5G jakości Orange

to innowacja, która daje
więcej możliwości

Oferty 5G w Orange

Dlaczego 5G?

Czego potrzebujesz, by korzystać z 5G?

Musisz być w zasięgu sieci 5G

Potrzebujesz jednej z ofert 5G w Orange

Musisz mieć smartfon lub inne urządzenie, które obsługuje 5G. Sprawdź listę urządzeń.

Potrzebujesz karty SIM 4G LTE (USIM) lub eSIM

Zasięg 5G - sprawdź, gdzie możesz korzystać z 5G

Obecnie zasięg 5G Orange obejmuje ponad 22 mln osób. Nasza sieć 5G jest już dostępna w 789 miastach i w 31 175 miejscowościach.

Od 2024 roku Orange świadczy usługi w technologii 5G w paśmie C (3600 MHz).

Szczegółowa mapa zasięgu 5G znajduje się tutaj

Poznaj wszystkie urządzenia z 5G

Poznaj wszystkie urządzenia z obsługą 5G
Klient indywidualny Klient biznesowy

Czy wiesz, że...

Najczęściej zadawane pytania

5G to piąta generacja sieci komórkowej.

Sieć 5G oferuje najszybszą transmisję danych i ultraniskie opóźnienia w porównaniu z poprzednimi generacjami. Umożliwia ona jednoczesne korzystanie z internetu przez większą liczbę użytkowników i urządzeń bez utraty jakości transferu danych. Usługi oraz rozwiązania oparte na 5G ułatwiają życie i przyspieszają rozwój gospodarki.

5G to kolejny etap rozwoju sieci komórkowej, której liczba użytkowników stale rośnie, podobnie jak ilość przesyłanych przez nich danych.

Zgodnie z raportem Instytutu Łączności, sieci komórkowe oparte na starszych technologiach w niedalekiej przyszłości mogą okazać się niewystarczające do zapewnienia niezbędnego transferu danych, co jest kluczowe dla płynnego działania internetu, na przykład podczas pobierania danych czy oglądania ulubionych seriali na platformach streamingowych.

Technologia 5G zapewnia bardzo szybki i efektywny transfer danych z ultraniskimi opóźnieniami, co otwiera możliwości dla nowych usług, takich jak autonomiczne pojazdy, streaming wideo w najwyższej rozdzielczości, zdalne operacje medyczne i wiele innych.

4G i 5G to dwie generacje sieci komórkowych.

W porównaniu do 4G, sieć 5G charakteryzuje się większą prędkością, większą pojemnością i przepustowością oraz niższymi opóźnieniami.

4G Orange działa na częstotliwościach 800, 900, 1800 i 2100 MHz, natomiast sieć 5G wykorzystuje częstotliwość 2100 MHz oraz pasmo C, czyli 3600 MHz.

Technologia 5G jest bardziej ekologiczna. Gdy porównamy ją z 4G LTE, okaże się, że będzie ona od 7 do nawet 15 razy bardziej efektywna energetycznie.

Od 2020 roku użytkownicy sieci Orange mają dostęp do 5G w technologii DSS (Dynamic Spectrum Sharing), w częstotliwości 2100 MHz, która umożliwia dynamiczne współdzielenie pasma radiowego między technologie 4G i 5G. W 2024 roku klienci Orange będą mogli korzystać z 5G w paśmie C w częstotliwości 3600 MHz, co przełoży się na znacznie wyższą prędkość przesyłania danych w porównaniu do 5G w technologii DSS. Technologia 5G w paśmie C jest dostępna w wybranych miejscowościach, a jej zasięg będzie sukcesywnie rozszerzany.

Technologia 5G umożliwia między innymi:

 • błyskawiczne pobieranie multimediów, czy danych z chmury i dzielenie się nimi od razu – bez opóźnień, bez przerywania, w ułamku sekund
 • oglądanie filmów lub transmisji na żywo w jakości 4K
 • granie w gry, które znajdują się w chmurze, bez konieczności ich pobierania.

5G przyczynia się do rozwoju nowoczesnych usług i rozwiązań, które poprawiają komfort życia, dbają o zdrowie lub bezpieczeństwo, choćby:

 • możliwość ratowania życia (zdalne operacje chirurgiczne), roboty obsługujące seniorów
 • ograniczenie korków (lepsza synchronizacja świateł reagująca na aktualny stan na ulicach)
 • większe bezpieczeństwo na ulicach (samochody reagujące na zagrożenie)
 • inteligentne domy, a w nich połączone urządzenia IoT

Z technologii 5G Orange skorzystasz, jeśli:

• masz ofertę z dostępem do 5G:

 • dla klientów indywidualnych: Plan S, M lub L (zakup od dnia 23.10.2022 r.), Plan 60, Plan 80 (zakup od dnia 24.05.2021 r.), Plan Mobilny 75, Abonament komórkowy w pakiecie Orange Love Extra lub Premium (zakup od 12.03 2020 r.), w Love Standard (zakup od 26.07.2021 r.) oraz w Love Mini (zakup od 5.09.2023 r.), Internet mobilny dla domu, sam lub w pakiecie z Abonamentem komórkowym (zakup od 23.10.2023 r.),
 • dla klientów biznesowych: Plan Firmowy L, XL (zakup od dnia 24.02.2020 r.) lub Plan Firmowy M (zakup od dnia 18.10.2021 r.),
 • dla klientów oferty Orange Flex: Plan 30/ 45/ 80/ 150 GB,
 • Orange na kartę z włączoną usługą 5G pass,

• masz telefon kupiony w Orange, obsługujący technologię 5G, zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania (listę urządzeń znajdziesz poniżej),

• masz odpowiednią kartę SIM - 4G LTE (USIM) lub eSIM,

• znajdujesz się w zasięgu sieci 5G

Tak, z oferty 5G mogą korzystać klienci nju mobile. Szczegóły dostępne są na www.njumobile.pl/5g-w-nju.

Telefony i inne urządzenia kupione w sieci sprzedaży Orange, wyposażone w najnowszą wersję oprogramowania wspierającego 5G, będą prawidłowo współpracować z siecią 5G Orange. Urządzenia marki Apple i Samsung działają w sieci 5G niezależnie od dystrybucji. Jednak nie możemy zagwarantować takiej kompatybilności dla urządzeń kupionych poza siecią Orange, nawet jeśli według deklaracji sprzedawcy lub producenta obsługują one technologię 5G.

W ofercie posiadamy już sporo modeli popularnych marek działających w technologii 5G. Są to najnowsze, najbardziej zaawansowane technologicznie smartfony, które wykorzystują m.in. funkcjonalność agregacji pasm. Ofertę telefonów 5G będziemy rozszerzać wraz z kolejnymi premierami.

Sprawdź listę urządzeń

Ponad 22 miliony mieszkańców Polski znajduje się już w zasięgu sieci 5G Orange.

Nie. Sieć 5G jest uruchamiana na własnych, dedykowanych częstotliwościach. Proces wyłączania starszych technologii jest niezależny i wynika z naturalnego rozwoju sieci Orange, który ma na celu świadczenie najlepszych i niezawodnych usług.

Tak. Sieć 5G będzie 7 krotnie efektywniejsza energetycznie od sieci LTE w 2025 r., a w 2030 r. 15-krotnie. Oznacza to, że do przesłania 1 GB danych w sieci 5G zużyjemy mniej energii elektrycznej niż w sieci LTE.