Integrated Computing: infrastruktura IT bez… inwestycji w infrastrukturę
Cloud 28 października 2020 1 minuta czytania

Integrated Computing: infrastruktura IT bez… inwestycji w infrastrukturę

Aktualny trend „zamiast mieć, lepiej użytkować” doskonale sprawdza się w przypadku firmowego IT. Integrated Computing to usługa infrastruktury IT w chmurze obliczeniowej zapewniająca kompleksowe, elastyczne oraz bezpieczne środowisko wirtualne bez konieczności inwestycji we własne centrum danych.

Integrated Computing – bezpieczny Iaas

Tempo rozwoju usług cloud wynosi aż 30 proc. rocznie i jest nawet 6-krotnie wyższe w porównaniu do całego rynku IT. Przyczyna takiego wzrostu popularności rozwiązań chmurowych jest bardzo prosta: pozwalają one firmom skupić się na realizacji celów biznesowych bez ponoszenia kosztów utrzymania infrastruktury IT.

Co nie mniej ważne, powierzając troskę o zasoby informatyczne profesjonalnemu dostawcy, zyskuje się pewność, że kluczowe dane firmy są bezpieczne. W razie pomyłki użytkownika, na przykład przy aktualizowaniu aplikacji, ich odzyskanie przebiegnie bezproblemowo.

Wszystko to zapewnia Integrated Computing. Proponowane przez Orange dla Firm rozwiązanie Iaas (Instastructure as a Service) pozwala na pełne korzystanie z niezawodnych, wirtualnych zasobów IT bez inwestycji w sprzęt i urządzenia. I bez komplikacji, bo zarządzanie usługami odbywa się za pomocą intuicyjnego oprogramowania autorstwa Vmware – lidera rynku wirtualizacji centrów danych.

Środowisko wirtualne w modelu Pay as You Go

Oszczędności, jakie przynosi Integrated Computing, są jednak dużo większe. Optymalizację kosztów związanych z infrastrukturą IT zapewni model rozliczeń Pay as You Go (PaYG), w którym klient płaci jedynie za zasoby wykorzystane w cyklu godzinowym, internetowy ruch wychodzący oraz miesięczne licencje.

Normy ISO 27018; ISO 27001, ISO 22301

Klient nie napotka także niespodzianek związanych z bezpieczeństwem swoich danych. Trzy centra danych zlokalizowane w Polsce spełniają najwyższe normy: Ochrony Danych Osobowych w Chmurze ISO 27018; Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001 i Zarządzania Ciągłością Działania ISO 22301.

Potwierdzają to fakty: przez ostatnie 7 lat nie odnotowano ani jednego przypadku niedostępności usług infrastruktury centrum danych. Przed cyberatakami Data Center chroni zespół doświadczonych ekspertów CERT Orange Polska.

Korzyści z wdrożenia Integrated Computing docenia już ponad 100 klientów instytucjonalnych i korporacyjnych. Wśród nich są banki, duże sieci handlowe i samorządy terytorialne.

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką, w której dowiesz się więcej o możliwościach, jakie daje Integrated Computing.

Integrated Computing

Integrated ComputingIntegrated Computing

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika

  Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika
  Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika
  Cloud 29 maja 2024

  Cloud

  Aby sprostać oczekiwaniom konsumentów oraz zapewnić im szybki i niezawodny dostęp do aplikacji czy usług, coraz więcej organizacji decyduje się […]

 • Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?

  Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?
  Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?
  Cloud 12 marca 2024

  Cloud

  Szyfrowanie w chmurze stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony firmowych danych. Wciąż korzysta z niego jednak tylko co trzecie polskie […]

 • Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN

  Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
  Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
  Cloud 1 lutego 2024

  Cloud

  W ciągu ostatnich lat firmy i instytucje przeniosły do chmur i aplikacji wiele procesów, które dotąd były prowadzone offline. Klasyczne […]

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze

  Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze
  Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze
  Cloud 14 listopada 2023

  Cloud

  Dynamiczna ewolucja krajobrazu teleinformatycznego zmusza organizacje do wdrażania coraz skuteczniejszych cyberzabezpieczeń. Z pomocą w rozwiązywaniu problemów z bezpieczeństwem infrastruktury IT […]