Budujemy flotę urządzeń mobilnych z Orange MDM!
Cyberbezpieczeństwo 17 sierpnia 2022 3 minuty czytania

Budujemy flotę urządzeń mobilnych z Orange MDM!

Żeby wypłynąć na szerokie wody i podbić rynek, trzeba najpierw zbudować flotę. Flotę urządzeń mobilnych. Ten proces nie musi jednak być długą i kosztowną batalią. Z Orange MDM każda firma może nią profesjonalnie zarządzać.

Bezpieczeństwa firmowych danych lepiej nie odkładać na później. Nie będą one w pełni chronione, jeśli zabezpieczenia nie obejmują wszystkich wykorzystywanych do celów biznesowych urządzeń mobilnych mających dostęp do sieci.

Na szczególną uwagę zasługują smartfony, które korzystając z wielu aplikacji i mając dostęp do wrażliwych danych, mogą zastąpić niemal całe biuro. Odpowiednie zarządzanie i ochronę można zapewnić im dzięki usłudze MDM (Mobile Device Management). Jedynym warunkiem jej wdrożenia jest posiadanie kilku aktywnych firmowych urządzeń mobilnych.

Wszystkie urządzenia mobilne, łączcie się!

Technologia MDM daje możliwość zarządzania większością urządzeń mobilnych, z których korzystają pracownicy. Najczęściej firmy obejmują nią smartfony na firmę oraz tablety na firmę, jeśli nimi dysponują. W razie potrzeby MDM daje jednak możliwość monitorowania również innych urządzeń, takich jak stacje robocze czy smartwatche. Zarządzanie urządzeniami odbywa się za pomocą oprogramowania wprowadzonego na komputerach firmy, może zatem przebiegać zdalnie. Jest to dużym ułatwieniem w przypadku organizacji o rozproszonej strukturze.

Co to da mojej firmie?

Technologia MDM daje administratorowi nie tylko pełen wgląd w przechowywane na urządzeniach dane firmowe, lecz także możliwość dokonywania na nich zmian, konfigurowania lub wymuszania akcji. Pracodawca może na przykład ograniczyć liczbę instalowanych i wykorzystywanych przez pracowników aplikacji. Dzięki temu będzie miał pewność, że na smartfonach firmowych mających dostęp do firmowej sieci nie znajdzie się niepewne, źle zabezpieczone lub wyłudzające dane oprogramowanie.

Administrator może również ustalić kanały komunikacji z innymi pracownikami, tak by nie rozpraszała się ona na zbyt wiele komunikatorów i przebiegała jak najbardziej płynnie. W optymalizacji procesów związanych z korzystaniem z urządzeń mobilnych pomocne są natomiast funkcje związane z analizą i raportowaniem działań.

MDM na wszelki wypadek

Oprócz rozwiązań usprawniających codzienną pracę technologia MDM daje również narzędzia pozwalające na zabezpieczenie firmowych urządzeń mobilnych przed cyberatakami czy kradzieżą. Jednym z najprostszych, ale skutecznych jest stosowanie blokady ekranu za pomocą hasła. Część użytkowników nie lubi tego rozwiązania i rezygnuje z niego pomimo wszelkich rekomendacji. Dlatego na zintegrowanych smartfonach na firmę administrator ma możliwość wymuszenia ustawienia hasła.

Technologia MDM jest również pomocna w sytuacji, gdy urządzenie mobilne zostanie skradzione lub zgubione. Pracodawca może wówczas wyczyścić z niego wszystkie dane i zablokować usługę, uniemożliwiając tym samym niepowołanym osobom dostęp do zasobów firmy.

Najważniejsze funkcje MDM:
1. Blokada ekranu za pomocą hasła PIN
2. Zdalna konfiguracja urządzeń
3. Lokalizacja i zdalne blokowanie
4. Kontrola aplikacji


Ile to będzie kosztowało i dlaczego wcale nie tak drogo?

Firmy o rozproszonej strukturze są bardzo różne, a potrzeby każdej z nich zależą od wielu czynników. Dlatego również usługa MDM w Orange jest skalowalna. Dzięki temu może zostać dopasowana do wymagań organizacji o różnej strukturze i wielkości. Miesięczna opłata sprawia, że koszty da się rozłożyć w czasie, a wdrożenie technologii MDM w firmie nie wymaga dużego jednorazowego wydatku.

Klienci, którzy chcą zamówić usługę MDM w Orange dla Firm, mogą wybierać spomiędzy czterech wariantów, których koszty zaczynają się już od 25 zł + VAT miesięcznie. Za najdroższy wariant trzeba zapłacić 150 zł + VAT. Cena uzależniona jest przede wszystkim od liczby wykupionych licencji oraz zakresu dostępnych usług, czyli wersji Lite lub Basic.

Lite – zarządzanie na lekko

Wersję Lite, w zależności od liczby posiadanych mobilnych urządzeń firmowych, można wybrać dla 5 lub 20 licencji. W zakres usługi wchodzą wszystkie najważniejsze funkcje, pozwalające na ochronę firmowych danych i zarządzanie flotą urządzeń. Są to:

 • wymaganie hasła na urządzeniu,
 • automatyczna blokada urządzenia,
 • zdalna instalacja aplikacji,
 • lokalizacja urządzenia,
 • kontrola reputacji aplikacji,
 • możliwość wyłączenia samodzielnego instalowania aplikacji przez użytkownika,
 • inwentaryzacja urządzeń,
 • biała i czarna lista aplikacji.

Basic – solidne podstawy


Chcąc zapewnić urządzeniom mobilnym w firmie kompleksową ochronę, można zdecydować się na pakiet Basic. Oprócz wymienionych wyższej usług obejmuje on dodatkowo zdalne zarządzanie konfiguracjami urządzeń mobilnych. Umożliwia zdalną dezinstalację aplikacji, co może być szczególnie istotne w przypadku utraty urządzenia firmowego mającego dostęp do narzędzi związanych z księgowością, finansami czy przechowującymi firmowe kontakty i dokumenty. W pakiecie znajduje się ponadto przydatne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych oraz do zarządzania sklepem firmowym.

Wszystkie warianty dostępne są w Orange dla Firm przy podpisaniu umowy na 24 miesiące. Z usługi mogą skorzystać wszystkie firmy, niezależnie od tego, czy są klientami Orange, czy też współpracują z innymi operatorami.

Aby zamówić MDM od Orange dla Firm, odwiedź stronę, lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Polityka bezpieczeństwa danych – dlaczego mała firma powinna ją mieć?

  Polityka bezpieczeństwa danych – dlaczego mała firma powinna ją mieć?
  Polityka bezpieczeństwa danych – dlaczego mała firma powinna ją mieć?
  Cyberbezpieczeństwo 7 czerwca 2023

  Cyberbezpieczeństwo

  Polityka bezpieczeństwa danych nie jest zarezerwowana tylko dla dużych organizacji. Wręcz przeciwnie! Małym i średnim przedsiębiorstwom pozwoli zabezpieczyć się przed […]

 • Lista antyprzebojów cyberprzestępczości

  Lista antyprzebojów cyberprzestępczości
  Lista antyprzebojów cyberprzestępczości
  Cyberbezpieczeństwo 28 kwietnia 2023

  Cyberbezpieczeństwo

  Cyberprzestępcy są coraz lepsi w podszywaniu się pod firmy i instytucje, z którymi współpracują przedsiębiorcy. Wciąż jednak pewne modele ich […]

 • Infografika. Którędy uciekają Twoje dane?

  Infografika. Którędy uciekają Twoje dane?
  Infografika. Którędy uciekają Twoje dane?
  Cyberbezpieczeństwo 21 kwietnia 2023

  Cyberbezpieczeństwo

  Cyberatak, przypadkowe usunięcie ważnych plików, a może coś innego? Jakie są największe zagrożenia dla Twoich firmowych danych i jak możesz […]

 • Raport CERT Orange Polska za 2022 rok

  Raport CERT Orange Polska za 2022 rok
  Raport CERT Orange Polska za 2022 rok
  Cyberbezpieczeństwo 20 kwietnia 2023

  Cyberbezpieczeństwo

  Najpowszechniejszym oszustwem minionego roku były fałszywe inwestycje. Głównym zagrożeniem w sieci są nadal ataki oparte na manipulacji i socjotechnice. Świadomość […]