Strona główna Orange.pl

< Powrót   Wykorzystaj swoją moc do zmiany

Wybieraj cyfrowe rozwiązania

Bez papieru


Technologie, które mogą sprawić, że ograniczymy wycinkę choćby jednego drzewa, zawsze są potrzebne. I choć niektórzy twierdzą, że wyłączenie drukarek nie wyłączy pił, to warto dążyć do ograniczania zużycia papieru, aby nie marnować produktów pochodzących z lasu i nie produkować śmieci.

Do produkcji papieru stosowane są różnego rodzaju substancje chemiczne, potrzeba też dużo wody, choć trwałość tego nośnika informacji jest krótkotrwała.


Wraz z rozwojem technologii zużywamy coraz mniej papieru — narzędzia służące do zarządzania cyfrowymi dokumentami i ich obiegiem są prostsze w obsłudze i bardziej dostępne. Dokumenty cyfrowe są stosowane zarówno w urzędach jak i firmach, które doceniają ich efektywność, a dla Ciebie oznaczają wygodę i możliwość załatwienia wielu spraw z domu, bez konieczności wizyty np. w urzędzie.


Nowoczesne rozwiązania cyfrowe pozwalają przenieść do wersji online tradycyjnie obsługiwane procesy w firmach, ale są również rozwiązaniem, dzięki któremu nie trzeba się martwić, gdzie przechować stos papierowych faktur czy umów. Ograniczenie liczby papierowych dokumentów i zastąpienie ich elektronicznymi to wygoda i oszczędność miejsca, a przechowywanie plików w chmurze zapewnia szybszy dostęp do dokumentów historycznych i ich sprawniejsze wyszukiwanie. Zrezygnowanie z formy papierowej jest nie tylko dopuszczalne przez obowiązujące przepisy, ale w obliczu epidemii okazało się nieuniknione. Cyfryzacja procesów jest coraz częściej postrzegana, jako najbardziej efektywne czasowo i kosztowo rozwiązanie.


Także w Orange bez obaw korzystamy z cyfrowych udogodnień i oferujemy je naszym klientom.


Uwolnij się od papieru i jego ograniczeń.

Technologia cyfrowa to także pozytywny wpływ na środowiskoW wielu przypadkach technologia cyfrowa może być źródłem oszczędności energii lub emisji CO2. Technologia może pomóc w walce z globalnym ociepleniem, szczególnie przyczyniając się do ograniczania podróży.

Walka z pandemią koronawirusa, towarzyszący jej lockdown i konieczność ograniczania bezpośrednich kontaktów sprawiły, że szybciej musieliśmy przyjąć wiele technologicznych rozwiązań wdrażając je na masową skalę. Firmy, które nie stosowały do tej pory takich narzędzi, przeszły cyfrową transformację, między innymi wprowadzając zdalną prace i nowe formy współpracy. Menadżerowie skupili swoją uwagę na chmurowych narzędziach, aby móc efektywnie realizować cele biznesowe organizacji.

W codziennej pracy standardem stało się wykorzystanie telekonferencji i wideokonferencji, elektronicznego obiegu pism i cyfrowych podpisów – bez konieczności przemieszczania się i generowania emisji CO2 z transportu.

Przyzwyczailiśmy się do załatwiania spraw zdalnie, zakupów przez internet czy korzystania z aplikacji w telefonie, dzięki którym mamy dostęp do cyfrowego świata w dowolnym miejscu i czasie. Ułatwiają nam życie pozwalają zaoszczędzić czas przeznaczany na niepotrzebne podróże i ograniczyć emisje CO2, o ile nie korzystamy z bezemisyjnych środków transportu.

W Orange oferujemy naszym klientom załatwianie spraw związanych ze świadczonymi usługami poprzez aplikację Mój Orange, a także w planie komórkowym w aplikacji – Orange Flex, która daje dużą swobodę w zawieraniu umowy i korzystaniu z planu. Wszystkie czynności związane z uruchomieniem usługi można wykonać z dowolnego miejsca, bez odwiedzania salonu, podpisywania umowy, a nawet bez czekania na kuriera z kartą SIM, jeśli wybierzesz opcję instalacji eSIM-a.

Czy już wiesz, dlaczego warto korzystać z cyfrowych technologii?

Artykuły powiązane

 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Podpisz e-umowę w salonie
  Sprawdź
 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Przejdź na e-fakturę
  Sprawdź
 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Skorzystaj z aplikacji - wspieraj eko-nawyki
  Sprawdź
 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Dopasuj rozwiązania chmurowe dla biznesu
  Sprawdź
Na skróty
Orange Polska
© 2021 Orange Polska S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.
 • Nasz profil na Facebook
 • Nasz profil na Instagram
 • Nasz profil na LinkedIN
 • Nasz profil na YouTube
 • Nasz profil na Twitter