Systemy zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) firmy Quantum
Firma online 15 marca 2024 3 minuty czytania

Systemy zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) firmy Quantum

Cyfrowa transformacja i rosnąca konkurencja wymagają od przedsiębiorstw sprawnego zarządzania łańcuchem dostaw.  Orange Polska, podpisał umowę partnerską z firmą Quantum Qguar liderem w dostarczaniu rozwiązań IT dla transportu, logistyki, handlu i produkcji.

Sektor TSL (transport, spedycja, logistyka) odgrywa kluczową rolę w rozwoju gospodarki. Obejmuje on szeroki zakres usług związanych z przemieszczaniem towarów i osób – od transportu surowców po dostawy do klienta końcowego.

Raport Transport drogowy w Polsce 2023 opracowany przez Centrum Analiz SpotData podkreśla, że rynek TSL odpowiada za 7 proc. PKB i 6,5 proc. zatrudnienia w Polsce. Tylko w latach 2010-2022 to drugie zwiększyło się z 270 do 500 tys. osób. Przychody z sektora wyniosły w 2022 roku 375 mld zł, a z samego tylko transportu drogowego sięgnęły190 mld zł.

Według raportu opublikowanego przez Polski Instytut Transportu Drogowego największym wyzwaniem dla sektora TSL jest wzrost kosztów prowadzenia działalności. W tym kontekście rozwiązania IT z zakresu Supply Chain Management (SCM) stają się ważnymi narzędziami dla firm, które chcą optymalizować swoje procesy i zwiększyć konkurencyjność na dynamicznie zmieniającym się rynku.

Partnerstwo Orange Polska i Quantum


Współpraca Orange Polska z Quantum Qguar nie jest efektem przypadku
. Firma ta jest liderem w swojej dziedzinie, o czym świadczą liczne sukcesy rynkowe i imponujące wdrożenia. Dzięki nowoczesnym i ciągle rozwijanym systemom osiągnęła ona pozycję wodącego w Europie Środkowo-Wschodniej dostawcy specjalistycznego oprogramowania dla logistyki i produkcji.

Celem partnerstwa jest dostarczenie klientom Orange Polska kompleksowych rozwiązań informatycznych, które usprawnią i zoptymalizują ich łańcuchy dostaw.

Systemy są dostosowane do potrzeb i wymagań każdej firmy – niezależnie od jej wielkości czy lokalizacji, a wszystkie usługi dostępne są w wersji chmurowej i on-premise

Jakie usługi wchodzą w skład oferty?

Qguar WMS – Warehouse Management System

Nowoczesny system klasy WMS, który zapewnia kompleksowe zarządzanie magazynem. Oferuje szeroki zakres funkcjonalności:

 • rejestrację dostaw, kontrolę jakości, przydzielanie lokalizacji magazynowych;
 • zarządzanie stanami magazynowymi, rotację towaru i optymalizację jego rozmieszczenia;
 • różne strategie kompletacji zamówień;
 • przygotowanie dokumentów, zarządzanie przewoźnikami, śledzenie przesyłek;
 • cykliczne inwentaryzacje, rozliczanie różnic;
 • bogaty zestaw raportów i analiz wspomagających zarządzanie magazynem.

Qguar WMS może być zintegrowany z innymi systemami informatycznymi firmy, np. ERP, CRM czy systemem finansowo-księgowym.

Qguar TMS – Transport Management System

System klasy TMS służy do zarządzania transportem. Wśród jego najważniejszych funkcjonalności wymienić można:

 • optymalizację tras pod kątem czasu, kosztów i odległości;
 • monitoring pojazdów, kontrolę kosztów paliwa, serwisowanie;
 • automatyczne przydzielanie zleceń do kierowców i pojazdów;
 • śledzenie lokalizacji kierowców, wysyłanie wiadomości, udostępnianie lokalizacji;
 • automatyzację rozliczeń, kontrolę kosztów transportu;
 • dostęp do analiz i raportów wspomagających zarządzanie transportem.

Qguar DS – Dock Scheduling System

Qguar DS usprawnia i optymalizuje zarządzanie rampami magazynowymi. System umożliwia rezerwację i harmonogramowanie czasu załadunku oraz rozładunku pojazdów, zapewniając płynność i wydajność procesów logistycznych.

Qguar DS oferuje m.in. następujący zakres funkcji:

 • definiowanie dowolnej struktury lokalizacji;
 • definiowanie szablonów okien czasowych;
 • zarządzanie oknami czasowymi wizyt;
 • definiowanie operacji w awizacjach;
 • awizacja wizyt;
 • limitowanie wizyt;
 • definiowanie grup ograniczeń;
 • prezentacja graficzna (Gantt).

Ofertę wzbogacają rozwiązania dla e-commerce umożliwiające integrację z systemami firm kurierskich – w tym moduły do obsługi zwrotów, reklamacji czy programów lojalnościowych.

Systemy są dostosowane do potrzeb i wymagań każdej firmy – niezależnie od jej wielkości czy lokalizacji. Są to rozwiązania skalowalne, elastyczne i bezpieczne, które zapewniają ciągłość i stabilność działania. Wszystkie usługi dostępne są w wersji chmurowej i on-premise.

Ponadto:

 • współpracują z wieloma różnymi systemami klasy ERP, jak również z technologiami dla logistyki i produkcji takimi jak: magazyny automatyczne, sortery, wózki autonomiczne, terminale bezprzewodowe, słuchawki bezprzewodowe, RFID;
 • integrują się z urządzeniami IoT, co pozwala na śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym i monitorowanie warunków transportu.

Korzyści ze współpracy


Z pewnością partnerstwo Orange Polska i Quantum Qguar zaowocuje realizacją wielu nowoczesnych projektów, które przyniosą naszym wspólnym klientom korzyści technologiczne i ekonomiczne.

Systemy zarządzania łańcuchem dostaw od Quantum Dzisiaj, kiedy informatyzacja przedsiębiorstw ma charakter mobilny, a coraz bardziej rozdrobnione procesy biznesowe wymagają wydajnego i błyskawicznego zarządzania on-line, obszary technologiczne naszych firm wzajemnie się dopełniają.

Współpraca z Quantum Qguar pozwoli Orange Polska na dostarczanie swoim klientom biznesowym nie tylko nowoczesnych rozwiązań IT, ale również fachowej wiedzy i doradztwa w zakresie ich implementacji oraz użytkowania.

– Naszym celem jest nie tylko odpowiadanie na potrzeby firm w zakresie transmisji danych, cyfrowego środowiska pracy, infrastruktury chmurowej czy cyberbezpieczeństwa, ale również kompletnych rozwiązań IT profilowanych pod konkretne branże. Dziś są to produkcja, transport, logistyka i handel – mówi Jarek Bartold, Dyrektor Marketingu i Rozwoju Usług Cyfrowych w Orange Polska.

Zaufaj ekspertom od transformacji cyfrowej


Partnerstwo Orange Polska i Quantum Qguar to odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorstw w zakresie cyfrowej transformacji łańcuchów dostaw. Połączenie sił dwóch liderów w kluczowych dziedzinach gwarantuje klientom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań IT i fachowego wsparcia. Pozwoli im to zbudować przewagę konkurencyjną na wymagającym rynku.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Co to jest dług technologiczny i jak nim zarządzać?

  Co to jest dług technologiczny i jak nim zarządzać?
  Co to jest dług technologiczny i jak nim zarządzać?
  Firma online 30 kwietnia 2024

  Firma online

  Współczesny świat pędzi naprzód, a biznes musi nadążać za zmianami. W rezultacie często powstaje dług technologiczny, czyli zaległości w architekturze […]

 • Neat – otwarty na cały świat

  Neat – otwarty na cały świat
  Neat – otwarty na cały świat
  Firma online 23 kwietnia 2024

  Firma online

  Komunikacja online jest dziś nieodłącznym elementem biznesu, a wideokonferencje tzw. must have każdej firmy. Wymagania dotyczące narzędzi umożliwiających zdalny kontakt […]

 • Wywiad. Metaverse – nauka, medycyna, biznes

  Wywiad. Metaverse – nauka, medycyna, biznes
  Wywiad. Metaverse – nauka, medycyna, biznes
  Firma online 2 kwietnia 2024

  Firma online

  Spotkania z klientami biznesowymi bez kosztownych delegacji czy szkolenia pracowników, które nie wymuszają zatrzymywania linii produkcyjnej to nie mrzonka. Jest […]

 • Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo

  Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo
  Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo
  Firma online 10 stycznia 2024

  Firma online

  Zarządzanie firmowymi urządzeniami jest jednym z procesów, które można łatwo zautomatyzować. Jeśli firma korzysta na co dzień z urządzeń Apple, […]