Jak stworzyć nowoczesny sklep internetowy z Orange
Firma online 28 maja 2022 3 minuty czytania

Jak stworzyć nowoczesny sklep internetowy z Orange

We współpracy z najlepszymi dostawcami w branży e-commerce Orange dla Firm stworzył kompleksową usługę, która pozwoli zbudować nowy lub zoptymalizować już istniejący sklep internetowy. Z naszym prostym rozwiązaniem e-commerce sprzedaż internetowa będzie angażować mniej zasobów firmowych, pozwalając Ci skupić się na dalszym rozwoju. Przeczytaj, jak założyć sklep internetowy lub go rozwijać z Orange!

Kompleksowa usługa e-commerce = proste prowadzenie sklepu internetowego

Doświadczenia roku pokazały, że na rynku istnieje zapotrzebowanie na kompleksowe usługi wspierające e-commerce. Firmy, które dotychczas nie prowadziły sprzedaży internetowej, potrzebowały szybko uruchomić sklepy online. Przedsiębiorstwa, dla których e-biznes stanowił poboczne źródło dochodu, szybko rozwijały i usprawniały swoje platformy, które nagle zyskały na znaczeniu.

Dlatego Orange dla Firm we współpracy ze swoimi partnerami stworzył zespół złożony z ekspertów w branży e-commerce, którzy mają za zadanie wspierać przedsiębiorców w rozwijaniu sklepów internetowych, dzieląc się najlepszymi praktykami i zapewniając kompleksowe usługi. W ramach oferty e-commerce klienci mogą liczyć na doradztwo w zakresie digital strategy, a także na profesjonalny audyt sklepu internetowego oraz propozycje nowych rozwiązań optymalizujących sprzedaż internetową i inne działania e-sklepów.

Aby klienci mieli dostęp do rozwiązań najlepszej jakości, Orange podjął współpracę z wiodącymi na rynku e-commerce dostawcami: BlueSoft, QuarticOn oraz Go2ecommerce.

Jak założyć sklep internetowy? Mamy dobre rozwiązanie e-commerce

Dzięki współpracy Orange z firmą BlueSoft klienci mają możliwość skorzystania z gotowego rozwiązania e-commerce opartego na Magento Open Source 2.4. Jest ono dostarczane z najważniejszymi funkcjonalnościami, do których należą m.in. wyszukiwarka i filtry produktowe oraz prezentacja produktów i obsługa koszyka zakupowego. Dzięki temu stworzenie sklepu internetowego oraz jego prowadzenie nie jest problematyczne.

Oferowany sklep internetowy ma też ścieżkę zakupową, a więc różnorodne metody płatności, dostawy i podsumowanie zamówienia oraz konto klienta. Administrator biznesowy otrzymuje możliwość definiowania danych sklepowych, produktów i ich atrybutów, kategorii produktowych, cen i promocji.

Proste stworzenie sklepu internetowego nawet przy specjalnych potrzebach

Dzięki konsultacjom programistycznym możliwa jest realizacja indywidualnych potrzeb, które wykraczają poza standardowe rozwiązanie Magento, a więc podstawowy, prosty sklep internetowy. Zakres wsparcia jest bardzo szeroki i jedynie od klienta zależy, jakie rozwiązania zechce wdrożyć. Klienci mogą również wybierać spomiędzy propozycji gotowych layoutów dla wybranych branż (FMCG, Fashion, Home & Garden).

W zależności od zapotrzebowania możliwe jest wdrożenie gotowego rozwiązania opartego na Magento Open Source 2.4 wraz z Click & Collect, integracją ze środowiskiem klienta i customizacją lub bez nich. Firmy mające już własny e-commerce mogą zdecydować się na migrację z istniejącego sklepu internetowego na Magento Open Source 2.4.

Rekomendacja, personalizacja i automatyzacja w sklepie internetowym

Drugi z partnerów współpracujących z Orange w ramach oferty e-commerce – firma QuarticOn – dostarcza sklepom internetowym nowoczesne rozwiązania pomagające usprawnić ich funkcjonowanie. Do najważniejszych należy silnik rekomendacji produktowych wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji i machine learning. Pozwala on na wyświetlanie klientom sklepu online treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Zintegrowana z silnikiem rekomendacji może zostać platforma Marketing Automation, która służy do zarządzania sklepem internetowym, lejkiem sprzedażowym, komunikatami i kontaktami oraz dostarczania treści dopasowanych do indywidualnych użytkowników. QuarticOn oferuje również usługę Smart Search, która zapewnia sprawne i spersonalizowane wyszukiwanie produktów w e-commerce. Słowem: znacznie ułatwia prowadzenie sklepu internetowego, między innymi poprzez automatyzację powtarzalnych zadań.

Wsparcie w marketingu sklepu internetowego

Umiejętnie prowadzone działania marketingowe mogą zadecydować o powodzeniu sprzedaży internetowej. Dlatego bez doradztwa ekspertów w dziedzinie marketingu w e-commerce, oferty Orange dla Firm nie można by było nazwać kompleksową. Wsparcie w tym zakresie zapewnia kolejny partner – firma Go2ecommerce. Zespół specjalistów może zweryfikować potencjał i wykonać audyty e-commerce.

Analizie podczas audytu sklepu internetowego poddane zostają wszystkie elementy składające się na jego funkcjonowanie. Począwszy od budowy stron i menu, przez zdjęcia i opisy produktowe, SEO, aż po analizę ścieżki zakupowej i reklam. Na tej podstawie powstaje szczegółowa strategia e-commerce, której celem jest podniesienie rozpoznawalności marki oraz, oczywiście, poziomu sprzedaży internetowej. Realizując ją, niektórzy klienci osiągnęli wzrost przychodu nawet na poziomie powyżej 200 proc. w ciągu 12 miesięcy.

Jak rozpocząć prowadzenie sklepu internetowego z Orange dla Firm?

Implementacja kompleksowej usługi e-commerce z Orange dla Firm jest bardzo łatwa. Po konsultacji z opiekunem klienta i złożeniu zamówienia na odpowiednią konfigurację usługi należy wstawić na stronę sklepu internetowego jeden prosty skrypt. Zespół analityków dostawcy zajmie się jego skonfigurowaniem. Jest to usługa typu SaaS, dostępna w przeglądarce internetowej bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze. Jej skalowalność pozwala na dopasowanie rozwiązań do potrzeb danego biznesu. Prosty jest również model rozliczeń oparty na miesięcznej liczbie unikalnych użytkowników w sklepie.

Jeśli chcesz usprawnić sprzedaż internetową z Orange dla Firm, interesuje Cię sam audyt lub chcesz otworzyć własny sklep internetowy, to więcej szczegółów oraz potrzebne kontakty znajdziesz na naszej stronie.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Popularne tagi

Tagi

Mogą Cię również zainteresować

 • Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo

  Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo
  Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo
  Firma online 10 stycznia 2024

  Firma online

  Zarządzanie firmowymi urządzeniami jest jednym z procesów, które można łatwo zautomatyzować. Jeśli firma korzysta na co dzień z urządzeń Apple, […]

 • Wykorzystanie technologii 3D w biznesie

  Wykorzystanie technologii 3D w biznesie
  Wykorzystanie technologii 3D w biznesie
  Firma online 23 grudnia 2023

  Firma online

  Technologia 3D to nie tylko druk, ale także skanowanie, modelowanie, wizualizacja i symulacja. Pozwala ona na tworzenie i testowanie nowych […]

 • Green computing. Czym jest zielona informatyka i jak może pomóc firmie?

  Green computing. Czym jest zielona informatyka i jak może pomóc firmie?
  Green computing. Czym jest zielona informatyka i jak może pomóc firmie?
  Firma online 20 grudnia 2023

  Firma online

  Zielona informatyka to koncepcja, która polega na minimalizowaniu negatywnego wpływu technologii informatycznych na środowisko naturalne. Jak ją wdrożyć i z […]

 • Wywiad. Aplikacje – czy są niezbędne w biznesie?

  Wywiad. Aplikacje – czy są niezbędne w biznesie?
  Wywiad. Aplikacje – czy są niezbędne w biznesie?
  Firma online 5 grudnia 2023

  Firma online zPolecane

  Aplikacje zdominowały każdą dziedzinę biznesu.  Pojawiają się dosłownie wszędzie – w komputerze, smartfonie, tablecie, samochodzie, a nawet w lodówce. Jest […]