniej. Nowoczesny system raportowy pozwala nam dostosować liczbę aut do realnych potrzeb, a także śledzić, jak szybko pracownicy przekonują się do ekonomii współdzielenia (sharing economy). Nie zapominamy też, aby edukować naszych pracowników w zakresie eko-jazdy.

Od 2021 roku część naszej floty służbowej samochodów wymieniamy na niskoemisyjne samochody hybrydowe, a wypożyczalnię doposażamy samochodami elektrycznymi.