Menu główne

Zabezpieczenie komputera przed zagrożeniami w sieci

DrukujEXPORTUJ PDF

Zapewnienie bezpieczeństwa to ciągły proces, który musi ewoluować wraz ze zmieniającym się otoczeniem w celu zachowania swojej aktualności. Pamiętaj, że wraz z rozwojem technologicznym (sprzętu, oprogramowania) zmieniają się zarówno rodzaje zagrożeń jak i metody przeciwdziałania zagrożeniom. Chroń swój komputer i bądź pewien że informacje na nim zapisane są bezpieczne Mówiąc o ochronie komputera w sieci musisz pamiętać, że chroniąc komputer, chronisz przede wszystkim zawarte w nim informacje, a także siebie i innych.
Treść:

O bezpieczeństwo swojego komputera musisz zadbać od samego początku, czyli od momentu wyboru systemu (sprzętu, oprogramowania), jego instalacji i konfiguracji. Pamiętaj, że zapewnienie bezpieczeństwa zasobom komputerowym to ciągły proces, którego podstawowe elementy to:

  • bezpieczna instalacja i odpowiednia konfiguracja systemu komputerowego oraz jego zabezpieczeń
  • stosowanie dodatkowych rozwiązań (głównie programowych) zabezpieczających zasoby komputerowe
  • bezpieczna eksploatacja zasobów komputerowych, czyli bezpieczne korzystanie z nich, w szczególności zasobów internetowych


Więcej na temat zabezpieczenia swojego komputera oraz zagrożeń występujących w sieci znajdziesz na stronie TP CERT

Dzięki informacjom opublikowanym w serwisie dowiesz się jak zgłaszać incydenty bezpieczeństwa, jak otrzymywać informacje o zagrożeniach. Poznasz także terminy związane z bezpieczeństwem, ostatnio wykryte luki. oraz znajdziesz odniesienia do wielu przydatnych narzędzi.

Czy powyższe informacje są dla Ciebie wystarczające?