Integrated Computing – usługi dla Twojego biznesu
Cloud 11 grudnia 2020 <1 minuta czytania

Integrated Computing – usługi dla Twojego biznesu

Integrated Computing dostarcza wielu korzyści. Są one zasługą licznych usług, oferowanych w ramach oferty. Wirtualne centra danych, storage blokowy, kopia zapasowa – to tylko przykłady rozwiązań, które może zapewnić Orange w Twoim biznesie. Jakie usługi oferuje Integrated Computing?

Typy usług w ramach Integrated Computing

W ramach Integrated Computing proponujemy dwa typy usług, wspomagających działalność Twojego biznesu:

Integrated Computing Standard – to rozwiązanie oparte na modelu Infrastructure as aService (IaaS), z samoobsługowym panelem dla Klienta, działające dzięki platformie vCloud Director firmy VMware.

Integrated Computing Managed – w tej usłudze udostępnia się infrastrukturę IT jako środowisko współdzielone lub dedykowane dla firmy. Dzięki niej możesz skorzystać z usług profesjonalnych, np. migracja systemów, monitoring i utrzymanie. Ponadto, możesz uzyskać serwery, pamięci masowe, elementy sieciowe, obrazy systemów operacyjnych oraz połączenia sieciowe. Co ważne – dostęp do aplikacji jest niezwykle prosty, wystarczy mieć Internet. Z kolei klienci Orange mogą połączyć się przez Biznesowy VPN Orange.

Co usługi otrzymujesz w ramach Integrated Computing Standard?

Opcja Integrated Computing Standard to wiele korzystnych usług w Twoim biznesie, w tym:

Wirtualne Centra Danych

Twoje centrum danych przeniesie się do wirtualnego środowiska IT, które obejmie moc obliczeniową oraz podstawowe funkcje sieci i bezpieczeństwa IT. To pozwoli na budowanie i zarządzanie wirtualnymi serwerami w Internecie. Oprócz dostępu do portalu, otrzymasz zasoby obliczeniowe procesorów: vCPU, vRAM, połączenia sieciowe do komunikacji serwerów między sobą i na zewnątrz. Będziesz mieć także dostęp do Internetu przez łącze współdzielone z innymi użytkownikami.

Storage blokowy

Dzięki niemu jako klient masz dostęp do przestrzeni dyskowej. To w niej przechowywane są dane jako osobne obiekty w postaci plików blokowych. Często porównuje się je do dysku twardego w komputerze.

Storage plikowy

Tutaj podobnie – jako klient otrzymujesz dostęp do przestrzeni dyskowej, będącej miejscem przechowywania danych i plików. Jest alternatywnym sposobem gromadzenia plików – podobnie jak dysk sieciowy w lokalnej sieci. Od Storage Blokowego różni się tym, że jest używany w sytuacji, gdy klient stosuje protokół NFS.

Wirtualne Maszyny Katalogowe

Dzięki tej usłudze, poprzez panel otrzymujesz predefiniowane obrazy maszyn wirtualnych. Zapewniają sprawne i bezproblemowe rozpoczęcie pracy w świecie online. Warto podkreślić, że każda z wirtualnych maszyn ma swój centralny dysk twardy, konieczny do jej sukcesywnego działania.

Zapasowe Wirtualne Centrum Danych

To usługa DRaaS, przynosząca liczne korzyści w przechowywaniu danych zapasowych. Jest wsparciem dla Wirtualnych Maszyn Katalogowych. Możesz z niej korzystać, jeśli posiadasz środowiska oparte o VMware. Usługa zapewnia profesjonalne zabezpieczenie danych dzięki przechowywaniu ich w serwerowni w Data Center Orange, odległej geograficznie od podstawowego centrum przetwarzania. Dzięki temu nie musisz ponosić kosztów związanych z utrzymaniem własnej zapasowej serwerowni czy jej wynajęciem. A dane pozostają bezpieczne.

Kopia zapasowa

To usługa kompleksowej ochrony serwerów w Wirtualnym Centrum Danych. Jako Klient zyskujesz zabezpieczenie swoich plików zlokalizowanych na maszynach wirtualnych. Dzięki usłudze możesz tworzyć kopie zapasowe za pomocą panelu administracyjnego vCloud Director.

iC managed

Co wchodzi w zakres oferty Integrated Computing Managed?

W opcji Integrated Computing Managed otrzymasz:

Wirtualne środowisko dedykowane

Usługa zapewnia wirtualne środowisko dedykowane, dopasowane do potrzeb Twojego biznesu. Wraz z nim otrzymasz serwery wirtualne – vCPU, vRAM oraz przestrzeń dyskową, która elastycznie dostosuje się do wymagań Twojej organizacji. Jedną z oferowanych przez Orange opcji jest także dedykowany port (Punkt Styku) do połączenia z usługami ME Internet, ME Link lub/i Biznesowy VPN.

Zasoby sprzętowe

Oferta Managed od Orange to również pula dedykowanych zasobów sprzętowych, takich jak serwery i pamięci masowe. Możesz zdecydować się także na sprzętowy lub wirtualny Firewall.

Elastyczny model zarządzania

Sam zdecydujesz, czy chcesz zarządzać zasobami samodzielnie czy skorzystać z usług profesjonalnego utrzymania. Z pewnością otrzymasz wówczas wsparcie od IS/Orange, w ramach którego zyskasz utrzymanie systemów operacyjnych i aplikacji. Skutecznie zajmą się również współpracą z Twoimi dostawcami.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to hasło nieodłącznie towarzyszące Integrated Computing. W ramach oferty otrzymasz System Centralnego Backup’u z możliwością ustalenia indywidualnych polityk kopii bezpieczeństwa. Będziesz mógł dopasować je do potrzeb Twojego biznesu. Ponadto, ochronę zapewni także bezpieczny, szyfrowany dostęp do zasobów dzięki tunelowi IP Sec, typu client-to-site i site-to-site.

Integrated Computing to liczne usługi, które dostarczą Twojemu biznesowi wielu korzyści. Te z pewnością przełożą się na zyski – nie tylko finansowe, ale również osobowe, wynikające ze wzrostu zaufania zadowolonych klientów.

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika

  Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika
  Co to jest edge computing? Dane bliżej użytkownika
  Cloud 29 maja 2024

  Cloud

  Aby sprostać oczekiwaniom konsumentów oraz zapewnić im szybki i niezawodny dostęp do aplikacji czy usług, coraz więcej organizacji decyduje się […]

 • Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?

  Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?
  Jakie są najnowsze metody szyfrowania danych w chmurze?
  Cloud 12 marca 2024

  Cloud

  Szyfrowanie w chmurze stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony firmowych danych. Wciąż korzysta z niego jednak tylko co trzecie polskie […]

 • Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN

  Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
  Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
  Cloud 1 lutego 2024

  Cloud

  W ciągu ostatnich lat firmy i instytucje przeniosły do chmur i aplikacji wiele procesów, które dotąd były prowadzone offline. Klasyczne […]

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze

  Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze
  Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze
  Cloud 14 listopada 2023

  Cloud

  Dynamiczna ewolucja krajobrazu teleinformatycznego zmusza organizacje do wdrażania coraz skuteczniejszych cyberzabezpieczeń. Z pomocą w rozwiązywaniu problemów z bezpieczeństwem infrastruktury IT […]