Orange Ekstra Numer

Potrzebujesz drugiego numeru telefonu, a nie chcesz nosić dwóch aparatów telefonicznych? Orange przygotował innowacyjną usługę, która umożliwia posiadanie dwóch numerów telefonu komórkowego na jednej karcie SIM.

Zamów dodatkowy numer komórkowy do obecnie posiadanego, wykonuj połączenia, wysyłaj SMSy i MMSy oraz korzystaj z oddzielnych usług dodatkowych!

Dotychczasowy numer główny oraz nowy Orange Ekstra Numer są jednocześnie widoczne w sieci i mogą przyjmować połączenia i SMS-y. Orange Ekstra Numer jest w pełni niezależnym numerem telefonu, z którego można wykonywać połączenia, wysyłać SMS-y i MMS-y. Usługa ta działa zarówno w taryfach indywidualnych jak i biznesowych.

Koszt aktywacji usługi to 3zł, a opłata za przedłużenie ważności o kolejny miesiąc wynosi 3 zł.

Orange Ekstra Numer sprawdza się idealnie, kiedy nie chcesz podawać swojego głównego numeru np. przy sprzedaży przedmiotów na serwisach aukcyjnych/ogłoszeniowych, rejestracjach na serwisach randkowych lub po prostu, gdy chcesz posiadać dodatkowy numer w jednym telefonie komórkowym. Co ważne wszystkie połączenia przychodzące na Orange Ekstra Numer są zaznaczone przez znacznik #2 dołączony do numeru telefonu dzwoniącego. Tak, więc zawsze wiesz, na jaki numer jest połączenie przychodzące. Jeśli Twoje ogłoszenie jest już nieaktualne, w każdej chwili możesz wyłączyć usługę i nikt nie będzie zawracał Ci głowy w sprawie nieaktualnego ogłoszenia.

Twój Ekstra Numer może być dostępny jedynie o wybranych godzinach w wybrane dni tygodnia. Aktywuj bezpłatną usługę Kalendarz Dostępności i korzystaj z dodatkowych funkcjonalności.

jak włączyćjak wyłączyć
 • aktywuj usługę online lub
 • wyślij SMS o treści EN na bezpłatny numer 8041 lub
 • wybierz krótki kod *121*# i wciśnij przycisk połączenia
 • wyłącz usługę online lub
 • wyślij SMS o treści REZ pod bezpłatny numer 8041 lub
 • wybierz krótki kod *114*9# i wciśnij przycisk połączenia
opcje zarzadzania usługą
 • *121*2# - przełączanie połączeń wychodzących na Orange Ekstra Numer
 • *121*1# - powrót do numeru głównego
 • *122*# - sprawdzanie, który numer jest ustawiony do połączeń wychodzących
 • *114*1# – sprawdzenie numeru i daty ważności usługi.

Aktywacja usługi zostanie potwierdzona SMS-em zawierającym przydzielony numer oraz datę jego ważności. Po upłynięciu okresu ważności usługa zostanie automatycznie przedłużona. W przypadku ofert na abonament i ofert mix będzie to w pierwszym dniu kolejnego cyklu rozliczeniowego. Dla ofert na kartę nastąpi to po miesiącu od aktywacji usługi.

Po wyłączeniu usługi możesz ponownie ją aktywować z nowym numerem lub w  ciągu 7 dni masz możliwość odzyskania ostatnio posiadanego numeru oraz środków na tym numerze poprzez:

 • wysłanie SMS o treści PRZEDLUZ na bezpłatny numer 8041 lub
 • wybranie krótkiego kodu *114*5# i wciśnięcie przycisku połączenia

Wykonywanie połączeń z Orange Ekstra Numeru wymaga posiadania środków na koncie. Konto możesz doładować w taki sam sposób jak przy standardowej ofercie na kartę. W trakcie wykonywania pierwszego połączenia należy wybrać język dla komunikatów systemowych.

Spodobał Ci się nowy numer i chcesz go mieć na dłużej? Jeśli chcesz możesz przenieść Orange Ekstra Numer na oddzielną kartę SIM. Wystarczy, że wyślesz SMS-a o treści SIM na bezpłatny numer 8041. W odpowiedzi otrzymasz SMS-a z Twoim wirtualnym numerem SIM. Udaj się z nim do najbliższego salonu Orange, gdzie dokonasz darmowej migracji. Po migracji możesz wybrać dowolną ofertę Orange.

Zobacz podobne treści

Czy powyższe informacje są dla Ciebie wystarczające?