Podcast. Agata Rzędowska o sposobach oszczędzania energii w firmie
Multimedia 23 maja 2023 1 minuta czytania

Podcast. Agata Rzędowska o sposobach oszczędzania energii w firmie

Tym razem w cyklu #cyfroweewolucje mówimy o oszczędzaniu energii w firmach – to wciąż elektryzujący temat. Nasz gość ma na to swój przepis. Nie trzeba od razu budować farm wiatrowych. Zacznijmy od audytu energetycznego, edukacji pracowników i dobrych nawyków.

Agata Rzędowska jest dziennikarką i autorką podcastów green-news.pl oraz redaktorką portalu ladyingreen.tech. Znalazła się również w gronie piętnastu propagatorek zrównoważonego transportu „Remarkable Women in Transport 2022” – międzynarodowej inicjatywy Transformative Urban Mobility Initiative.

U nas dzieli się wiedzą jak firmy mogą oszczędzać energię, skąd ją mają brać i jak ją magazynować. To tylko część tematów, o których jest mowa w naszym podcaście.

– Ze wzrostem opłat za prąd zmagają się wszystkie firmy. Ale pamiętajmy, że już kilka lat temu, ostrzegano nas przed kryzysem energetycznym – podkreśla Agata Rzędowska. –  Tanio już było. Dlatego tak ważne jest racjonalne korzystanie z energii w firmie i rozsądne używanie sprzętów jak choćby zwykłego czajnika, ekspresu do kawy czy lodówki. Brak świadomości w końcu zaskoczy nas wysokim rachunkiem za prąd.

Jednym ze sposobów zmniejszenia kosztów za prąd jest wykorzystanie oszczędnych źródeł energii, ale najważniejsze są dobre nawyki: wychodzimy z biura – gasimy światło, zmniejszamy ogrzewanie, nawet o jeden stopień czy wyłączamy ekrany w sali konferencyjnej. Wszystko ma znaczenie.

Dobra jest także automatyzacja. Kiedyś zainwestowanie w systemy kompleksowego zarządzanie światłem czy ogrzewaniem były kosztowne, dziś to dostępna technologia. Co ciekawe w Europie są już firmy, które dostarczają innym specjalne narzędzia i rozwiązania ograniczające nasze wydatki za prąd. Nie musimy tego wszystkiego kupować, płacimy za usługę oszczędzania energii.

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Cykl videocastów: Porozmawiajmy o chmurze

  Cykl videocastów: Porozmawiajmy o chmurze
  Cykl videocastów: Porozmawiajmy o chmurze
  Multimedia 24 czerwca 2024

  Multimedia zPolecane

  Chmura obliczeniowa, Cloud Computing, dane w chmurze – te wyrażenia bardzo zyskują na popularności. Dziś z chmury korzystają miliony firm […]

 • Podcast z Marcinem Sikorskim. Internet rzeczy, czyli po prostu 4Z

  Podcast z Marcinem Sikorskim. Internet rzeczy, czyli po prostu 4Z
  Podcast z Marcinem Sikorskim. Internet rzeczy, czyli po prostu 4Z
  Multimedia 7 sierpnia 2023

  Multimedia

  IoT to fundament nowoczesnych inteligentnych miast, inteligentnych domów, a także nowoczesnych, inteligentnych fabryk. Pozwoli także na realizację wieloletniego marzenia ludzkości, […]

 • 10 zasad bezpieczeństwa mobilnego przedsiębiorcy

  10 zasad bezpieczeństwa mobilnego przedsiębiorcy
  10 zasad bezpieczeństwa mobilnego przedsiębiorcy
  Firma online, Multimedia 21 czerwca 2023

  Firma online Multimedia

  Czasem wystarczy chwila nieuwagi podczas podróży służbowej czy odpisywania na e-mail w kawiarni, by stracić bezcenne firmowe dane, nierzadko razem […]

 • Podcast z Justyną Orłowską. Transformacja cyfrowa instytucji publicznych

  Podcast z Justyną Orłowską. Transformacja cyfrowa instytucji publicznych
  Podcast z Justyną Orłowską. Transformacja cyfrowa instytucji publicznych
  Instytucje publiczne, Multimedia 7 kwietnia 2023

  Instytucje publiczne Multimedia

  W 2020 r. znalazła się na liście „Forbesa” 30 Polek i Polaków, którzy nie ukończyli jeszcze 30. roku życia, ale […]