Jak stworzyć nowoczesny sklep internetowy z Orange
Firma online 28 maja 2021 3 minuty czytania

Jak stworzyć nowoczesny sklep internetowy z Orange

We współpracy z najlepszymi dostawcami w branży e-commerce Orange dla Firm stworzył kompleksową usługę, która pozwoli zbudować nowy lub zoptymalizować już istniejący sklep internetowy.

Doświadczenia z 2020 roku pokazały, że na rynku istnieje zapotrzebowanie na kompleksowe usługi wspierające e-commerce. Firmy, które dotychczas nie prowadziły sprzedaży w internecie, potrzebowały szybko uruchomić sklepy online. Przedsiębiorstwa, dla których e-biznes stanowił poboczne źródło dochodu, szybko rozwijały i usprawniały swoje platformy, które nagle zyskały na znaczeniu.

Dlatego Orange dla Firm we współpracy ze swoimi partnerami stworzył zespół złożony z ekspertów w branży e-commerce, którzy mają za zadanie wspierać przedsiębiorców w rozwijaniu sklepów internetowych, dzieląc się najlepszymi praktykami i zapewniając kompleksowe usługi. W ramach oferty e-commerce klienci mogą liczyć na doradztwo w zakresie digital strategy, audyty istniejących sklepów oraz propozycje nowych rozwiązań optymalizujących działania e-sklepów.

Aby klienci mieli dostęp do rozwiązań najlepszej jakości, Orange podjął współpracę z wiodącymi na rynku e-commerce dostawcami: BlueSoft, QuarticOn oraz Go2ecommerce.

Jak założyć sklep internetowy? Mamy dobre rozwiązanie e-commerce

Dzięki współpracy Orange z firmą BlueSoft klienci mają możliwość skorzystania z gotowego rozwiązania e-commerce, opartego na Magento Open Source 2.4. Jest ono dostarczane z najważniejszymi funkcjonalnościami, do których należą m.in. wyszukiwarka i filtry produktowe, prezentacja produktów i obsługa koszyka zakupowego, dzięki czemu zakładanie sklepu internetowego nie jest problematyczne.

Sklep posiada też ścieżkę zakupową, a więc metody płatności, dostawy i podsumowanie zamówienia oraz konto klienta. Administrator biznesowy otrzymuje możliwość definiowania danych sklepowych, produktów i ich atrybutów, kategorii produktowych, cen i promocji.

Dzięki konsultacjom programistycznym możliwa jest realizacja indywidualnych potrzeb, które wykraczają poza standardowe rozwiązanie Magento. Zakres wsparcia jest bardzo szeroki i jedynie od klienta zależy, jakie rozwiązania zechce wdrożyć. Klienci mogą również wybierać spomiędzy propozycji gotowych layoutów dla wybranych branż (FMCG, Fashion, Home & Garden).

W zależności od zapotrzebowania możliwe jest wdrożenie gotowego rozwiązania opartego na Magento Open Source 2.4 wraz Click & Collect, integracją ze środowiskiem klienta i customizacją lub bez nich. Firmy posiadające już własny e-commerce mogą zdecydować się na migrację z istniejącego sklepu na Magento Open Source 2.4.

Rekomendacja, personalizacja i automatyzacja w sklepie internetowym

Drugi z partnerów współpracujących z Orange w ramach oferty e-commerce – firma QuarticOn – dostarcza sklepom online nowoczesne rozwiązania pomagające usprawnić ich funkcjonowanie. Do najważniejszych należy silnik rekomendacji produktowych wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji i machine learning. Pozwala on na wyświetlanie klientom sklepu online treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Zintegrowana z silnikiem rekomendacji może zostać platforma Marketing Automation, która służy do zarządzania sklepem, lejkiem sprzedażowym, komunikatami i kontaktami oraz dostarczania treści dopasowanych do indywidualnych użytkowników. QuarticOn oferuje również usługę Smart Search, która zapewnia sprawne i spersonalizowane wyszukiwanie produktów w sklepie.

Wsparcie w marketingu sklepu online

Umiejętnie prowadzone działania marketingowe mogą zadecydować o powodzeniu sklepu internetowego. Dlatego bez doradztwa ekspertów w dziedzinie marketingu w e-commerce oferty Orange dla Firm nie można by było nazwać kompleksową. Wsparcie w tym zakresie zapewnia kolejny partner – firma Go2ecommerce. Zespół specjalistów może zweryfikować potencjał i wykonać audyty e-commerce.

Analizie poddane zostają wszystkie elementy składające się na funkcjonowanie sklepu. Począwszy od budowy stron i menu, przez zdjęcia i opisy produktowe, SEO, aż po analizę ścieżki zakupowej i reklam. Na tej podstawie powstaje szczegółowa strategia e-commerce. Realizując ją, niektórzy kliencie osiągnęli wzrost przychodu nawet na poziomie powyżej 200 proc. w ciągu 12 miesięcy.

E-commerce, czyli jak to zrobić najprościej?

Implementacja kompleksowej usługi e-commerce z Orange dla Firm jest bardzo łatwa. Po konsultacji z opiekunem klienta i złożeniu zamówienia na odpowiednią konfigurację usługi należy wstawić na stronę sklepu jeden prosty skrypt. Zespół analityków dostawcy zajmie się jego skonfigurowaniem. Jest to usługa typu SaaS, dostępna w przeglądarce internetowej bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze. Jej skalowalność pozwala na dopasowanie rozwiązań do potrzeb danego biznesu. Prosty jest również model rozliczeń oparty na miesięcznej liczbie unikalnych użytkowników w sklepie.

Jeśli chcesz usprawnić sprzedaż online z Orange dla Firm, więcej szczegółów oraz potrzebne kontakty znajdziesz na: https://www.orange.pl/duze-firmy/e-commerce

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Popularne tagi

Tagi

Mogą Cię również zainteresować

 • Smart office – jak stworzyć inteligentne biuro?

  Smart office – jak stworzyć inteligentne biuro?
  Smart office – jak stworzyć inteligentne biuro?
  Firma online 26 września 2023

  Firma online

  W dzisiejszym, napędzanym technologią świecie koncepcja inteligentnego biura zyskuje ogromną popularność. Termin ten odnosi się do projektu przestrzeni pracowniczej, która […]

 • Automatyzacja procesów biznesowych – klucz do lepszego funkcjonowania firmy

  Automatyzacja procesów biznesowych – klucz do lepszego funkcjonowania firmy
  Automatyzacja procesów biznesowych – klucz do lepszego funkcjonowania firmy
  Firma online 21 września 2023

  Firma online

  Pracownicy wielu przedsiębiorstw często nie zdają sobie sprawy, że całymi dniami wykonują różne czynności automatycznie lub prawie automatycznie, według ściśle […]

 • Sieci mesh – nowoczesne sieci bezprzewodowe

  Sieci mesh – nowoczesne sieci bezprzewodowe
  Sieci mesh – nowoczesne sieci bezprzewodowe
  Firma online 19 września 2023

  Firma online

  Jeden samodzielnie działający router nie spełni wszystkich potrzeb. Wystarczy większa przestrzeń biurowa, aby tworzyły się miejsca bez dostępu do internetu […]

 • Jak Web 3.0 zmieni biznes w sieci?

  Jak Web 3.0 zmieni biznes w sieci?
  Jak Web 3.0 zmieni biznes w sieci?
  Firma online 6 września 2023

  Firma online

  Stoimy u progu kolejnej rewolucji technologicznej, obejmującej rozwój AI, uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego i technologii blockchain. Te czynniki napędzają […]