Jak stworzyć mobilne biuro z Orange dla Firm
Firma online 1 marca 2023 3 minuty czytania

Jak stworzyć mobilne biuro z Orange dla Firm

Na dobrze funkcjonujące mobilne biuro składają się trzy główne elementy – komputer (sprzęt biurowy), oprogramowanie i wsparcie IT. Kompleksowa oferta Orange dla Firm zapewnia je wszystkie w kilku prostych krokach. Przeczytaj, jak odpowiednio niskim kosztem skomponować efektywne biuro do pracy zdalnej!

Biuro mobilne, którym może zarządzać każdy


Nie trzeba być specjalistą IT, by sprawnie zarządzać mobilnym biurem. Wszystkie potrzebne elementy możemy znaleźć w ofercie Orange dla Firm w ramach stałej opłaty abonamentowej zamiast dużych jednorazowych wydatków. Począwszy od zakupu sprzętu biurowego, przez uzyskanie dostępu do pakietu Microsoft 365, aż po kompleksowe Wsparcie IT – z wymianą podzespołów w laptopie włącznie. W ten sposób oszczędzamy czas i pieniądze, nie rezygnując z wysokiej jakości.

Sprzęt biurowy w pełni mobilny


Cyfrowe biuro nie może istnieć bez komputera. Dziś większość przedsiębiorców wybiera laptopy, które mocą mogą już dorównywać sprzętowi stacjonarnemu, a dzięki swej mobilności dają większą elastyczność. Bez wątpienia w dobry sprzęt warto zainwestować. Jego zakup nie musi jednak oznaczać dużego jednorazowego wydatku, który obciąży budżet firmy.

W Orange dla Firm można nabyć sprzęt biurowy bez abonamentu, w atrakcyjnej cenie, na raty zero procent lub za gotówkę. W ofercie znajdziemy zarówno laptopy ekonomiczne, nieco droższe, biznesowe, jak i VIP dla tych, którzy potrzebują specjalistycznych funkcji. Decydując się na tańszy model, możemy płacić zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie – z kolei te z „wyższej półki” to koszt od 100 do ok. 200 zł za miesiąc.

Taki wydatek nie obciąży jednorazowo budżetu firmy, a sprzęt od pierwszego dnia będzie na siebie pracował. Wszystkie modele dostępne w ofercie Orange dla Firm, wraz z wysokością rat, można zobaczyć w naszym sklepie.

Dzięki szerokiemu pakietowi usług Orange dla Firm otrzymujemy więc wszystko, co niezbędne do stworzenia mobilnego biura – komputer, oprogramowanie i wsparcie IT.

Pakiet Microsoft 365 za kilkadziesiąt zł miesięcznie

W ramach cyfrowego biura z Orange dla Firm mamy możliwość wyboru najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb pakietu Microsoft 365. Na jednej licencji możemy pracować na 5 urządzeniach jednocześnie – komputerach, tabletach lub smartfonach. Tu również unikniemy jednorazowego poniesienia wysokich kosztów za oprogramowanie, płacąc za usługę miesięcznie.

Najdroższy pakiet Microsoft 365 Business Standard, który stworzy ultrafunkcjonalne biuro do pracy zdalnej, dostępny jest już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Co za to otrzymujemy? Przede wszystkim klasyczne i internetowe wersje aplikacji pakietu Microsoft 365: Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote oraz Access i Publisher tylko w wersji na komputery PC. Ponadto hosting poczty elektronicznej ze skrzynką o pojemności 50 GB oraz firmowy intranet i witryny zespołów w programie SharePoint. A także 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive.

Dodatkowo możemy korzystać w naszym biurze moiblnym z szeregu usług do organizacji i komunikacji, takich jak Microsoft Teams, Outlook Customer Managere, Microsoft Bookings i Microsoft Planner.

Jeśli w naszym mobilnym biurze nie potrzebujemy tak szerokiego zakresu usług, możemy wybrać jeden z mniejszych pakietów – Microsoft 365 Business Basic lub rozszerzony pakiet Aplikacje Microsoft 365 dla firm.

Wsparcie specjalistów IT dla mobilnego biura w cenie kawy

Usługa Wsparcie IT dostępna w Orange dla Firm to znakomite rozwiązanie dla małych i średnich mobilnych firm. Zapewnia przy niewielkiej miesięcznej opłacie dostęp do szybkiej obsługi informatycznej. Jak to działa?

W razie problemów z oprogramowaniem możemy zadzwonić na specjalną linię, pod którą dostępny jest zespół informatyków. Zakres usługi zależy od wariantu Wsparcia IT, który wybierzemy. W podstawowym pakiecie, którego cena miesięczna jest zbliżona do zakupu jednej kawy, możemy liczyć na naprawę poprzez zdalne zalogowanie się do naszego komputera.

 • Rozszerzone Wsparcie IT dla mobilnej firmy

Część problemów związanych z oprogramowaniem da się wyeliminować w ten sposób, choć czasem awaria może okazać się nieco bardziej skomplikowana. Wtedy potrzebna będzie wizyta informatyka i fizyczne obejrzenie sprzętu biurowego, a w razie konieczności wymiany podzespołów – nawet zabranie laptopa na kilka dni.

Aby mieć dostęp również do takich usług, musimy wykupić dla swojej mobilnej firmy wariant rozszerzony Wsparcia IT (jeśli mamy sprzęt zakupiony w Orange dla Firm) za dodatkowe kilkanaście zł miesięcznie lub pełny (przy sprzęcie zakupionym z innego źródła). Możemy wówczas liczyć na wizytę serwisanta w ciągu 24 godzin od zgłoszenia problemu, a w razie potrzeby na udostępnienie komputera zastępczego. Sprzęt biurowy zabrany do naprawy wróci do nas najpóźniej po 14 dniach.

Kompleksowa obsługa mobilnego biura z Orange dla Firm

Dzięki szerokiemu pakietowi usług Orange dla Firm otrzymujemy więc wszystko, co niezbędne do stworzenia mobilnego biura – komputer, oprogramowanie i wsparcie IT – przy nieobciążających budżetu firmy miesięcznych opłatach. Dzięki różnym wariantom ofertę można dopasować do indywidualnych potrzeb danego biura do pracy zdalnej, by nie płacić niepotrzebnie za coś, z czego nie skorzystamy.

Jeśli chcesz stworzyć całkowicie cyfrowe, mobilne biuro z Orange dla Firm, odwiedź stronę: Cyfrowe rozwiązania dla firm i wybierz sprzęt biurowy oraz usługi najlepsze dla swojego biznesu.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Popularne tagi

Mogą Cię również zainteresować

 • Neat – otwarty na cały świat

  Neat – otwarty na cały świat
  Neat – otwarty na cały świat
  Firma online 23 kwietnia 2024

  Firma online

  Komunikacja online jest dziś nieodłącznym elementem biznesu, a wideokonferencje tzw. must have każdej firmy. Wymagania dotyczące narzędzi umożliwiających zdalny kontakt […]

 • Wywiad. Metaverse – nauka, medycyna, biznes

  Wywiad. Metaverse – nauka, medycyna, biznes
  Wywiad. Metaverse – nauka, medycyna, biznes
  Firma online 2 kwietnia 2024

  Firma online

  Spotkania z klientami biznesowymi bez kosztownych delegacji czy szkolenia pracowników, które nie wymuszają zatrzymywania linii produkcyjnej to nie mrzonka. Jest […]

 • Systemy zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) firmy Quantum

  Systemy zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) firmy Quantum
  Systemy zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) firmy Quantum
  Firma online 15 marca 2024

  Firma online

  Cyfrowa transformacja i rosnąca konkurencja wymagają od przedsiębiorstw sprawnego zarządzania łańcuchem dostaw.  Orange Polska, podpisał umowę partnerską z firmą Quantum […]

 • Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo

  Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo
  Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo
  Firma online 10 stycznia 2024

  Firma online

  Zarządzanie firmowymi urządzeniami jest jednym z procesów, które można łatwo zautomatyzować. Jeśli firma korzysta na co dzień z urządzeń Apple, […]