Wdrożenia w praktyceWydarzenia
Sieć i transmisja danych

Nowoczesna sieć transmisji danych

 • Klient: Bank Spółdzielczy w Łomazach
 • Branża: bankowość

O Kliencie

Bank Spółdzielczy w Łomazach to instytucja finansowa o historii sięgającej czasów międzywojennych. Przez lata bank rozwijał swoje usługi, a w 1992 roku zrzeszył się z Bankiem Unii Gospodarczej. Następnie włączył się w proces konsolidacji banków spółdzielczych i obecnie jest zrzeszony w Banku Polskiej Spółdzielczości.

Wyzwania

 • Istniejąca sieć nie zaspokajała rosnących potrzeb banku.
 • Ograniczenia w przepustowości i wydajności sieci powodowały opóźnienia w przesyłaniu danych.
 • Istniejące rozwiązania sieciowe nie zapewniały stabilnej redundancji. Stwarzało to ryzyko niedostępności zasobów
  w placówkach banku.
 • Ograniczone możliwości skalowania istniejącej infrastruktury
  i rosnące potrzeby powodowały znaczące zwiększenie zaangażowania działu IT banku w rozwiązywanie problemów związanych z komunikacją sieciową.
 • Rozwiązanie

  ◾ Budowa sieci światłowodowej we wszystkich placówkach banku stała się podstawą nowoczesnej infrastruktury sieciowej.

  ◾ Uruchomienie łączy Miejskiego Ethernetu umożliwiło szybkie i niezawodne przesyłanie danych między różnymi placówkami banku. Dzięki temu bank mógł poprawić efektywność komunikacji wewnętrznej i szybko udostępniać zasoby pomiędzy oddziałami.

  ◾ Wdrożenie technologii SD-WAN umożliwiło bankowi elastyczne zarządzanie siecią i kontrolę nad nią. Hybrydowy SD-WAN zapewnił optymalną ścieżkę przesyłania danych, zoptymalizował wykorzystanie łączy internetowych oraz zwiększył bezpieczeństwo sieci.

  ◾ W ramach projektu przeprowadzono zakup sprzętu komputerowego, który był niezbędny do sprawnego działania zmodernizowanej sieci.

  Rozwiazania

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Pobierz PDF

  Korzyści biznesowe

 • Nowoczesna infrastruktura sieciowa umożliwiła bankowi szybką i niezawodną wymianę danych pomiędzy placówkami.
 • Dzięki rozwiązaniu Hybrydowy SD-WAN bank zyskał elastyczność w zarządzaniu siecią. Może łatwo dostosować parametry sieci do zmieniających się potrzeb i skalować sieć zgodnie z rosnącymi wymaganiami biznesowymi.
 • Dzięki szybkiemu i niezawodnemu połączeniu między placówkami banku klienci mogą korzystać z usług bankowych w sposób bardziej efektywny.
 • Technologia SD-WAN umożliwia bankowi zastosowanie zaawansowanych mechanizmów ochrony, takich jak szyfrowanie danych czy segmentacja sieci i zwiększa bezpieczeństwo danych klientów.
 • Wykorzystanie sieci w usłudze Miejskiego Ethernetu oraz technologii SD-WAN pozwala bankowi na optymalizację kosztów infrastruktury sieciowej.
 • Wdrożenie nowych usług transmisji danych było dla nas strategiczną decyzją. Miała ona na celu umożliwienie szybkiego i niezawodnego dostępu do danych, optymalizację ruchu sieciowego, poprawę bezpieczeństwa oraz usprawnienie zarządzania siecią na wszystkich poziomach organizacji. W efekcie inwestycja odegrała kluczową rolę w osiągnięciu głównych celów biznesowych i umocnieniu pozycji banku na konkurencyjnym rynku bankowości spółdzielczej.

  Jarosław Jaremczuk,

  Administrator systemu IT, Bank Spółdzielczy w Łomazach

  Usługi powiązane

  • Sieć i transmisja danych
   Hybrydowy SD-WAN od Orange
   Efektywna łączność i łatwe zarządzanie strukturą wielooddziałową przy zapewnieniu wysokiej jakości działania aplikacji biznesowych.
   Dowiedz się więcej

  Porozmawiajmy
  o Twoim biznesie

  Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, zaproponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojego biznesu.