Flexible Engine – usługi chmurowe dla firm

Flexible Engine to najlepsze rozwiązania chmurowe dla Twoich aplikacji. Twoja firma rozważa migrację do chmury publicznej lub już niej korzysta? Sprawdź, co możesz zyskać dzięki usłudze Orange.

Dlaczego warto?

Chmura publiczna jest oferowana za pośrednictwem sieci internetowej. Całą infrastrukturę udostępnia i obsługuje dostawca, a opłaty są naliczane za konkretne wykorzystanie zasobów usługi chmurowej. Pozwala to ograniczyć koszty przedsiębiorstwa i szybciej wdrożyć wybrane rozwiązanie, niż w przypadku prywatnej chmury dla firm. Zasoby chmury publicznej są też dostępne dla Klienta w dowolnym miejscu, czasie i na każdym urządzeniu z dostępem do internetu.

Co to takiego

Orange Flexible Engine to zbiór rozwiązań z zakresu infrastruktury IT w chmurze, które są miejscem dla Twoich aplikacji biznesowych takich jak ERP, CRM, aplikacja WWW. Jest też narzędziem do przetwarzania ogromnej ilości danych z dużą szybkością (analityka, Big Data). To również środowisko do tworzenia i testowania aplikacji. Flexible Engine obejmuje usługi chmurowe dla firm typu IaaS (Infrastructure as Service) i PaaS (Platform as a Service) z bogatym katalogiem ich funkcjonalności w bezpiecznym środowisku.

Korzyści dla Twojej firmy

Jakie korzyści dla Twojej firmy dają rozwiązanie chmurowe Flexible Engine?
  • Nie musisz inwestować w zakupy infrastruktury IT, będziesz ponosić koszty tylko za te składowe rozwiązania chmurowe, które zdecydujesz się uruchomić i za ich faktyczne użycie.
  • Zyskujesz możliwość szybkiego wdrażania projektów i wprowadzania zmian
  • Eliminuje ryzyko utraty dostępności aplikacji biznesowych dla Twoich klientów. Dostajesz możliwość automatycznego i elastycznego tworzenia i skalowania serwerów.
  • Bezpieczeństwo zapewnia profesjonalny zespół Security Operating Center od Orange
  • Otrzymujesz wsparcie kompetentnych zespołów eksperckich przy wdrażaniu, usuwaniu awarii i utrzymaniu aplikacji

Dostępne warianty usługi chmurowej dla firm

 

Przykłady zastosowań Orange Flexible Engine

Jednym z zastosowań rozwiązań chmurowych dla firm jest Wirtualny Desktop – środowisko dla pracowników dostępne z każdego miejsca na świecie, możliwość dopasowania wielkości rozwiązania do liczby użytkowników, umowa na czas określony, możliwość zwiększania/ zmniejszania liczby desktopów.

Usługa dostarczana jest przez Orange Polska oraz Integrated Solutions – spółkę Grupy Orange Polska

Zastanawiasz się czy jest to usługa dla Twojej firmy?

A może potrzebujesz porady?