E-book. Strategia smart – przygotuj do niej swoje miasto
Instytucje publiczne 4 kwietnia 2023 1 minuta czytania

E-book. Strategia smart – przygotuj do niej swoje miasto

Już teraz można zostać miastem przyszłości. Wystarczy wykorzystać nowe technologie i inteligentne rozwiązanie, które zmienią nasze ulice w nowoczesną, funkcjonalną i bezpieczną przestrzeń. Przeczytaj o tym w naszym e-booku. Zobacz, jak to robią inni, w Paryżu, Londynie czy Bolesławcu. 

Miasta na świecie wciąż się zmieniają. Sięgają po rozwiązania, które poprawiają życie mieszkańców, ale również ograniczają koszty utrzymania. Od Berlina po Pekin władze poszukują ciekawych rozwiązań.

Arabia Saudyjska buduje właśnie na środku pustyni najnowocześniejsze miasto świata z infrastrukturą miejską bez dróg i samochodów. Chce również, aby do 2030 roku aż 50 proc. energii pochodziło ze źródeł odnawialnych. 

Nie musimy jednak rzucać sobie aż tak dużych wyzwań. Zastanówmy się co da się zrobić dla mieszkańców, jak ułatwić im codzienne życie, sprawić by było łatwiejsze i bezpieczniejsze. Wbrew pozorom nie są to kosztowne rozwiązania.

To wszystko znajdziesz w naszym e-booku: Strategia Smart: jak ją zaplanować i gdzie szukać dobrych rozwiązań?

Przeczytaj e-book lub pobierz.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Wciąż nie doceniamy, jak szybko Polacy absorbują nowe technologie. Jesteśmy jednym z liderów w Europie np. pod względem bezgotówkowych płatności. 

Kochamy zwłaszcza te technologie, które przynoszą nam realne korzyści i rozwiązują codzienne problemy. Polska jest trzecim na świecie krajem pod względem liczby czujników jakości powietrza. Znaczną część z nich zainstalowano ze społecznych zrzutek lub w ramach budżetu obywatelskiego.

Dowiedz się, jak zmieć zwykłe miasto w smart city. Bolesławiec już to wie. Jego włodarze postawili na kompleksowe rozwiązania wpisujące się w ideę inteligentnego miasta. Zmiany służą mieszkańcom, administracji miejskiej i środowisku. Miasto, wsłuchując się w głos mieszkańców zadowolonych z dotychczasowych zmian, już planuje kolejne.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Bezpieczny pracownik. Cyberbezpieczny samorząd, cz. 1

  Bezpieczny pracownik. Cyberbezpieczny samorząd, cz. 1
  Bezpieczny pracownik. Cyberbezpieczny samorząd, cz. 1
  Instytucje publiczne 26 marca 2024

  Instytucje publiczne

  Samorządy zarządzające ogromną ilością danych osobowych stają się atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Z roku na rok zwiększa się odsetek ataków […]

 • Miasto przyszłości, czyli granty dla instytucji publicznych

  Miasto przyszłości, czyli granty dla instytucji publicznych
  Miasto przyszłości, czyli granty dla instytucji publicznych
  Instytucje publiczne 6 marca 2024

  Instytucje publiczne

  Granty rządowe lub wsparcie z funduszy europejskich to forma dofinansowania, którą państwo udziela podmiotom publicznym na realizację określonych celów. Z […]

 • Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?

  Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?
  Jak zadbać o bezpieczeństwo instytucji publicznych?
  Instytucje publiczne 24 stycznia 2024

  Instytucje publiczne

  W dobie cyfryzacji i globalizacji instytucje publiczne muszą stawić czoło coraz większej liczbie zagrożeń, które mogą podważyć ich wiarygodność, stabilność […]

 • E-book. Miasto – liczy się wspólny cel

  E-book. Miasto – liczy się wspólny cel
  E-book. Miasto – liczy się wspólny cel
  Instytucje publiczne 12 grudnia 2023

  Instytucje publiczne zPolecane

  Miasto 3.0 promuje mieszkańców. Dobre zarządzanie wymaga bowiem udziału obywateli. To oni posiadają wiedzę na temat swoich potrzeb i mogą […]