Kod PUK

Kod PUK

DrukujEXPORTUJ PDF

Kod PUK (z ang. Personal Unblocking Key) to stały, niezmienny ciąg ośmiu cyfr przypisany do Twojej karty SIM. Kod PUK służy do odblokowania karty SIM po 3-krotnym wprowadzeniu błędnego kodu PIN.

Jeśli 10 razy wpiszesz niepoprawnie kod PUK, Twoja karta SIM zostanie zablokowana, a wszystkie zapisane na niej informacje przepadną. Zablokowaną kartę SIM wymienisz w salonie Orange - jest to usługa płatna zgodnie z cennikiem.

Krok 1

Jeśli nie możesz odnaleźć koperty, w której wraz z kartą SIM otrzymałeś kod PUK, przygotuj kod abonencki dla Twojego numeru telefonu lub kod abonencki dla konta - więcej o kodzie abonenckim przeczytasz tutaj.

Krok 2

Zadzwoń do Orange Biura Obsługi Klienta pod nr *100 lub 510100100 (opłata zgodna z cennikiem operatora sieci, z której wykonywane jest połączenie), przekaż doradcy swoją prośbę i podaj kod abonencki. Tylko na jego podstawie doradca udzieli Ci informacji o kodzie PUK.

Krok 3

Jeśli nie pamiętasz kodu abonenckiego konieczne będzie wysłanie pisma do Orange Biura Obsługi Klienta pod nr faksu 22 5887883. Mozesz także przesłać skan pisma korzystajac z zakładki kontakt z BOK na swoim koncie w Orange on-line.

Pismo powinno zawierać:

 • numer telefonu, którego dotyczy sprawa
 • prośbę o udostępnienie kodu PUK
 • dane osoby, na którą telefon jest zarejestrowany (imię i nazwisko, adres, seria i numer dowodu osobistego, numer PESEL) 
 • czytelny podpis osoby, na którą jest zarejestrowany telefon
 • numer kontaktowy


Pod podany numer kontaktowy doradca Orange Biura Obsługi Klienta zadzwoni do Ciebie i po zweryfikowaniu danych poda kod PUK. Udostępnienie kodu PUK jest bezpłatne.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się przydatne?
 • Co to jest PIN2 i PUK2?
  Kod PIN2 służy do uruchamiania zaawansowanych funkcji telefonu. Zakres stosowania kodu PIN2 może się różnić w poszczególnych typach aparatów, dlatego funkcje, które wymagają jego użycia znajdziesz w instrukcji obsługi aparatu telefonicznego.

  Sprzedawane obecnie karty SIM posiadają ujednolicony kod PIN2, są to: 9999

  Kod PUK2 służy do odblokowania kodu PIN2.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jak odblokować kartę SIM przy użyciu kodu PUK?

  Jeśli Twoja karta SIM została zablokowana (np. poprzez 3-krotne wprowadzenie błędnego kodu PIN) możesz ją odblokować i ustalić nowy kod PIN za pomocą kodu PUK. W tym celu z klawiatury telefonu wprowadź kombinację klawiszy:

  **05*kodPUK*NowykodPIN*NowykodPIN# i zatwierdź przyciskiem połączenia (zieloną słuchawką).

  np.: Twój PUK to 34118729, a wybrany przez ciebie PIN to 3422.

  Aby odblokować kartę wpisz:

  **05*34118729*3422*3422#

  Czy te informacje okazały się przydatne?