#hello5G

Najnowsza generacja sieci komórkowej
od 1 lipca w Orange!
Korzystaj z niej w wybranych lokalizacjach
i już teraz powiedz #hello5G.

Co to jest 5G?

5G to kolejna generacja sieci komórkowej.

Dzięki najnowszym technologiom pozwoli ona w docelowej formie przesyłać dane dużo szybciej niż w sieci 4G LTE. Jest to pierwsza sieć, która ma służyć do komunikacji między urządzeniami w takim samym stopniu, jak do komunikacji między ludźmi.

Co trzeba mieć,
aby już teraz
korzystać z 5G?

Od 1 lipca 2020 w Orange możesz już korzystać z 5G
w częstotliwości 2100 MHz, w wybranych lokalizacjach.

Technologia 5G jest obecnie przez nas stale rozwijana,
podobnie jak oferta urządzeń 5G.

Musisz być w jej zasięgu

Posiadać telefon obsługujący 5G

Korzystać z jednej z ofert 5G w Orange

Posiadać kartę SIM 4 LTE (USIM) lub eSIM

Sprawdź gdzie możesz korzystać z 5G

W zasięgu #hello5G jest prawie 6 mln osób.

Zobacz, w jakich lokalizacjach w podanych miastach możesz już powiedzieć #hello5G:

Warszawa, Łódź, Płock, Poznań, Wrocław, Górnośląski Okręg Przemysłowy, Kraków, Kielce, Opole, Częstochowa, Rzeszów, Bielsko Biała

Mapa zasięgu 5G w częstotliwości 2100 MHz znajduje się tutaj

Oferty 5G w Orange

Co umożliwi nam 5G?

Korzyści odczuwalne przez wszystkich klientów

Oglądanie wysokiej jakości filmów na ekranie
smartfona praktycznie bez buforowania

Cloud gaming na urządzeniach mobilnych bez
konieczności pobierania gier na swój telefon

Słuchanie muzyki i prowadzenie wideorozmów bez
zacięć i utraty jakości.

Dostęp do sieci, która w centrach miast będzie działała nawet
w godzinach szczytu na stałym, wysokim poziomie

Wysyłanie i odbieranie danych wielokrotnie szybciej.
Nowe gry, aplikacje chmurowe i inne rozwiązania będą
na wyciągnięcie ręki

Prędkość, która pozwoli korzystać z nowych usług, takich jak
wirtualna rzeczywistość czy rozszerzona rzeczywistość
w stopniu do tej pory niespotykanym

Korzyści dla biznesu

W przyszłości tworzenie nowych usług, o których istnieniu nikt jeszcze nie myśli, a które zrewolucjonizują nasze życie.

Obsługa olbrzymiej liczby niewielkich czujników, które zautomatyzują nasze życie i sprawią, że nasze firmy będą bardziej efektywne, a miasta przyjaźniejsze mieszkańcom.

Czy wiesz, że...

Nadal rozwijamy sieć 4G LTE

5000

tyle stacji bazowych, z których mogą
korzystać nasi klienci, zostało
rozbudowanych w 2019 roku.

8900

tyle stacji bazowych, które obsługują
naszych klientów, jest
rozbudowanych i może zapewnić
większe możliwości niż podstawowa
sieć 4G LTE.

2600

stacji bazowych, z których korzystają
nasi klienci, ma najbardziej
rozbudowaną dostępną w Polsce
konfigurację sieci 4G LTE.

Najczęściej zadawane pytania

5G to piąta generacja sieci komórkowej. Dzięki niej w tym samym czasie więcej użytkowników i urządzeń będzie mogło korzystać z internetu bez utraty jakości w transmisji danych. W przyszłości usługi i rozwiązania oparte na 5G ułatwią nam życie i przyspieszą rozwój gospodarki.

5G to kolejny etap rozwoju sieci mobilnej. Nasi klienci coraz intensywniej korzystają z sieci komórkowych i przesyłają coraz więcej danych. Jak pokazuje raport Instytutu Łączności sieci komórkowe na wsiach i w największych aglomeracjach miejskich już za kilka lat nie będą mogły zapewnić niezbędnego transferu danych.
5G jest niezbędne, aby mobilny internet nadal działał, nie zacinał się np. w trakcie oglądania ulubionego serialu na Netflixie lub streamingu itp.

Technologia 5G pozwoli nam dalej żyć i rozwijać świat, do którego przywykliśmy. Umożliwi m.in.:

 • błyskawiczne pobieranie multimediów, czy danych z chmury i dzielenie się nimi od razu – bez opóźnień, bez przerywania, w ułamku sekund
 • oglądanie filmów lub transmisji na żywo w jakości 4K
 • granie w gry, które znajdują się w chmurze, bez konieczności ich pobierania.

Rozwój 5G jest również gwarantem postępu - technologia ta umożliwi rozwój nowoczesnych usług i rozwiązań, które poprawią nasz komfort życia, zadbają o zdrowie czy bezpieczeństwo:

 • możliwość ratowania życia (zdalne operacje chirurgiczne), roboty obsługujące seniorów
 • ograniczenie korków (lepsza synchronizacja świateł reagująca na aktualny stan na ulicach)
 • większe bezpieczeństwo na ulicach (samochody reagujące na zagrożenie)
 • inteligentne domy, a w nich połączone urządzenia IoT

A do tego 5G jest dużo bardziej ekologiczną technologią niż dotychczasowe - pozwoli docelowo nawet na 100-krotną optymalizację zużycia energii na każdy przesłany gigabajt danych.

Sieć 5G nie różni się w swoich założeniach od wcześniejszych generacji sieci mobilnych, ponieważ działa w oparciu o takie same prawa fizyki, co sieć 2G, 3G i 4G. Wykorzystuje ona bowiem taki sam zakres częstotliwości co obecnie stosowane przez sieci komórkowe, których działanie opiera się o fale radiowe. W sieci 5G zmieni się zastosowanie niektórych częstotliwości – część z nich, stosowanych od dziesiątek lat, na przykład w łączących stacje bazowe radioliniach znajdzie zastosowanie także do łączności między siecią a smartfonami. 5G to także nowe, bardziej efektywne rozwiązania związane z budową anten, nadajników i stacji bazowych, które pozwolą zwiększyć efektywność sieci.

Z technologii 5G w paśmie częstotliwości 2100 MHz , udostępnionej w Orange z dniem, 1.07 br. skorzystasz, jeśli będziesz posiadać:

 • ofertę z dostępem do 5G – dla klientów indywidualnych nowy Plan Mobilny 75 lub Abonament komórkowy w Orange Love Extra lub Premium zakupiony od dnia 12.03 br. i dla klientów biznesowych Plan Firmowy L lub XL zakupiony od dnia 24.02.b.r.
 • telefon obsługujący technologię 5G w paśmie 2100 MHz zakupiony w sieci sprzedaży Orange, np. Xiaomi Mi 10 Lite 5G, Xiaomi Mi 10 5G, Xiaomi Mi 10 Pro 5G, Huawei P40 5G, Huawei P40 Pro 5G, Huawei P40 Pro+ 5G, LG Velvet 5G, Motorola Edge 5G, Motorola moto G 5G plus, Sony Xperia 1 II 5G, Samsung Galaxy S20+ 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note20 5G, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Samsung Galaxy Z Flip 5G, Samsung Galaxy TAB S7+ 5G, Samsung Galaxy S20 FE 5G, OPPO Reno4 Pro 5G – zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania.
 • odpowiednią kartę SIM - 4G LTE (USIM) lub eSIM
 • oraz będziesz znajdować się w zasięgu sieci 5G – mapę zasięgu znajdziesz na orange.pl/5G oraz orange.pl/view/mapazasiegu.

Tak. Każdy klient, który z dniem 12.03.2020r. lub po tej dacie podpisze nową lub przedłuży obecną umowę w nowym Planie Mobilnym 75 lub Orange Love Extra / Premium od razu automatycznie otrzyma możliwość korzystania z 5G (po komercyjnym uruchomieniu sieci) oraz nowy, powiększony pakiet GB w abonamencie.

Klienci indywidualni, którzy korzystają z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium mogą włączyć „Możliwość korzystania z 5G” samodzielnie w Mój Orange na stronie orange.pl (funkcjonalność ta jest dostępna w zakładce Pakiety i usługi – Kategoria: Internet/usługi dodatkowe) lub poprzez infolinię wraz z którą otrzymają dodatkowy pakiet 40 GB danych do wykorzystania każdego miesiąca. Klienci Planów Firmowych L i XL nie muszą nic robić ponieważ usługa automatycznie dostępna jest na tych planach taryfowych.

W przypadku obecnych klientów Planu Mobilnego 75 dyspozycja włączenia możliwości korzystania z 5G (przez logowanie się na konto Mój Orange na stronie orange.pl lub przez infolinię) zwiększy też automatycznie i bez żadnych dodatkowych kosztów dostępny pakiet GB z 30 do 70 GB. To ilość, która zapewni dostęp do sieci nawet najbardziej aktywnym użytkownikom smartfonów odpowiedni transfer.
W przypadku klientów Orange Love Extra i Premium zwiększenie pakietu danych wiąże się z koniecznością podpisania aneksu do obecnej umowy. Mogą oni dokonać tego najwcześniej 90 dni przed końcem obecnej umowy. W przypadku zmiany umowy na wyższy plan Orange Love np. z Orange Love Extra na Orange Love Premium, z Orange Love Standard na Orange Love Extra lub Premium, klient może dokonać tej zmiany w dowolnym momencie trwania okresu lojalnościowego podpisując aneks do obecnej umowy lub nową umowę.

Tak! Flex mówi #hello5G Aby skorzystać sprawdź czy masz:

 • Aktywny Plan Flex za 80 zł.
 • Telefon obsługujący technologię 5G w paśmie 2100 MHz, kupiony w sieci sprzedaży Orange.
 • Zasięg sieci 5G. Tutaj znajdziesz mapkę zasięgu: orange.pl/5G oraz orange.pl/view/mapazasiegu.

Nie ma obecnie planów udostępnienia technologii 5G klientom oferty Orange na kartę, czy nju mobile. Nie oznacza to jednak, ze w przyszłości z 5G nie będą mogli korzystać klienci tej usługi.

W ofercie posiadamy już sporo modeli popularnych marek działających w technologii 5G. Są to najnowsze, najbardziej zaawansowane technologicznie smartfony, które wykorzystują m.in. funkcjonalność agregacji pasm. Ofertę telefonów 5G będziemy rozszerzać wraz z kolejnymi premierami. Aktualna lista telefonów polecanych do 5G obsługujących pasmo częstotliwości 2100 MHz jest dostępna na orange.pl

Tylko telefony kupione w sieci sprzedaży Orange i z najnowszą wersją oprogramowania obsługującego 5G w pasmie 2100 MHz będą prawidłowo współdziałać z siecią 5G w Orange. Nie można jednak zagwarantować tego w przypadku urządzeń z „rynku”, nawet jeżeli obsługują technologię 5G. Aby korzystać z sieci 5G w Orange trzeba także być w zasięgu stacji 5G w miastach, gdzie ta sieć będzie dostępna i posiadać ofertę w Orange dedykowaną do 5G.

Tak. Przy korzystaniu z 5G bateria smartfona będzie się szybciej rozładowywała i zużywała, jeśli klient będzie korzystał z szybkiej transmisji dużych paczek danych. Wszystko zależy od sposobu korzystania z internetu w sieci 5G – inne zużycie GB i baterii będzie przy ściąganiu i oglądaniu filmów, inne podczas słuchania muzyki, czy wysyłania zdjęć, a jeszcze inne przy przeglądaniu poczty czy stron www.

Od dnia 1.07 2020 r. w Orange można korzystać z technologii 5G w paśmie 2100 MHz na 1600 stacji bazowych. Jest ona dostępna w wybranych lokalizacjach między innymi w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Rzeszowie, Krakowie oraz Katowicach. W zasięgu #hello5G znajdzie się blisko 6 mln osób. Obecnie żaden z konkurentów nie oferuje większego zasięgu 5G w Polsce. Zasięg 5G można sprawdzić na naszej stronie orange.pl/5G oraz na mapie zasięgu na: orange.pl/view/mapazasiegu