Kod PUK

DrukujEXPORTUJ PDF

Kod PUK (z ang. Personal Unblocking Key) to stały, niezmienny ciąg ośmiu cyfr przypisany do Twojej karty SIM. Kod PUK służy do odblokowania karty SIM po 3-krotnym wprowadzeniu błędnego kodu PIN.

Jeśli 10 razy wpiszesz niepoprawnie kod PUK, Twoja karta SIM zostanie zablokowana, a wszystkie zapisane na niej informacje przepadną. Zablokowaną kartę SIM wymienisz w salonie Orange - jest to usługa płatna zgodnie z cennikiem.

Odzyskaj kod PUK przez Orange On-line

Kod PUK został Ci przekazany w osobnej kopercie razem z numerem PIN do Twojej karty SIM. Jeśli nie możesz odnaleźć koperty, a konieczne jest wpisanie kodu PUK, zaloguj się na swoje konto w Orange On-line, kliknij więcej i wybierz zakładkę podsumowanie. Tam wybierz opcję uzyskaj kod PUK i wpisz poprawnie kod abonencki, który został przypisany dla Twojego konta. Więcej o kodzie abonenckim przeczytasz tutaj.
Ośmiocyfrowy ciąg cyfr, który wyświetli się po wpisaniu kodu abonenckiego będzie Twoim kodem PUK.Nie posiadasz konta na Orange On-line? Zarejestruj się tutaj i odkryj korzyści, jakie da Ci samodzielne  zarządzanie kontem.

Odzyskaj kod PUK telefonicznie

Możesz też zadzwonić do Orange Biura Obsługi Klienta pod nr *100 lub 510100100 (opłata zgodna z cennikiem operatora sieci, z której wykonywane jest połączenie). Podczas rozmowy telefonicznej przekaż doradcy swoją prośbę i podaj kod abonencki. Tylko na jego podstawie doradca udzieli Ci informacji o Twoim kodzie PUK. Jeśli nie pamiętasz kodu abonenckiego, konieczne będzie wysłanie pisma faksem do Orange Biura Obsługi Klienta pod numer 22 5887883

Wysyłane do nas pismo powinno zawierać:

 • numer telefonu, którego dotyczy sprawa
 • prośbę o udostępnienie kodu PUK
 • dane osoby, na którą telefon jest zarejestrowany (imię i nazwisko, adres, seria i numer dowodu osobistego, numer PESEL) 
 • czytelny podpis osoby, na którą jest zarejestrowany telefon
 • numer kontaktowy


Po przyjęciu zgłoszenia, pod podany numer kontaktowy zadzwoni do Ciebie doradca Orange Biura Obsługi Klienta  i po zweryfikowaniu danych osobowych poda kod PUK. Udostępnienie kodu PUK jest bezpłatne.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się przydatne?
 • Co to jest PIN2 i PUK2?
  Kod PIN2 służy do uruchamiania zaawansowanych funkcji telefonu. Zakres stosowania kodu PIN2 może się różnić w poszczególnych typach aparatów, dlatego funkcje, które wymagają jego użycia znajdziesz w instrukcji obsługi aparatu telefonicznego.

  Sprzedawane obecnie karty SIM posiadają ujednolicony kod PIN2, są to: 9999

  Kod PUK2 służy do odblokowania kodu PIN2.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jak odblokować kartę SIM przy użyciu kodu PUK?

  Jeśli Twoja karta SIM została zablokowana (np. poprzez 3-krotne wprowadzenie błędnego kodu PIN) możesz ją odblokować i ustalić nowy kod PIN za pomocą kodu PUK. W tym celu z klawiatury telefonu wprowadź kombinację klawiszy:

  **05*kodPUK*NowykodPIN*NowykodPIN# i zatwierdź przyciskiem połączenia (zieloną słuchawką).

  np.: Twój PUK to 34118729, a wybrany przez ciebie PIN to 3422.

  Aby odblokować kartę wpisz:

  **05*34118729*3422*3422#

  Czy te informacje okazały się przydatne?