Wideo. Cyberprzestępczość – jak chronić firmę?
Cyberbezpieczeństwo 9 marca 2021 1 minuta czytania

Wideo. Cyberprzestępczość – jak chronić firmę?

Cyberprzestępczość to aktualnie jedno z największych zagrożeń dla firm. Istnieje jednak rozwiązanie potrafiące mu sprostać i to bez konieczności inwestycji w nowe urządzenia czy infrastrukturę. To Orange Network Security.

Orange Network Security – cyberbezpieczeństwo firmy bez dodatkowych inwestycji

Prawie 11,5 miliona zablokowanych prób wejść na strony phishingowe przez CyberTarczę w 2019 roku najlepiej obrazuje skalę zjawiska cyberprzestępczości. Dla firm, niezależnie od ich wielkości czy specjalizacji, udany cyberatak może oznaczać nie tylko problemy ze sprzętem IT i przez to przestoje w funkcjonowaniu. To również ryzyko wycieku danych chronionych, co w dobie RODO wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi i prawnymi. Mówiąc wprost: często to biznesowe „być albo nie być”.

Dla wielu przedsiębiorców czynnikiem hamującym decyzję o wdrożeniu dodatkowych procedur i rozwiązań poprawiających poziom cyberbezpieczeństwa są aspekty finansowe: konieczność rozbudowania infrastruktury IT, wymiany lub zakupu istniejących urządzeń czy zatrudnienia specjalistów w tej dziedzinie.

Odpowiedzią na to jest usługa Orange Network Security. Korzysta ona z istniejącej już infrastruktury sieci Orange, dzięki czemu inwestycje w dodatkowy sprzęt nie są konieczne. Co więcej, rozwiązanie takie oznacza także nieprzerwane działanie usługi i jej wysoką dostępność.

Ochrona ruchu i elastyczność

Orange Network Security składa się z dwóch głównych komponentów: systemu Next Generation Firewall służącego do ochrony ruchu przychodzącego i wychodzącego oraz portalu używanego do zarządzania usługą przez klienta. Ponadto usługa daje wgląd w sposób korzystania z sieci przez pracowników.

Kolejnym atutem usługi jest jej elastyczność. Orange Network Security funkcjonuje w trzech pakietach bezpieczeństwa: Basic, Standard oraz Premium. Umożliwia to wybór rozwiązania dostosowanego do potrzeb klienta i tym samym pozwala na optymalizację kosztów usługi.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, z którego dowiecie się więcej o usłudze i poznacie największe wyzwania firm w obliczu rosnącej cyberprzestępczości.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Darknet, czarny charakter internetu

  Darknet, czarny charakter internetu
  Darknet, czarny charakter internetu
  Cyberbezpieczeństwo 26 czerwca 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  Darknet to miejsce w sieci, do którego zaglądają przestępcy i osoby, które chcą lub muszą pozostać anonimowe. I chociaż uważa […]

 • Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2

  Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2
  Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2
  Cyberbezpieczeństwo, Instytucje publiczne 5 czerwca 2024

  Cyberbezpieczeństwo Instytucje publiczne

  Ochrona danych osobowych w sieci jest obecnie istotnym wyzwaniem. Fundamentalne znaczenie ma zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń. Granty na bezpieczeństwo internetowe stanowią […]

 • Jak chronić firmę przed atakami DDoS?

  Jak chronić firmę przed atakami DDoS?
  Jak chronić firmę przed atakami DDoS?
  Cyberbezpieczeństwo 15 maja 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  Ataki DDoS (ang. Distributed Denial of Service) to coraz częstsze zagrożenie dla firm każdej wielkości. Ich celem jest sparaliżowanie infrastruktury […]

 • CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok

  CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok
  CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok
  Cyberbezpieczeństwo 26 kwietnia 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  W jubileuszowej 10. edycji Raportu CERT Orange Polska przeczytacie m.in. o tym, kto i jak nas atakuje w cyberprzestrzeni, jak […]