Pomoc IT, jakiej potrzebujesz
Firma online 17 listopada 2022 2 minuty czytania

Pomoc IT, jakiej potrzebujesz

Branża IT jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych w różnych aspektach, przede wszystkim finansowym i operacyjnym. Często popełniane błędy użytkowników oraz awarie sprzętu i oprogramowania powodują przestoje przekładające się na straty przedsiębiorstw. Jednocześnie rosnące oczekiwania firmowych informatyków wpływają na wzrost kosztów ich zatrudnienia. Dlatego tak ważna staje się profesjonalna pomoc IT.

Gdzie uzyskać pomoc IT, by nie obciążyć budżetu firmy?

Świadczona przez Orange usługa Wsparcie IT zapewnia klientom bezpieczeństwo na kilka sposobów. Abonamentowy model rozliczenia tej usługi gwarantuje stałą wysokość miesięcznych opłat przez cały okres trwania umowy, co jest istotne w sytuacji potencjalnego kryzysu w firmie bądź konieczności przeprowadzenia inwestycji. Taki wydatek na pomoc IT pozostanie niezmiennym kosztem, który swoją wysokością nie zaskoczy księgowych.

Taka pomoc informatyczna eliminuje ryzyko związane z rotacją pracowników odpowiedzialnych za rozwiązywanie problemów technicznych. Korzystanie z profesjonalnej pomocy, niezależnie od zmiennych, które potrafią zaskakiwać nawet najbardziej przezornych, pozwala zapewnić ciągłość działania firmy. A szczególnie istotna jest profesjonalna pomoc IT w pracy zdalnej.

Pomoc IT zgodna z RODO

Bardzo ważne jest też bezpieczeństwo procedur podczas świadczonych usług Wsparcia IT. Wszyscy informatycy Orange świadczący pomoc IT zobowiązani są do zachowania poufności w ramach realizacji swoich obowiązków. Realizowane przez nich zdalne połączenia z komputerami klienta są szyfrowane. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko wycieku danych oraz narażenia firmy na procesy sądowe bądź sprawy karne wszczynane przez UODO (Urząd Ochrony Danych Osobowych).

Zdalna pomoc IT świetnie sprawdza się w firmach objętych dodatkowymi restrykcjami w zakresie poufności danych, np. przychodniach lekarskich i stomatologicznych. W takim środowisku, gdzie przetwarzane są tzw. dane wrażliwe, dostępu do sprzętu IT strzeże się wyjątkowo rygorystycznie. W sytuacji, gdy konsultant podczas świadczenia pomocy IT online musi uzyskać zdalny dostęp do komputera klienta, należy poinformować go o obowiązujących specjalnych obostrzeniach. Aby zachować zgodność z prawem, konieczne jest też wylogowanie się z wszystkich aplikacji zawierających dane wrażliwe lub odłączenie się od udostępniających je serwerów.

Warto natomiast pamiętać, że odpowiedzialność za zabezpieczenie danych (szyfrowanie, kopie zapasowe) leży po stronie klienta. Orange nie ponosi odpowiedzialności za utratę danych w przypadku awarii twardego dysku ani nie świadczy usług ich odzyskiwania.

Pomoc IT w modelu zdalnym

Wśród małych firm coraz bardziej rośnie zainteresowanie outsourcingiem  (czyli zlecaniem zadań innym, wyspecjalizowanym w ich wykonywaniu podmiotom) jako sposobem zarządzania infrastrukturą informatyczną, w tym komputerami, urządzeniami peryferyjnymi i oprogramowaniem. Outsourcing pomocy IT gwarantuje nie tylko duże oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi sposobami inwestowania w rozwiązania IT, ale też wygodę – swobodę wyboru rozwiązań, większą elastyczność pracy oraz zarządzania sprzętem i oprogramowaniem.

Korzystanie z profesjonalnych usług pomocy IT pozwala przede wszystkim na zapewnienie ciągłości działania naszego przedsiębiorstwa. Rozwiązanie problemu z określonymi awariami sprzętu leży po stronie firmy zewnętrznej, jeśli tylko klient zdecyduje się na skorzystanie z jej usług.

Zalety outsourcingu pomocy IT

Outsourcing to obecnie jeden z najprostszych sposobów, by uzupełnić pakiet naszych kompetencji. Niejednokrotnie partner biznesowy ma większe doświadczenie i możliwości w danym obszarze. W efekcie jest w stanie skuteczniej zarządzać poszczególnymi zagadnieniami (zazwyczaj ma też lepszą pozycję negocjacyjną przy kupowaniu potrzebnych zasobów). To na firmie zewnętrznej spoczywa konieczność zapewnienia profesjonalnego zespołu, który będzie świadczył usługi.

Outsourcing w żaden sposób nie zagraża też bezpieczeństwu firmy. Ten model współpracy jest regulowany wieloma rygorystycznymi zapisami umowy pomiędzy firmami. Warto jednak wybierać sprawdzonych partnerów mających wielu klientów, którzy potwierdzają renomę dostawcy. A takim partnerem na pewno jest Orange – i nasza pomoc IT online. Nie pozwól sobie na ryzyko, skorzystaj ze zdalnej pomocy IT. Sprawdź szczegóły oferty Wsparcie IT i zapomnij o swoich problemach z firmowymi komputerami.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Popularne tagi

Mogą Cię również zainteresować

 • Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo

  Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo
  Apple Business Manager – automatyzacja, wygoda, bezpieczeństwo
  Firma online 10 stycznia 2024

  Firma online

  Zarządzanie firmowymi urządzeniami jest jednym z procesów, które można łatwo zautomatyzować. Jeśli firma korzysta na co dzień z urządzeń Apple, […]

 • Wykorzystanie technologii 3D w biznesie

  Wykorzystanie technologii 3D w biznesie
  Wykorzystanie technologii 3D w biznesie
  Firma online 23 grudnia 2023

  Firma online

  Technologia 3D to nie tylko druk, ale także skanowanie, modelowanie, wizualizacja i symulacja. Pozwala ona na tworzenie i testowanie nowych […]

 • Green computing. Czym jest zielona informatyka i jak może pomóc firmie?

  Green computing. Czym jest zielona informatyka i jak może pomóc firmie?
  Green computing. Czym jest zielona informatyka i jak może pomóc firmie?
  Firma online 20 grudnia 2023

  Firma online

  Zielona informatyka to koncepcja, która polega na minimalizowaniu negatywnego wpływu technologii informatycznych na środowisko naturalne. Jak ją wdrożyć i z […]

 • Wywiad. Aplikacje – czy są niezbędne w biznesie?

  Wywiad. Aplikacje – czy są niezbędne w biznesie?
  Wywiad. Aplikacje – czy są niezbędne w biznesie?
  Firma online 5 grudnia 2023

  Firma online zPolecane

  Aplikacje zdominowały każdą dziedzinę biznesu.  Pojawiają się dosłownie wszędzie – w komputerze, smartfonie, tablecie, samochodzie, a nawet w lodówce. Jest […]