Sieć i transmisja danych

Sieć 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • Klient: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
  • Branża: rozwój i inkubacja biznesu
  • Wielkość firmy: blisko 100 startupów oraz ponad 300 inwestorów z całego świata

O Kliencie

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana za 3. najlepszą strefę ekonomiczną na świecie i najlepszą w Europie przez fDi Magazine. W jej portfolio znajduje się już blisko 100 startupów, które otrzymały od niej wsparcie finansowe i merytoryczne w procesie tworzenia innowacji dla biznesu. Zainwestowało w niej ponad 300 firm z całego świata, które stworzyły prawie 40 tysięcy miejsc pracy i poniosły blisko 19 mld zł nakładów na inwestycje.

Wyzwania i cele

Zbudowanie wewnętrznej sieci kampusowowej 5G na potrzeby realizacji programu S5 – Akcelerator Technologii 5G.

Budowa sieci umożliwi testowanie przez inwestorów i startupy najbardziej innowacyjnych rozwiązań 5G.

Rozwiązanie

Sieć uruchomiona przez Orange zapewni zasięg nie tylko w najnowszej technologii 5G, ale również LTE. Do jej budowy wykorzystanych zostanie 10 anten działających w pasmach 3,6 GHz oraz 2100 MHz, które zapewnią zasięg na powierzchni ponad 1000 m2 . Dodatkowo rozwiązanie zapewnia wysokie prędkości transmisji danych ponad 850 Mb/s.

Partnerem technologicznym sieci jest Ericsson, który dostarczy urządzenia najnowszej generacji zapewniające zasięg wewnątrzbudynkowy – 5G Radio Dot.

Rozwiązanie

Korzyści biznesowe

Wysokie przypsutości transmisji danych do 850 Mb/s oraz niskie opóźnienia umożliwią Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz startupom testowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących technologię 5G z obszarów IoT, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości VR/AR, sztucznej inteligencji, digital twin (cyfrowa replika obiektów fizycznych) czy komunikacji pojazdów V2X (vehicle to everything).

Wybrane firmy otrzymają wsparcie ekspertów w ramach programu Orange Fab zajmującego się testowaniem i rozwojem innowacyjnych rozwiązań.