Harmonia w cyberbezpieczeństwie
Cyberbezpieczeństwo 7 lipca 2023 1 minuta czytania

Harmonia w cyberbezpieczeństwie

Internetowi przestępcy przeprowadzają coraz bardziej złożone i trudne do przewidzenia ataki. Kluczową rolę odgrywają rozwiązania, które nie tylko bazują na sygnaturach znanych zagrożeń, ale przede wszystkim w czasie rzeczywistym monitorują zachowania na naszych komputerach.

W przypadku wykrycia nietypowych działań są w stanie zablokować atak, przeanalizować jego przebieg oraz wskazać źródło pochodzenia. Dlatego warto poznać możliwości Check Point Harmony.

– Linia produktów Check Point Harmony, zapewni kompleksową ochronę. Składa się ona z mechanizmów, które uzupełniają się jak puzzle „harmonijnej” układanki – dzięki temu są niezwykle skuteczne w obronie przed cyberzagrożeniami – podkreśla Patrycja Królik, kierownik grupy produktów.  

Check Point Harmony to m.in. wygodna i zdalna kontrola całego środowiska z jednego miejsca, bez konieczności wdrażania kilku osobnych konsoli do zarządzania.

Cyberharmonia w sześciu odsłonach

 1. Automatyczny backup plików na komputerach zabezpiecza przed ich utratą w przypadku zagrożenia oprogramowaniem szyfrującym – ransomware. W momencie wykrycia takiego ataku Check Point Harmony Endpoint zablokuje infekcję, przygotuje szczegółowy raport o źródle i jego przebiegu. Przywróci także ostatnią zapisaną wersję plików, które zostały zaszyfrowane.

 2. Ochrona haseł firmowych. Check Point Harmony Endpoint zablokuje próbę wpisania hasła firmowego w przeglądarce internetowej w przypadku logowania na innych stronach.

 3. Zarządzanie podatnościami (Vulnerability Management, Patch Management). Rozwiązanie wykrywa luki bezpieczeństwa w używanym oprogramowaniu. Klient zyskuje wiedzę na temat krytyczności podatności oraz dba o bieżące wdrażanie aktualizacji używanych programów.

 4. Kompleksowa harmonia całego środowiska. Klient może zarządzać bezpieczeństwem komputerów, urządzeń mobilnych, a także urządzeniami firewall z serii Quantum Spark z poziomu jednej chmurowej konsoli Check Point Infinity. Wygodna i zdalna kontrola całego środowiska z jednego miejsca, bez konieczności wdrażania kilku osobnych konsoli do zarządzania.

 5. Skuteczna ochrona Zero-Phishing.

 6. Bezpieczeństwo bez opóźnień w pracy. Rozwiązanie sprawdza bezpieczeństwo plików, jednocześnie umożliwia pracownikowi otwarcie pliku, który jest wyczyszczony z potencjalnie niebezpiecznych linków lub makr. Pracownik może od razu na nim pracować, podczas gdy Check Point sprawdza czy oryginalny plik nie zawiera złośliwego oprogramowania.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Darknet, czarny charakter internetu

  Darknet, czarny charakter internetu
  Darknet, czarny charakter internetu
  Cyberbezpieczeństwo 26 czerwca 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  Darknet to miejsce w sieci, do którego zaglądają przestępcy i osoby, które chcą lub muszą pozostać anonimowe. I chociaż uważa […]

 • Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2

  Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2
  Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2
  Cyberbezpieczeństwo, Instytucje publiczne 5 czerwca 2024

  Cyberbezpieczeństwo Instytucje publiczne

  Ochrona danych osobowych w sieci jest obecnie istotnym wyzwaniem. Fundamentalne znaczenie ma zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń. Granty na bezpieczeństwo internetowe stanowią […]

 • Jak chronić firmę przed atakami DDoS?

  Jak chronić firmę przed atakami DDoS?
  Jak chronić firmę przed atakami DDoS?
  Cyberbezpieczeństwo 15 maja 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  Ataki DDoS (ang. Distributed Denial of Service) to coraz częstsze zagrożenie dla firm każdej wielkości. Ich celem jest sparaliżowanie infrastruktury […]

 • CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok

  CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok
  CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok
  Cyberbezpieczeństwo 26 kwietnia 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  W jubileuszowej 10. edycji Raportu CERT Orange Polska przeczytacie m.in. o tym, kto i jak nas atakuje w cyberprzestrzeni, jak […]