Usługi Specjalne

Usługi Specjalne zwane również Premium Rate sprawiają, że telefon komórkowy staje się nie tylko narzędziem kontaktu ale również rozrywki i informacji.

Jeżeli chcesz ściągnąć na swoja komórkę muzykę, gry albo chcesz wziąć udział w konkursach, loteriach czy skorzystać z serwisów informacyjnych to Usługi Specjalnie są właśnie dla Ciebie!

SMS/MMS

SMSy/MMSy płatne wychodzące MO (mobile originated)

(płacisz za każdą wysłaną wiadomość)

Wiadomości wysyłane z telefonu na numery o podwyższonej opłacie z zakresu:

  • 7000 - 7999
  • 70000 - 79999
  • 901000 - 919999
  • 81000 - 85999
  • 91000 - 92599

Sprawdź ile to kosztuje:

SMS MMS

SMSy/MMSy płatne przychodzące MT (mobile terminated)

Od 1 listopada 2018 roku nie będzie możliwości skorzystania z usługi Płatne Przychodzące SMS-y/MMS-y Specjalne, umożliwiającej zamówienie przez Państwa subskrypcji, realizowanej poprzez cykliczne wysyłanie przez Orange SMS-ów lub MMS-ów o podwyższonej opłacie, zawierającej dodatkowe świadczenie i w związku z którą naliczana jest Państwu opłata za każdego otrzymanego SMS-a/MMS-a. W odniesieniu do tych z Państwa, którzy korzystają już z danej subskrypcji lub zamówią ją do 31 października 2018 roku, pozostanie ona aktywna do czasu samodzielnego jej wyłączenia przez Państwa.

(płacisz za każdą odebraną wiadomość, wiadomości wysyłane są cyklicznie, zgodnie z regulaminem serwisu, który uruchomisz)

Wiadomości przychodzące z numerów z zakresu:

  • 51000 - 59099
  • 60000 – 62599

Sprawdź ile to kosztuje:

SMS/MMS

Dostawcą serwisów/treści może być nie tylko Operator. Częściej to właśnie inny podmiot (Dostawca) świadczy swoje usługi przy wykorzystaniu sieci Operatora (serwisy zewnętrzne). Łatwo to poznać, bowiem Dostawca umieszcza w wysyłanych wiadomościach swój podpis ew. odwołanie do regulaminu usługi, z której korzystasz. W przypadku usług świadczonych przez Orange wiadomość, którą otrzymasz na swoją komórkę, będzie podpisana przez Orange albo też jej treść odwoływała się będzie do regulaminu umieszczonego na stronie www.orange.pl.

Tutaj możesz z łatwością odszukać Dostawcę usługi poprzez numer, na którym świadczony jest serwis i w razie potrzeby skontaktować się z nim.

Połączenia

IVR

Interaktywny serwis głosowy (Interactive Voice Response), z którego możesz skorzystać wybierając odpowiedni numer ze swojego telefonu komórkowego. Serwisy IVR charakteryzują się tym, że rozpoczynają się od:

  • *7 (opłata za każdą minutę)
  • *4 (opłata za połączenie)

i możesz z nich skorzystać tylko z telefonu komórkowego.

Sprawdź ile to kosztuje:

IVR

70x

Odrębną kategorię stanowią usługi o podwyższonej opłacie, tzw. 70x. W ramach tych usług dostępne są różne typy serwisów: rozrywkowe (realizowane na numerach 700), informacyjne (realizowane na numerach 703), a także serwisy typu teległosowanie, telekonkursy, sondaże, plebiscyty czy telepłatności (realizowane na numerach 704). Zgodnie z wymogami Prawa Telekomunikacyjnego, przed uzyskaniem połączenia z serwisem 70x, klient powinien usłyszeć bezpłatną informację o koszcie danego połączenia. Numery 70x są 9-cyfrowe, a serwisy na nich świadczone są dostępne z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych.

Sprawdź ile to kosztuje:

70x

WAP

Umożliwia korzystanie z usług specjalnych za pomocą protokołu WAP w Twoim telefonie komórkowym. Wchodząc na stronę np. m.orange.pl (lub wap.orange.pl) możesz ściągać tapety, dzwonki i inne, klikając jedynie na wybranym obiekcie.

Jeśli nie chcesz otrzymywać na swój telefon zamówionych wcześniej treści albo wiadomości zachęcających do wzięcia udziału w konkursach, quizach, zabawach itp. , wypisz się poprzez formularz poniżej.

Zobacz podobne treści

Czy powyższe informacje są dla Ciebie wystarczające?