Zapraszamy Partnerów do Orange 5G Lab


Wirtualna rzeczywistość, analityka wideo czy monitoring urządzeń to tylko część rozwiązań naszych Partnerów, które już są obecne w Orange 5G Lab – w miejscu, gdzie w praktyce można rozwijać i testować innowacyjne pomysły, które stają się możliwe do zrealizowania dzięki 5G.

Orange 5G Lab to nowa inicjatywa Grupy Orange, która ma na celu pokazanie w praktyce możliwości sieci 5G poprzez udostępnienie naszym Partnerom i Klientom infrastruktury laboratoryjnej do nauki, testowania i tworzenia innowacji dzięki technologii 5G.

Orange 5G Lab jest wyposażone w rozwiązania, które już są dostępne lub będą zainstalowane w sieci komercyjnej w przyszłości, a Ty już teraz możesz przetestować je w laboratorium. Dzięki tak stworzonemu środowisku możesz wspólnie z Orange rozwinąć swoje produkty, dostosować je do najnowszych rozwiązań technicznych i uzyskać przewagę konkurencyjną.

Skorzystasz też z kompletnego ekosystemu, dostępnego w części testowo-deweloperskiej Orange 5G Lab, składającego się między innymi z:

  • radia 5G,
  • Edge Computing,
  • platformy IoT
i wielu innych istotnych komponentów, jak np. moduły komunikacyjne, routery i kamery.

Docelowo swój produkt możesz zaprezentować w części wystawienniczej Orange 5G Lab, co pozwoli Ci na wspólne z Orange dotarcie do Klientów.

Stając się częścią Orange 5G Lab, otrzymasz także propozycję wsparcia w ramach Orange Fab, dzięki czemu zyskasz dostęp do mentorów, promocji rozwiązania na rynku polskim czy możliwości wyskalowania rozwiązania w ramach Grupy Orange na świecie.

Jedną z firm, którą korzysta ze wsparcia w ramach Orange Fab, jest firma CTHINGS.CO –opracowała ona innowacyjne rozwiązania IoT wykorzystujące technologię 5G w obszarze Przemysłu 4.0. Firma stworzyła autorski system intelliventory®, na który składają się:

  • przemysłowe urządzenia 5G,
  • system operacyjny do przetwarzania danych na brzegu sieci
  • oraz modularna Platforma IoT.

Dzięki tym rozwiązaniom usprawniane są procesy produkcyjne i logistyczne oraz przetwarzanie danych w celu zmniejszenia kosztów działalności, zwiększenia bezpieczeństwa i wzrostu zysków.

Orange 5G Laby grupy Orange znajdują się już w 10 lokalizacjach na świecie, w takich krajach jak Francja, Belgia, Rumunia i Polska, gdzie wspólne budowanie rozwiązań ze startupami jest szczególnie cenione.

Przykładem firmy, która skorzystała ze wsparcia Orange 5G Lab we Francji, jest BioSerenity dostarczająca rozwiązania w obszarze telemedycyny. Jej celem jest zniwelowanie zatorów w szpitalach i skomunikowanie pacjentów z pracownikami służby zdrowia z wykorzystaniem urządzenie Neuronaute służącego do monitorowania parametrów medycznych poza placówką medyczną. W czerwcu 2021 roku startup ten został zwycięzcą w konkursie 5G organizowanym przez miasto Issy-les-Moulineaux i Orange 5G Lab. Dzięki wsparciu Orange 5G Lab BioSerenity przetestowało swoje urządzenie z wykorzystaniem sieci 5G.

Innym przykładem jest rozwiązanie firmy TwinswHeel, które oferuje autonomiczne pojazdy dostawcze. Zostały one przetestowane w Orange 5G Lab i zintegrowane z siecią 5G, co pozwoliło przygotować komercyjną ofertę rozwiązania.

To tylko przykłady. Masz pomysł na rozwój swojego innowacyjnego rozwiązania?
Zapraszamy do współpracy!