Warsaw Data Hub

Nowoczesne Data Center z certyfikatem EN50600

Więcej o certyfikacji

Warsaw Data Hub

Już od 11 października 2021 dostępne dla Twojej firmy. Nowoczesne data center Warsaw Data Hub zaprojektowano zgodnie z normą PN-EN 50600 klasy 3
 • 1 600 m2 netto powierzchni kolokacyjnej,
 • 4 niezależne komory serwerowe po 400 m2 każda
 • powierzchnia całkowita: 6 700 m2

Nowa jakość data center

 • Bezpieczeństwo i niezawodność poparte certyfikatami
 • Nowoczesność i innowacyjne rozwiązania technologiczne
 • Ekologia i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii
 • Wysoka dostępność i gwarancja jakości usług
 • Adres

  Aleja Krakowska 180, Łazy k/Warszawy

  Warsaw Data Hub jest oddalone 22 km od centrum Warszawy. Zlokalizowane przy drodze krajowej DK 7 i oddalony 6 km od węzła S8 – DK 7 w Jankach.

  Łatwy dojazd z lotniska Chopina, dworca Warszawa Zachodnia i wielu innych lokalizacji aglomeracji warszawskiej. Dojazd z kraju od strony południowej i zachodniej pozwala całkowicie ominąć miasto.

  Warsaw Data Hub MapaWarsaw Data Hub Mapa

  #22 dni do otwarcia Warsaw Data Hub

  Magia liczby 22

  Postanowiliśmy w ciekawy dla Ciebie sposób odliczyć ostatnie 22 dni do otwarcia nowego Data Center Orange. Każdego dnia na LinkedIn przybliżamy jeden z #22 ciekawych faktów dotyczących tego nowoczesnego obiektu zlokalizowanego w Łazach pod Warszawą, oddalonego 22 km od centrum miasta i leżącego w strefie numeracyjnej 0-22.

  #21 Nazwa Warsaw Data Hub rozszyfrowana

  Geneza nazwy

  Dlaczego właśnie taką nazwę wybrano dla nowego Data Center Orange?

  • Warsaw – lokalizacja znajduje się w aglomeracji warszawskiej
  • Data – profesjonalne i innowacyjne Centrum Przetwarzania Danych (CPD)
  • Hub – łączy funkcje jednego z najważniejszych i największych węzłów sieci Orange Polska z powierzchnią do usług kolokacji dla naszych kluczowych Klientów

  Dbamy o bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo

  Warsaw Data Hub jest jak bank dla Twoich systemów IT i danych. Bezpieczeństwo jest jednym z trzech najważniejszych filarów nowego data center. Składa się na to wiele elementów, które współdziałając ze sobą gwarantują bezpieczeństwo danych na tak wysokim poziomie jak w prawdziwym banku.

  Bezpieczeństwo fizyczne

  Bezpieczeństwo fizyczne

  Warsaw Data Hub znajduje się blisko aglomeracji warszawskiej, ale poza terenami mieszkalnymi i przemysłowymi, na własnej działce Orange z dala od cieków wodnych, terenów zalewowych i linii kolejowych. Posiada łatwy dojazd i jest pilnie strzeżone 24 godziny na dobę przez pracowników ochrony i nowoczesne systemy perymetryczne.

  Konstrukcja modułowa

  Konstrukcja modułowa

  Warsaw Data Hub to specjalnie zaprojektowana konstrukcja w formie "budynek w budynku". Każda z czterech komór serwerowych jest osobną konstrukcją i stanowi odrębny betonowy sarkofag umieszczony wewnątrz konstrukcji zewnętrznej. Uszkodzenie lub pożar w jednej komorze nie zagraża ciągłości działania pozostałym.

  CERT Orange

  CERT Orange

  24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu doświadczony personel specjalnego centrum bezpieczeństwa CERT Orange stoi na straży bezpieczeństwa głównych zasobów sieciowych, infrastruktury własnej oraz kluczowych klientów. Proaktywnie zapobiegają cyberatakom i śledzą podejrzane zachowania w sieci transmisji danych.

  System gaszenia

  System gaszenia

  Samoczynne Urządzenie Gaśnicze (SUG) wykorzystujące gaz obojętny Inergen wspierane dodatkowo przez systemem wczesnego wykrywania dymu VESDA czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich urządzeń w DC. Modułowa konstrukcja budynku definiuje odrębne strefy gaszenia dla każdej komory data center, każda ze stref posiada dedykowany zestaw butli z środkiem gaszącym.

  Strefy dostępu

  Strefy dostępu

  Warsaw Data Hub podzielone jest na strefy dostępu, co umożliwia odpowiednie współdzielenie jego zróżnicowanej przestrzeni technicznej pomiędzy Orange oraz wielu klientów. Każdy ma swój unikalny dostęp do zasobów własnych i współdzielonych. Możliwe jest utworzenie strefy dla klienta per pomieszczenie, kiosk, szafa a nawet część szafy.

  Gwarancja wysokiej dostępności


  • Certyfikat EN 50600 poziom 3

   Warsaw Data Hub zaprojektowano i wybudowano zgodnie z najnowszymi standardami

  • SLA 99,982%

   Realna korzyść wynikająca wprost z zastosowania innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa i niezawodności

  • Szerokie możliwości

   Disaster Recovery, bezpieczny Back-up, geo-redundancja dzięki sieci DCNet, zdalna ręka, dostęp do usług chmurowych

  Przede wszystkim niezawodność

  Niezawodność

  Niezawodność

  Wiele elementów w Warasw Data Hub zostało zaprojektowanych i wdrożonych nadmiarowo, aby zaoferować niezawodność na poziomie 99,982%. Zasilanie, systemy utrzymujące warunki środowiskowe, sieci wewnętrzne i zewnętrzne oraz aktywne węzły sieciowe - wszystko to w Warsaw Data Hub jest redundantne, czyli zwielokrotnione.

  Warunki środowiskowe

  Warunki środowiskowe

  Szafy dla sprzętu IT w Warsaw Data Hub są umieszczone w kioskach w zabudowie zimnych - ciepłych korytarzy. Gwarantuje to wymagane parametry środowiskowe dla serwerów, macierzy i pozostałego sprzętu IT z jednej strony oraz optymalne zarządzanie ciepłem w ramach przestrzeni serwerowych z drugiej.

  Geo-redundancja

  Geo-redundancja

  Warsaw Data Hub jest jednym z dwóch głównych obiektów o znaczeniu strategicznym dla Orange Polska, drugi to CPD w Łodzi. Wraz z trzecim – Data Center Natolin w Warszawie, stanowią one jedną, geo-redundantną strukturę składającą z trzech niezależnych data center. Oddalonych od siebie, ale dobrze skomunikowanych sieciowo.

  Łączność

  Łączność

  Kluczem wydajnego dostępu do zasobów przetwarzanych w data center są usługi transmisji danych o gwarantowanych parametrach (SLA). Istotne jest łącze do siedziby firmy i jej oddziałów, partnerów biznesowych a często bezpośrednio do samych klientów. Dostępne są ciemne włókna światłowodowe, łącza DWDM, Ethernet, Fibre Channel, IP, MPLS i VPN.

  Zasilanie

  Zasilanie

  Black-out nam nie straszny! Warsaw Data Hub jest zasilany przez dwie niezależne linie energetyczne po 4.1 MW każda, z dwóch różnych obszarów energetycznych. Każda szafa jest zasilana z dwóch niezależnych obwodów 230V zabezpieczonych przez systemy UPS. Awaryjne agregaty prądotwórcze z zapasem paliwa na 72h i lokalne panele fotowoltaiczne to dodatkowe źródła energii.

  Fotowoltaika

  Fotowoltaika

  Dbamy o ekologię dlatego dodatkowym źródłem zasilania Warsaw Data Hub będzie bateria ogniw fotowoltaicznych o mocy 0,5 MW. Odpowiada to zapotrzebowaniu całkowitego zasilania połowy jednej z komór serwerowych. Dzięki temu co roku nie wyemitujemy 5000 ton CO2.

  Usługi oferowane w Warsaw Data Hub

  • Usługa kolokacji Unit
   UNIT
   Miejsce w szafach współdzielonych, n x RU w zależności od Twoich potrzeb, dwie niezależne linie zasilające 2N, dwa PDU i dodatkowo system STS, współdzielone łącze do internetu za 0 zł, możliwość łącz dedykowanych, energia ryczałtowo i usługi dodatkowe.
  • Usługa kolokacji Rack
   RACK
   Twój sprzęt IT w naszych szafach 42U lub 47U, możliwy własny kiosk lub wygrodzenie siatką, dedykowana kontrola dostępu, średnio 4,5 kW na szafę, ale możliwa miejscowo większa gęstość mocy, dwie linie zasilania 2N i STS, dedykowany podlicznik energii.
  • Usługa kolokacji Space
   SPACE
   Twoje szafy w dedykowanej lub współdzielonej przestrzeni zgodnie z indywidualnymi potrzebami, możliwy własny kiosk lub wygrodzenie siatką, kontrola dostępu, średnio 4,5 kW na szafę, miejscowo możliwa większa gęstość mocy, dwie linie zasilania 2N.

  Poradnik dla Firm

  Wynajmij „dom”
  dla swoich danych

  Jak to zrobić z Warsaw Data Hub?

  Orange Warsaw Hub

  Przenieś do nas swój serwer

  Interesuje Cię oferta Orange w zakresie usług Warsaw Data Hub?