Smart Lights

Inteligentne i ekologiczne oświetlenie w miastach

Co to takiego

Smart Lights to nowoczesny system zarządzania oświetleniem zewnętrznym dla miejscowości, które stawiają na ekologię i oszczędności. Dzięki Smart Lights można w prosty sposób sterować oświetleniem ulic, parków, osiedli mieszkaniowych i innych przestrzeni miejskich. Po to, by lampy świeciły tylko wtedy, gdy jest ciemno i w uczęszczanych lokalizacjach. Dzięki platformie Live Object można zarządzać całym systemem oświetlenia i pojedynczymi lampami z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

Korzyści dla Twojej firmy

  • Oszczędności - mniejsze rachunki za energię elektryczną – lampy świecą tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, a natężenie oświetlenia jest dostosowane do warunków atmosferycznych i ruchu w danej lokalizacji.
  • Wygoda i zdalne zarządzanie - Platforma Live Object, autorskie rozwiązanie Orange, umożliwia sterowanie oświetleniem z każdego miejsca z dostępem do internetu. Smart Lights umożliwia sterowanie zarówno całym oświetleniem jak i pojedynczymi lampami.
  • Efektywność - automatyczny system sterowania oświetleniem jest dopasowany do pór roku, warunków pogodowych, natężenia ruchu.
  • Pełna kontrola - stały i jednoczesny odczyt ze wszystkich opraw LED. Dane i raporty parametrów elektrycznych dostępne są z poziomu prostej aplikacji i przechowywane na serwerze o najwyższych standardach bezpieczeństwa.
  • Bezpieczeństwo - automatyczne wykrywanie awarii oświetlenia oraz nieprawidłowych parametrów sieci elektrycznej. System wysyła alarm w przypadku nieprawidłowości.
  • Uniwersalność - Smart Lights współpracuje z oprawami LED wielu producentów, a dane są przesyłane za pomocą sieci GSM.
  • Troska o otoczenie - oprawy LED są zaprojektowane tak, by jak najbardziej ograniczyć zanieczyszczenie światłem (ang. light pollution), które zaburza naturalny dobowy cykl ludzi i zwierząt.

Przykłady zastosowań

Dzięki platformie Live Objects możesz dostosować grupę lub pojedynczą lampę do miejsc rzadko uczęszczanych np. poprzez zmniejszenie natężenia światła, a na ruchliwych ulicach opcjonalne jest ustawienie ‘przerw nocnych’, czyli godzin pomiędzy wschodem a zachodem Słońca, w których lampy by działały. W parkach, na drogach prowadzących na stadion, czy na skwerze obok galerii handlowej – Smart Lights znajdą swoje zastosowania wszędzie.

Dostępne warianty usługi

 

Światem XXI wieku oprócz nowych szczególnie trudnych wyzwań społecznych rządzą nowoczesne technologie takie jak np. Internet Rzeczy, pozwalające zdalnie i szybko zarządzać miastem, a tym samym generować oszczędności, które jako Burmistrz mogę przeznaczać na nowe inwestycje miejskie. Wdrażając System Smart IoT od Orange potrafię sprawnie, zdalnie zarządzać oświetleniem jednocześnie kontrolując stan powietrza. Jest to milowy krok w kierunku innowacyjnego zarządzania miastem. Ten pierwszy krok, uświadomił mi konieczność rozwoju cyfrowego, teraz widzę, iż jako Samorządy nie uciekniemy od transformacji cyfrowej. Ważne że zaczęliśmy ją w dobrym czasie z dużym i wiarygodnym Partnerem.

Mariola Szczęsna

Burmistrz Miasta Lwówek Śląski

Miasto Bolesławiec jest miastem posiadającym rozbudowaną infrastrukturę miejską: wodociągi, oświetlenie, pomiary powietrza, gospodarka odpadami oraz szereg innych ważnych tak naprawdę usług, finansowanych z budżetu miasta wymagających szczególnej atencji zarówno z punktu widzenia kosztów jak i przyszłościowej modernizacji. Spójność zarządzania w naszym wypadku ma szczególne znaczenie w czasie pandemii, kiedy jako samorząd walczymy o zdrowie obywateli często zdalnie zarządzając miastem System Smart IoT od Orange wdrożyliśmy myśląc o przyszłości Miasta oraz Mieszkańców, pamiętam początki projektu oraz duże obawy co do innowatorskiego konceptu oraz technologii Internetu Rzeczy. Odważnie podjęliśmy to ryzyko co obecnie przełożyło się na kompleksowe podejście do zarządzania miastem. Woda, rowery, powietrze, lampy są zarządzane spójnie przez jeden system, do tego wszystko odbywa się zdalnie oraz niesamowicie szybko, do tego mamy po raz pierwszy dostęp do tak dużej ilości różnorodnych danych, dzięki czemu już teraz jako miasto staliśmy się pionierami Miast budowanych w koncepcji 4.0.

Piotr Roman

Prezydent Miasta Bolesławiec

Zastanawiasz się czy jest to usługa dla Twojej firmy?

A może potrzebujesz porady?