Integrated Computing: infrastruktura IT bez… inwestycji w infrastrukturę
Cloud 28 października 2020 1 minuta czytania

Integrated Computing: infrastruktura IT bez… inwestycji w infrastrukturę

Aktualny trend „zamiast mieć, lepiej użytkować” doskonale sprawdza się w przypadku firmowego IT. Integrated Computing to usługa infrastruktury IT w chmurze obliczeniowej zapewniająca kompleksowe, elastyczne oraz bezpieczne środowisko wirtualne bez konieczności inwestycji we własne centrum danych.

Integrated Computing – bezpieczny Iaas

Tempo rozwoju usług cloud wynosi aż 30 proc. rocznie i jest nawet 6-krotnie wyższe w porównaniu do całego rynku IT. Przyczyna takiego wzrostu popularności rozwiązań chmurowych jest bardzo prosta: pozwalają one firmom skupić się na realizacji celów biznesowych bez ponoszenia kosztów utrzymania infrastruktury IT.

Co nie mniej ważne, powierzając troskę o zasoby informatyczne profesjonalnemu dostawcy, zyskuje się pewność, że kluczowe dane firmy są bezpieczne. W razie pomyłki użytkownika, na przykład przy aktualizowaniu aplikacji, ich odzyskanie przebiegnie bezproblemowo.

Wszystko to zapewnia Integrated Computing. Proponowane przez Orange dla Firm rozwiązanie Iaas (Instastructure as a Service) pozwala na pełne korzystanie z niezawodnych, wirtualnych zasobów IT bez inwestycji w sprzęt i urządzenia. I bez komplikacji, bo zarządzanie usługami odbywa się za pomocą intuicyjnego oprogramowania autorstwa Vmware – lidera rynku wirtualizacji centrów danych.

Środowisko wirtualne w modelu Pay as You Go

Oszczędności, jakie przynosi Integrated Computing, są jednak dużo większe. Optymalizację kosztów związanych z infrastrukturą IT zapewni model rozliczeń Pay as You Go (PaYG), w którym klient płaci jedynie za zasoby wykorzystane w cyklu godzinowym, internetowy ruch wychodzący oraz miesięczne licencje.

Normy ISO 27018; ISO 27001, ISO 22301

Klient nie napotka także niespodzianek związanych z bezpieczeństwem swoich danych. Trzy centra danych zlokalizowane w Polsce spełniają najwyższe normy: Ochrony Danych Osobowych w Chmurze ISO 27018; Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001 i Zarządzania Ciągłością Działania ISO 22301.

Potwierdzają to fakty: przez ostatnie 7 lat nie odnotowano ani jednego przypadku niedostępności usług infrastruktury centrum danych. Przed cyberatakami Data Center chroni zespół doświadczonych ekspertów CERT Orange Polska.

Korzyści z wdrożenia Integrated Computing docenia już ponad 100 klientów instytucjonalnych i korporacyjnych. Wśród nich są banki, duże sieci handlowe i samorządy terytorialne.

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką, w której dowiesz się więcej o możliwościach, jakie daje Integrated Computing.

Integrated Computing

Integrated ComputingIntegrated Computing

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

  • Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?

    Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?
    Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?
    Cloud 12 marca 2024

    Cloud

    Szyfrowanie w chmurze stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony firmowych danych. Wciąż korzysta z niego jednak tylko co trzecie polskie […]

  • Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN

    Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
    Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
    Cloud 1 lutego 2024

    Cloud

    W ciągu ostatnich lat firmy i instytucje przeniosły do chmur i aplikacji wiele procesów, które dotąd były prowadzone offline. Klasyczne […]

  • Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze

    Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze
    Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze
    Cloud 14 listopada 2023

    Cloud

    Dynamiczna ewolucja krajobrazu teleinformatycznego zmusza organizacje do wdrażania coraz skuteczniejszych cyberzabezpieczeń. Z pomocą w rozwiązywaniu problemów z bezpieczeństwem infrastruktury IT […]

  • Mgła obliczeniowa vs chmura obliczeniowa – podobieństwa i różnice

    Mgła obliczeniowa vs chmura obliczeniowa – podobieństwa i różnice
    Mgła obliczeniowa vs chmura obliczeniowa – podobieństwa i różnice
    Cloud 4 września 2023

    Cloud

    Wraz z rozwojem technologii powstały różne modele przetwarzania danych, z których główne to mgła obliczeniowa i chmura obliczeniowa. Oba zapewniają […]