Zaloguj się
< Powrót   Zamykamy obieg

Odzyskiwanie i recykling telefonów komórkowych

Grupa Orange ma ambicję, aby do roku 2025 odzyskiwać z rynku 30% używanych telefonów, w krajach Europy, gdzie marka Orange jest obecna.

Odkup, odnowa, naprawa i recykling telefonu komórkowego – każda możliwość dawania drugiego życia telefonu komórkowego to bardzo konkretna ścieżka, w którą się angażujemy. I choć sprzedajemy wybrane modele telefonów, uważamy, że naszym obowiązkiem jest zbieranie wszystkich używanych aparatów telefonicznych.

Przez 10 lat udało się odzyskać w całej Grupie Orange 15 mln telefonów.

Dlatego zależy nam na zmianie nawyków konsumenckich w kierunku bardziej odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu i świadomego rozstawania się z nim. Chcemy przeciwdziałać marnotrawieniu zasobów i energii. Ponowne, dłuższe wykorzystanie telefonów komórkowych oraz ich recykling zmniejsza wydobycie surowców niezbędnych do wytworzenia nowych urządzeń oraz ogranicza liczbę potencjalnych odpadów.

W każdym z salonów Orange można bezpłatnie zostawić swój stary, wysłużony, niedziałający telefon komórkowy. Wystarczy wrzucić go do specjalnego pojemnika przeznaczonego na zużyte urządzenia elektroniczne oraz akcesoria. Wszystkie zebrane telefony przekazujemy do recyklingu uprawnionym do tego organizacjom, które zagospodarowują je zgodnie z prawem i bezpiecznie dla środowiska. Współpracujemy wyłącznie z partnerami, którzy w pełnym zakresie przejmują odpowiedzialność za dalsze postępowanie z przekazanymi im elektroodpadami (zbiórka, transport, odzysk lub unieszkodliwianie) oraz potrafią udokumentować poszczególne etapy, jakim poddawane są odpady, aż do unieszkodliwienia.

Aby ułatwić klientom pozbywanie się nieużywanych i niepotrzebnych już sprzętów od 2019 r jako pierwszy operator telekomunikacyjny, realizujemy program odkupu starszych modeli smartfonów. Firma partnerska, z którą współpracujemy, naprawi ewentualne drobne uszkodzenia, dzięki czemu telefony mogą wrócić do obiegu.

Nasza oferta odkupu telefonów została doceniona w 2020 roku przez grono ekspertów w programie Climate Leadership jako projekt podejmujący konkretne działanie i w wymierny sposób zmniejszający negatywny wpływ produktów na środowisko.

Artykuły powiązane

  • Zamykamy obieg
    Odnowa urządzeń multimedialnych
    Sprawdź
  • Zamykamy obieg
    Eko-projektowanie produktów
    Sprawdź