#hello5G

Kolejna generacja sieci komórkowej.
Prawdziwa rewolucja w naszym życiu

Co to jest 5G?

5G to kolejna generacja sieci komórkowej. Dzięki najnowszym technologiom pozwala ona przesyłać dane dużo szybciej niż w sieci 4G LTE. Jest to pierwsza sieć, która ma służyć do komunikacji między urządzeniami w takim samym stopniu, jak do komunikacji między ludźmi.

Co trzeba mieć,
aby korzystać
z sieci 5G?

Sieć 5G będzie dostępna po komercyjnym
uruchomieniu przez Orange Polska tej
sieci w wybranych lokalizacjach
(najpóźniej w IV kwartale 2020 r.)

Musisz być w jej zasięgu

Posiadać telefon obsługujący 5G

Skorzystać z jednej z ofert Orange 5G

Telefony, które
obsługują sieć 5G

Samsung Galaxy
S20+ 5G

Dowiedz się więcej

Samsung Galaxy
S20 Ultra 5G

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z oferty
Orange z 5G

Co umożliwi nam 5G?

Korzyści odczuwalne przez wszystkich klientów

Oglądanie wysokiej jakości filmów na ekranie
smartfona praktycznie bez buforowania

Cloud gaming na urządzeniach mobilnych bez
konieczności pobierania gier na swój telefon

Słuchanie muzyki i prowadzenie wideorozmów bez
zacięć i utraty jakości.

Dostęp do sieci, która w centrach miast będzie działała nawet
w godzinach szczytu na stałym, wysokim poziomie

Wysyłanie i odbieranie danych wielokrotnie szybciej.
Nowe gry, aplikacje chmurowe i inne rozwiązania będą
na wyciągnięcie ręki

Prędkość, która pozwoli korzystać z nowych usług, takich jak
wirtualna rzeczywistość czy rozszerzona rzeczywistość
w stopniu do tej pory niespotykanym

Korzyści dla biznesu

W przyszłości tworzenie nowych usług, o których istnieniu nikt jeszcze nie myśli, a które zrewolucjonizują nasze życie.

Obsługa olbrzymiej liczby niewielkich czujników, które zautomatyzują nasze życie i sprawią, że nasze firmy będą bardziej efektywne, a miasta przyjaźniejsze mieszkańcom.

Czy wiesz, że...

Nadal rozwijamy sieć 4G LTE

5000

tyle stacji bazowych, z których mogą
korzystać nasi klienci, zostało
rozbudowanych w 2019 roku.

8900

tyle stacji bazowych, które obsługują
naszych klientów, jest
rozbudowanych i może zapewnić
większe możliwości niż podstawowa
sieć 4G LTE.

2600

stacji bazowych, z których korzystają
nasi klienci, ma najbardziej
rozbudowaną dostępną w Polsce
konfigurację sieci 4G LTE.

Najczęściej zadawane pytania

5G to piąta generacja sieci komórkowej. Dzięki niej w tym samym czasie więcej użytkowników i urządzeń będzie mogło korzystać z internetu bez utraty jakości. W przyszłości usługi i rozwiązania oparte na 5G ułatwią nam życie i przyspieszą rozwój gospodarki.

Sieć 5G nie różni się w swoich założeniach od wcześniejszych sieci mobilnych. Będzie m.in. wykorzystywać podobne częstotliwości co obecne sieci komórkowe. W sieci 5G zmieni się jednak zastosowanie niektórych częstotliwości – część z nich, wykorzystywanych od dziesiątek lat, na przykład w radioliniach łączących stacje bazowe, zostanie użyta także do łączności między siecią a smartfonami.

Sieć 5G wykorzystuje też inne metody kodowania informacji, przez co jest bardziej efektywna niż poprzednie technologie. A dzięki nowym rozwiązaniom związanym z budową anten, nadajników i stacji bazowych, możliwe jest podniesienie wydajności sieci.

5G to kolejny etap rozwoju sieci mobilnej. Nasi klienci coraz intensywniej korzystają z sieci komórkowych i przesyłają coraz więcej danych. Jak pokazuje raport Instytutu Łączności sieci komórkowe na wsiach i w największych aglomeracjach już za kilka lat nie będą mogły zapewnić niezbędnego transferu danych.

Technologia 5G umożliwi m.in.:

  • błyskawiczne pobieranie multimediów czy danych z chmury i dzielenie się nimi od razu,
  • oglądanie filmów lub transmisji na żywo w jakości 4K,
  • granie w gry, które znajdują się w chmurze, bez konieczności ich pobierania.

Z technologii 5G w Orange skorzystasz, jeśli będziesz posiadać:

  • ofertę z dostępem do 5G, czyli np. nowy Plan Mobilny 75 lub Abonament komórkowy w Orange Love Extra lub Premium – w przypadku Klienta indywidualnego, a Nowy Plan Firmowy L lub Nowy Plan Firmowy XL – w przypadku Klienta biznesowego,
  • telefon obsługujący tę technologię,
  • oraz będziesz znajdować się w zasięgu sieci 5G po jej komercyjnym uruchomieniu.

Tak. Każdy klient, który z dniem 12.03.2020 r. podpisze nową lub przedłuży obecną umowę w nowym Planie Mobilnym 75 lub Orange Love Extra / Premium automatycznie otrzyma możliwość korzystania z 5G (po komercyjnym uruchomieniu sieci) oraz nowy, powiększony pakiet GB w abonamencie.

Klienci, którzy korzystają z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium, mogą włączyć „Możliwość korzystania z 5G” w Mój Orange na stronie orange.pl lub infolinię. Wraz z dostępem do 5G klienci Planu Mobilnego 75 otrzymają dodatkowy pakiet 40 GB danych do wykorzystania każdego miesiąca.

Klienci Nowego Planu Firmowego X i XL nie muszą robić nic, by aktywować obsługę sieci 5G po jej komercyjnym uruchomieniu.

W przypadku obecnych klientów Planu Mobilnego 75 włączenie możliwości korzystania z 5G (przez logowanie się na konto Mój Orange na stronie orange.pl lub przez infolinię) zwiększy też automatycznie i bez żadnych dodatkowych kosztów dostępny pakiet GB z 30 do 70 GB. To ilość, która zagwarantuje dostęp do sieci nawet najbardziej aktywnym użytkownikom smartfonów. Klienci Orange Love Extra i Premium, aby zwiększyć pakiet danych, muszą podpisać aneks do obecnej umowy.

Obecnie nie planujemy udostępniać technologii 5G klientom Orange Flex. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości z 5G nie będą mogli korzystać klienci tej usługi.

Nie. Aktualnie w ofercie posiadamy kilka telefonów działających lub rekomendowanych do technologii 5G. Są to najnowsze, najbardziej zaawansowane technologicznie smartfony, które wykorzystują m.in. funkcjonalność agregacji pasm, np. Samsung Galaxy S20+ 5G czy Samsung Galaxy S20 Ultra. Lista telefonów polecanych do 5G jest dostępna na naszej stronie internetowej.

Telefony kupione w sieci sprzedaży Orange będą w przyszłości współdziałać z siecią 5G w Orange. Nie można jednak zagwarantować tego w przypadku urządzeń z „rynku”, nawet jeżeli obsługują technologię 5G. Aby korzystać z sieci 5G w Orange, trzeba także być w zasięgu stacji 5G w miastach, gdzie ta sieć będzie dostępna, i posiadać ofertę do 5G w Orange.

Tak. Przy korzystaniu z 5G bateria smartfona będzie się szybciej rozładowywała i zużywała, jeśli klient będzie korzystał z szybkiej transmisji dużych paczek danych. Wszystko zależy od sposobu korzystania z internetu w sieci 5G – inne zużycie GB i baterii będzie przy ściąganiu i oglądaniu filmów, inne podczas słuchania muzyki czy wysyłania zdjęć, a jeszcze inne przy przeglądaniu poczty czy stron www.

Po komercyjnym uruchomieniu sieci 5G przez Orange jej zasięg będzie można sprawdzić na naszej stronie, na mapie zasięgu. W pierwszej kolejności sieć będzie dostępna w największych miastach.