Integrated Computing: infrastruktura IT bez… inwestycji w infrastrukturę [INFOGRAFIKA]
Cloud 28 października 2020 <1 minuta czytania

Integrated Computing: infrastruktura IT bez… inwestycji w infrastrukturę [INFOGRAFIKA]

Aktualny trend „zamiast mieć, lepiej użytkować” doskonale sprawdza się w przypadku firmowego IT. Integrated Computing to usługa infrastruktury IT w chmurze obliczeniowej zapewniająca kompleksowe, elastyczne oraz bezpieczne środowisko wirtualne bez konieczności inwestycji we własne centrum danych.

 

Integrated Computing – bezpieczny Iaas

Tempo rozwoju usług cloud wynosi aż 30 proc. rocznie i jest nawet 6-krotnie wyższe w porównaniu do całego rynku IT. Przyczyna takiego wzrostu popularności rozwiązań chmurowych jest bardzo prosta: pozwalają one firmom skupić się na realizacji celów biznesowych bez ponoszenia kosztów utrzymania infrastruktury IT.

Co nie mniej ważne, powierzając troskę o zasoby informatyczne profesjonalnemu dostawcy, zyskuje się pewność, że kluczowe dane firmy są bezpieczne. W razie pomyłki użytkownika, na przykład przy aktualizowaniu aplikacji, ich odzyskanie przebiegnie bezproblemowo.

Wszystko to zapewnia Integrated Computing. Proponowane przez Orange dla Firm rozwiązanie Iaas (Instastructure as a Service) pozwala na pełne korzystanie z niezawodnych, wirtualnych zasobów IT bez inwestycji w sprzęt i urządzenia. I bez komplikacji, bo zarządzanie usługami odbywa się za pomocą intuicyjnego oprogramowania autorstwa Vmware – lidera rynku wirtualizacji centrów danych.

Środowisko wirtualne w modelu Pay as You Go

Oszczędności, jakie przynosi Integrated Computing, są jednak dużo większe. Optymalizację kosztów związanych z infrastrukturą IT zapewni model rozliczeń Pay as You Go (PaYG), w którym klient płaci jedynie za zasoby wykorzystane w cyklu godzinowym, internetowy ruch wychodzący oraz miesięczne licencje.

Normy ISO 27018; ISO 27001, ISO 22301

Klient nie napotka także niespodzianek związanych z bezpieczeństwem swoich danych. Trzy centra danych zlokalizowane w Polsce spełniają najwyższe normy: Ochrony Danych Osobowych w Chmurze ISO 27018; Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001 i Zarządzania Ciągłością Działania ISO 22301.

Potwierdzają to fakty: przez ostatnie 7 lat nie odnotowano ani jednego przypadku niedostępności usług infrastruktury centrum danych. Przed cyberatakami Data Center chroni zespół doświadczonych ekspertów CERT Orange Polska.

Korzyści z wdrożenia Integrated Computing docenia już ponad 100 klientów instytucjonalnych i korporacyjnych. Wśród nich są banki, duże sieci handlowe i samorządy terytorialne.

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką, w której dowiesz się więcej o możliwościach, jakie daje Integrated Computing.

Integrated Computing

Integrated ComputingIntegrated Computing

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Co to jest chmura prywatna i jakie przynosi korzyści?

  Co to jest chmura prywatna i jakie przynosi korzyści?
  Co to jest chmura prywatna i jakie przynosi korzyści?
  Cloud 14 marca 2023

  Cloud

  Dzisiejsze organizacje potrzebują bezpiecznej i sprawdzonej technologii do przechowywania oraz przetwarzania danych. Powinna być łatwa do wdrożenia i pozwalać na […]

 • Co to jest chmura publiczna i jak działa?

  Co to jest chmura publiczna i jak działa?
  Co to jest chmura publiczna i jak działa?
  Cloud 7 marca 2023

  Cloud

  Chmury obliczeniowe rozwiązują wiele problemów związanych z wydajnością działającego w firmie systemu informatycznego. Pomagają wykorzystać najnowocześniejsze technologie i osiągnąć wysokie […]

 • Co to jest IaaS? Czym jest chmura elastyczna i jakie ma zalety?

  Co to jest IaaS? Czym jest chmura elastyczna i jakie ma zalety?
  Co to jest IaaS? Czym jest chmura elastyczna i jakie ma zalety?
  Cloud 21 lutego 2023

  Cloud

  IaaS (Infrastructure as a Service) to nowoczesny sposób wykorzystania usług chmurowych do zapewnienia infrastruktury IT oferowanej użytkownikowi końcowemu przez zewnętrznego […]

 • SECaaS – co oznacza Security as a Service?

  SECaaS – co oznacza Security as a Service?
  SECaaS – co oznacza Security as a Service?
  Cloud 16 listopada 2022

  Cloud

  Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie zapewnia chmura. Wybierając rozwiązania typu cloud computing, można usprawnić wiele kluczowych […]