CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok
Cyberbezpieczeństwo 26 kwietnia 2024 1 minuta czytania

CERT Orange Polska podsumowuje 2023 rok

W jubileuszowej 10. edycji Raportu CERT Orange Polska przeczytacie m.in. o tym, kto i jak nas atakuje w cyberprzestrzeni, jak wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji, a także komputerów kwantowych. To bezcenna wiedza, dzięki której razem możemy dbać o bezpieczny internet.

Raport CERT Orange Polska za 2023 rok jest podsumowaniem rocznej pracy naszego zespołu i spojrzeniem na krajobraz cyberzagrożeń w minionym roku. To 117 stron treści, gdzie każdy choć trochę zainteresowany cyberbezpieczeństwem znajdzie coś dla siebie – nie tylko dane, ale również komentarze i opinie ekspertów.

Nasze podejście do obrony przed cyberzagrożeniami przez 10 lat bardzo się zmieniło. Włączyliśmy do niej sztuczną inteligencję, nieustannie śledzimy i analizujemy co dzieje się w sieci, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Konsekwentnie rozwijamy CyberTarczę, która w ubiegłym roku zablokowała 360 tys. domen phishingowych – niemal trzykrotnie więcej niż w roku 2022. To dobra wiadomość, która oznacza niezwykłą skuteczność tego narzędzia.

Co istotne, liczba internautów ochronionych przed utratą wrażliwych danych czy oszczędności całego życia wyniosła 5,5 mln. To wynik podobny do zeszłorocznego, który pokazuje, że powoli zatrzymujemy rosnący od wielu lat trend. Oznacza to również, że korzystacie z wiedzy, którą przekazujemy.

Liczby – to coś, co od zawsze oddziałuje na ludzką wyobraźnię. Nie mogło ich zabraknąć również w tym roku, a ponieważ mamy za sobą 10-letnią perspektywę pokusiliśmy się o porównania i nawiązania do przeszłości. 

Raport CERT Orange Polska 2023

Ściągajcie Raport CERT Orange Polska za 2023 rok – warto mieć go zawsze pod ręką. To baza solidnej, praktycznej wiedzy, którą chcemy się z Wami podzielić. Jednym przyda się, by spojrzeć z szerszej perspektywy na zagrożenia w sieci, inni dowiedzą się czegoś nowego lub zobaczą internetowe przekręty oczami oszusta.

Raport CERT Orange Polska 2023

Być może, dzięki raportowi ochronicie kogoś przed kliknięciem w phishingowy link lub przekazaniem hasła do konta, a nawet przekonacie, że jednak warto zainwestować w rozwiązania bezpieczeństwa i dzięki temu uniknąć ataku i jego konsekwencji. Jeśli tak się stanie to będzie wielki sukces!

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2

  Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2
  Bezpieczny internet. Cyberbezpieczny samorząd cz. 2
  Cyberbezpieczeństwo, Instytucje publiczne 5 czerwca 2024

  Cyberbezpieczeństwo Instytucje publiczne

  Ochrona danych osobowych w sieci jest obecnie istotnym wyzwaniem. Fundamentalne znaczenie ma zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń. Granty na bezpieczeństwo internetowe stanowią […]

 • Jak chronić firmę przed atakami DDoS?

  Jak chronić firmę przed atakami DDoS?
  Jak chronić firmę przed atakami DDoS?
  Cyberbezpieczeństwo 15 maja 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  Ataki DDoS (ang. Distributed Denial of Service) to coraz częstsze zagrożenie dla firm każdej wielkości. Ich celem jest sparaliżowanie infrastruktury […]

 • Passwordless i biometria – niewidzialne uwierzytelniania

  Passwordless i biometria – niewidzialne uwierzytelniania
  Passwordless i biometria – niewidzialne uwierzytelniania
  Cyberbezpieczeństwo 9 kwietnia 2024

  Cyberbezpieczeństwo

  Wraz z rosnącym znaczeniem cyberbezpieczeństwa niewystarczające stają się tradycyjne metody uwierzytelniania oparte na hasłach. Alternatywnym podejściem jest passwordless – zbiór […]

 • Czym są ataki man-in-the-middle i jak się przed nimi chronić?

  Czym są ataki man-in-the-middle i jak się przed nimi chronić?
  Czym są ataki man-in-the-middle i jak się przed nimi chronić?
  Cyberbezpieczeństwo 19 grudnia 2023

  Cyberbezpieczeństwo

  Cyberataki typu man-in-the-middle umożliwiają przestępcom przechwytywanie komunikacji i uzyskanie dostępu do wrażliwych danych. Choć wykrywanie takich procederów jest trudne, można […]