Integrated Computing – usługi dla Twojego biznesu
Cloud 11 grudnia 2020 <1 minuta czytania

Integrated Computing – usługi dla Twojego biznesu

Integrated Computing dostarcza wielu korzyści. Są one zasługą licznych usług, oferowanych w ramach oferty. Wirtualne centra danych, storage blokowy, kopia zapasowa – to tylko przykłady rozwiązań, które może zapewnić Orange w Twoim biznesie. Jakie usługi oferuje Integrated Computing?

Typy usług w ramach Integrated Computing

W ramach Integrated Computing proponujemy dwa typy usług, wspomagających działalność Twojego biznesu:

Integrated Computing Standard – to rozwiązanie oparte na modelu Infrastructure as aService (IaaS), z samoobsługowym panelem dla Klienta, działające dzięki platformie vCloud Director firmy VMware.

Integrated Computing Managed – w tej usłudze udostępnia się infrastrukturę IT jako środowisko współdzielone lub dedykowane dla firmy. Dzięki niej możesz skorzystać z usług profesjonalnych, np. migracja systemów, monitoring i utrzymanie. Ponadto, możesz uzyskać serwery, pamięci masowe, elementy sieciowe, obrazy systemów operacyjnych oraz połączenia sieciowe. Co ważne – dostęp do aplikacji jest niezwykle prosty, wystarczy mieć Internet. Z kolei klienci Orange mogą połączyć się przez Biznesowy VPN Orange.

Co usługi otrzymujesz w ramach Integrated Computing Standard?

Opcja Integrated Computing Standard to wiele korzystnych usług w Twoim biznesie, w tym:

Wirtualne Centra Danych

Twoje centrum danych przeniesie się do wirtualnego środowiska IT, które obejmie moc obliczeniową oraz podstawowe funkcje sieci i bezpieczeństwa IT. To pozwoli na budowanie i zarządzanie wirtualnymi serwerami w Internecie. Oprócz dostępu do portalu, otrzymasz zasoby obliczeniowe procesorów: vCPU, vRAM, połączenia sieciowe do komunikacji serwerów między sobą i na zewnątrz. Będziesz mieć także dostęp do Internetu przez łącze współdzielone z innymi użytkownikami.

Storage blokowy

Dzięki niemu jako klient masz dostęp do przestrzeni dyskowej. To w niej przechowywane są dane jako osobne obiekty w postaci plików blokowych. Często porównuje się je do dysku twardego w komputerze.

Storage plikowy

Tutaj podobnie – jako klient otrzymujesz dostęp do przestrzeni dyskowej, będącej miejscem przechowywania danych i plików. Jest alternatywnym sposobem gromadzenia plików – podobnie jak dysk sieciowy w lokalnej sieci. Od Storage Blokowego różni się tym, że jest używany w sytuacji, gdy klient stosuje protokół NFS.

Wirtualne Maszyny Katalogowe

Dzięki tej usłudze, poprzez panel otrzymujesz predefiniowane obrazy maszyn wirtualnych. Zapewniają sprawne i bezproblemowe rozpoczęcie pracy w świecie online. Warto podkreślić, że każda z wirtualnych maszyn ma swój centralny dysk twardy, konieczny do jej sukcesywnego działania.

Zapasowe Wirtualne Centrum Danych

To usługa DRaaS, przynosząca liczne korzyści w przechowywaniu danych zapasowych. Jest wsparciem dla Wirtualnych Maszyn Katalogowych. Możesz z niej korzystać, jeśli posiadasz środowiska oparte o VMware. Usługa zapewnia profesjonalne zabezpieczenie danych dzięki przechowywaniu ich w serwerowni w Data Center Orange, odległej geograficznie od podstawowego centrum przetwarzania. Dzięki temu nie musisz ponosić kosztów związanych z utrzymaniem własnej zapasowej serwerowni czy jej wynajęciem. A dane pozostają bezpieczne.

Kopia zapasowa

To usługa kompleksowej ochrony serwerów w Wirtualnym Centrum Danych. Jako Klient zyskujesz zabezpieczenie swoich plików zlokalizowanych na maszynach wirtualnych. Dzięki usłudze możesz tworzyć kopie zapasowe za pomocą panelu administracyjnego vCloud Director.

iC managed

Co wchodzi w zakres oferty Integrated Computing Managed?

W opcji Integrated Computing Managed otrzymasz:

Wirtualne środowisko dedykowane

Usługa zapewnia wirtualne środowisko dedykowane, dopasowane do potrzeb Twojego biznesu. Wraz z nim otrzymasz serwery wirtualne – vCPU, vRAM oraz przestrzeń dyskową, która elastycznie dostosuje się do wymagań Twojej organizacji. Jedną z oferowanych przez Orange opcji jest także dedykowany port (Punkt Styku) do połączenia z usługami ME Internet, ME Link lub/i Biznesowy VPN.

Zasoby sprzętowe

Oferta Managed od Orange to również pula dedykowanych zasobów sprzętowych, takich jak serwery i pamięci masowe. Możesz zdecydować się także na sprzętowy lub wirtualny Firewall.

Elastyczny model zarządzania

Sam zdecydujesz, czy chcesz zarządzać zasobami samodzielnie czy skorzystać z usług profesjonalnego utrzymania. Z pewnością otrzymasz wówczas wsparcie od IS/Orange, w ramach którego zyskasz utrzymanie systemów operacyjnych i aplikacji. Skutecznie zajmą się również współpracą z Twoimi dostawcami.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to hasło nieodłącznie towarzyszące Integrated Computing. W ramach oferty otrzymasz System Centralnego Backup’u z możliwością ustalenia indywidualnych polityk kopii bezpieczeństwa. Będziesz mógł dopasować je do potrzeb Twojego biznesu. Ponadto, ochronę zapewni także bezpieczny, szyfrowany dostęp do zasobów dzięki tunelowi IP Sec, typu client-to-site i site-to-site.

Integrated Computing to liczne usługi, które dostarczą Twojemu biznesowi wielu korzyści. Te z pewnością przełożą się na zyski – nie tylko finansowe, ale również osobowe, wynikające ze wzrostu zaufania zadowolonych klientów.

Oceń artykuł

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN

  Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
  Sieci programowalne komputerowo – technologia SDN
  Cloud 1 lutego 2024

  Cloud

  W ciągu ostatnich lat firmy i instytucje przeniosły do chmur i aplikacji wiele procesów, które dotąd były prowadzone offline. Klasyczne […]

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze

  Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze
  Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie natywnym w chmurze
  Cloud 14 listopada 2023

  Cloud

  Dynamiczna ewolucja krajobrazu teleinformatycznego zmusza organizacje do wdrażania coraz skuteczniejszych cyberzabezpieczeń. Z pomocą w rozwiązywaniu problemów z bezpieczeństwem infrastruktury IT […]

 • Mgła obliczeniowa vs chmura obliczeniowa – podobieństwa i różnice

  Mgła obliczeniowa vs chmura obliczeniowa – podobieństwa i różnice
  Mgła obliczeniowa vs chmura obliczeniowa – podobieństwa i różnice
  Cloud 4 września 2023

  Cloud

  Wraz z rozwojem technologii powstały różne modele przetwarzania danych, z których główne to mgła obliczeniowa i chmura obliczeniowa. Oba zapewniają […]

 • Sandboxing w chmurze – nowy sposób na bezpieczeństwo w firmie

  Sandboxing w chmurze – nowy sposób na bezpieczeństwo w firmie
  Sandboxing w chmurze – nowy sposób na bezpieczeństwo w firmie
  Cloud 2 sierpnia 2023

  Cloud

  Sandboxing w cyberbezpieczeństwie odnosi się do uruchamiania oprogramowania lub uzyskiwania dostępu do pliku w środowisku odizolowanym od systemu komputerowego. Dzięki […]