Zabezpiecz PESEL z Orange dla Firm i rób swoje
Cyberbezpieczeństwo 27 października 2022 3 minuty czytania

Zabezpiecz PESEL z Orange dla Firm i rób swoje

Kradzież numeru PESEL to nie koniec świata, ale zawsze wiąże się ze stresem i komplikacjami. Dzięki powiadomieniom dostępnym w usłudze Zabezpiecz PESEL mamy szansę udaremnić próbę oszustwa, a jeśli już do niego dojdzie – uzyskać wsparcie indywidualnego opiekuna klienta. Serwis zapewnia też pomoc w dopełnieniu formalności w przypadku stwierdzenia kradzieży danych. Dowiedz się, jak zabezpieczyć PESEL z Orange dla Firm!

Zabezpieczenie numeru PESEL to usługa kompleksowa

Aby mieć kontrolę nad swoimi danymi i aktywnie przeciwdziałać nadużyciom, które mogą zostać popełnione z ich wykorzystaniem, warto korzystać ze sprawdzonych, kompleksowych rozwiązań. Dzięki nim będziemy na bieżąco informowani, ilekroć ktoś posłuży się naszym numerem PESEL, co pozwoli na szybką reakcję w razie próby oszustwa. A niestety coraz więcej osób musi się zastanawiać, jak zabezpieczyć PESEL przed kredytem wziętym przez stronę trzecią.

Z myślą o takich sytuacjach powstała usługa Orange dla Firm – Zabezpiecz PESEL. Korzystając z niej, możemy skupić się na prowadzeniu firmy, wiedząc, że będziemy mogli odpowiednio zareagować, jeśli zajdzie taka konieczność. Nie musimy się więc zastanawiać, co zrobić, gdy wycieknie PESEL, a więc gdy zostaną skradzione dane osobowe.

Monitorując numery NIP partnerów biznesowych w usłudze Zabezpiecz PESEL, będziemy informowani za każdym razem, gdy któryś z nich pojawi się w rejestrze długów.

Monitorowanie, sprawdzanie, zabezpieczanie numeru PESEL


W ramach usługi Orange Zabezpiecz PESEL, monitorowanych jest 328 banków spółdzielczych i komercyjnych, 150 firm pożyczkowych oraz 15 firm z obszaru telekomunikacji. Dane są weryfikowane również na podstawie wpisów w Krajowym Rejestrze Długów oraz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Oznacza to, że korzystając z ochrony PESEL-u od Orange, zostaniemy poinformowani o wszelkich próbach posłużenia się skradzionym PESELEM i innymi danymi w instytucjach, w których oszuści najczęściej dopuszczają się wyłudzeń. Jeśli dane pojawią się w którejś z monitorowanych w czasie rzeczywistym baz, klient otrzyma powiadomienie SMS wraz z krótką instrukcją działania. To jednak dopiero początek wsparcia, na jakie może liczyć, decydując się na kompleksowe zabezpieczenie numeru PESEL.

Profesjonalne wsparcie w razie kradzieży danych osobowych w internecie


Odkrycie, że nasz numer PESEL został skradziony, zawsze wiąże się ze stresem. Jeśli nie byliśmy wcześniej w takiej sytuacji, prawdopodobnie nie wiemy, jak postępować. Doradztwo kogoś kompetentnego będzie zatem na wagę złota. Szczególnie że oszuści sięgają po różne sposoby i każdy przypadek kradzieży danych osobowych w internecie może wymagać nieco innych działań.

Korzystając z usługi zabezpieczenia PESEL-u w Orange, klient może uzyskać pomoc indywidualnego opiekuna, dzwoniąc na specjalny numer od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Specjaliści zapoznają się z naszym przypadkiem i doradzą odpowiednie kroki.

Dodatkowo w serwisie Zabezpiecz PESEL dostępne są wzory dokumentów, które będziemy musieli złożyć w związku z wykrytym nadużyciem. Otrzymamy również pomoc w razie ewentualnych problemów z uzyskaniem odszkodowania, zwrotem opłaty czy reklamacją lub innych niedogodności wynikających z kradzieży numeru PESEL. Oznacza to, że od początku do końca możemy liczyć na wsparcie ekspertów, którzy zrobią wszystko, żeby chronić naszą firmę. Zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo czasu, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie informacji i kontakty z nie zawsze chętnymi do współpracy instytucjami. Zabezpieczenie PESEL-u jest znacznie prostsze!

Chroń PESEL za pomocą usługi Zabezpiecz PESEL od Orange dla Firm


Jak skutecznie zabezpieczyć PESEL z Orange dla Firm? Usługę Zabezpiecz PESEL aktywujemy podczas zakupu albo przedłużenia usługi mobilnej lub pakietu Orange dla Firm. Usługa kosztuje miesięcznie mniej niż jedna kawa na mieście, przy czym pierwszy miesiąc jest darmowy. Po aktywacji klient otrzymuje SMS z linkiem do portalu https://zabezpieczpesel.orange.pl, gdzie rejestruje się i aktywuje monitoring.

Link może zostać udostępniony dowolnej osobie, na przykład pracownikowi lub wspólnikowi. Serwis daje możliwość wygenerowania raz w miesiącu raportu zawierającego informacje o tym, kto pytał o nasze dane przez ostatni rok. Można również sprawdzić, czy ktoś dopisał numer PESEL jako dłużnika lub dodał informację o terminowym wywiązywaniu się ze zobowiązań.

Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć klientów przed utratą pieniędzy, serwis Orange dla Firm umożliwia obserwowanie sytuacji finansowej kontrahentów. Monitorując numery NIP partnerów biznesowych w usłudze Zabezpiecz PESEL, będziemy informowani za każdym razem, gdy któryś z nich pojawi się w rejestrze długów. Usługa umożliwia również dopisanie osoby, która zalega z zapłatą, do bazy KRD. To zatem nie tylko najprostsza odpowiedź na pytanie, jak zabezpieczyć swój PESEL, ale też – jak zadbać o nawiązywanie współpracy z wiarygodnymi kontrahentami.

Zabezpiecz PESEL i rób swoje


Ostatecznie zadaniem przedsiębiorcy nie jest przetrząsanie rejestrów i baz, lecz prowadzenie biznesu. Bezpieczeństwo danych jest ważne, ale to nie na nim powinniśmy się skupiać, a na rozwijaniu firmy. Z usługą Zabezpiecz PESEL możemy to robić, jednocześnie będąc spokojnym, że w razie jakichkolwiek nieprawidłowości otrzymamy profesjonalną pomoc.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Darknet, czarny charakter internetu

  Darknet, czarny charakter internetu
  Darknet, czarny charakter internetu
  Cyberbezpieczeństwo 26 czerwca 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  Darknet to miejsce w sieci, do którego zaglądają przestępcy i osoby, które chcą lub muszą pozostać anonimowe. I chociaż uważa […]

 • Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2

  Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2
  Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2
  Cyberbezpieczeństwo, Instytucje publiczne 5 czerwca 2024

  Cyberbezpieczeństwo Instytucje publiczne

  Ochrona danych osobowych w sieci jest obecnie istotnym wyzwaniem. Fundamentalne znaczenie ma zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń. Granty na bezpieczeństwo internetowe stanowią […]

 • Jak chronić firmę przed atakami DDoS?

  Jak chronić firmę przed atakami DDoS?
  Jak chronić firmę przed atakami DDoS?
  Cyberbezpieczeństwo 15 maja 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  Ataki DDoS (ang. Distributed Denial of Service) to coraz częstsze zagrożenie dla firm każdej wielkości. Ich celem jest sparaliżowanie infrastruktury […]

 • CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok

  CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok
  CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok
  Cyberbezpieczeństwo 26 kwietnia 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  W jubileuszowej 10. edycji Raportu CERT Orange Polska przeczytacie m.in. o tym, kto i jak nas atakuje w cyberprzestrzeni, jak […]