Zaloguj się
< Powrót   Nasza odpowiedzialność za planetę

Edukujemy w trosce o przyszłe pokolenia


Wiemy, jak ważna jest edukacja. Uczymy najmłodszych, jak oszczędzać energię elektryczną na co dzień, aby mogli wyrobić sobie dobre nawyki na przyszłość. Dzięki współpracy z Centrum UNEP/GRID-Warszawa, partnerem edukacyjnym akcji powstał program Młodzi Strażnicy Energii. Materiał jest częścią pakietu do prowadzenia zajęć edukacyjnych udostępnianego wolontariuszom Orange. Wolontariusze Fundacji Orange przeszkolili ponad 1000 dzieci, które już wiedzą, jak oszczędzać energię elektryczną.


Program Fundacji Orange #SuperKoderzy to nauka podstaw programowania i robotyki. Także tu zadbaliśmy o eko-ścieżkę z programowaniem przy użyciu robotów Photon. Warsztaty realizowane są w partnerstwie z Fundacją 5 Medium dla Pracowni Orange i łączą edukację dot. zrównoważonego rozwoju z nowymi technologiami.


O wpływie urządzeń elektronicznych, takich jak telefon komórkowy na środowisko można dowiedzieć się z materiałów Drugie życie telefonu – zamykaj obieg z Orange. Dostępne są na stronie Fundacji Orange, do wykorzystania w pracy z młodzieżą.

Zobacz

Artykuły powiązane

  • Edukujemy w trosce o przyszłe pokolenia
    Ekologia w parze z muzyką
    Sprawdź