Kontakt do moderatorówrozwiń

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

tu znajdziesz odpowiedzi na pytania i wymienisz się doświadczeniem

brak sieci w telefonie

•  

brak sieci w telefonie (06.01.2014, 22:56)

Witam,

mam powtarzający sie problem - mianowicie co jakis czas w telefonie wyłącza mi sie sieć (informacja "brak sieci"). Natomiast w tym samym czasie w drugiej komorce (tez w Orange i ten sam model komórki) jest zasięg.

Poki co pomaga ponowne uruchomienie telefonu, ale miło by było co drugi dzień nie bawić się w takie rzeczy.. Telefon jest nowy więc nie podejrzewam usterki.

Czy można jakoś zapobiec wyłączaniu się sieci??

•  

Odp: brak sieci w telefonie (07.01.2014, 14:54)

Usterka telefonu. Możesz jeszcze sprawdzić, czy w ustawieniach sieci masz  włączony tryb podwójny 2G/3G , GSM/HSPA(WCDMA). Jeśli jednak po restarcie łapie zasięg, to raczej bez serwisu się nie obejdzie...

•  

Odp: brak sieci w telefonie (07.01.2014, 16:47)

A to jest możliwe że to jest usterka ogólnie w samsungach?? Bo znam parę innych przypadków u znajomych, gdzie również się to zdarzało (może nie tak często ale jednak) (Samsung galaxy Y, S mini).

I gdzie trzeba zajrzeć w ustawieniach by sprawdzić czy mam włączoną opcję 2G/3G?

Pozdrawiam

•  

Odp: brak sieci w telefonie (07.01.2014, 16:58)

Nie znam modelu, w połączeniach, w ustawieniach sieci komórkowych szukaj.

•  

Odp: brak sieci w telefonie (07.01.2014, 17:25)

to jest odpowiedź na post:

A to jest możliwe że to jest usterka ogólnie w samsungach?? Bo znam parę innych przypadków u znajomych, gdzie również się to zdarzało (może nie tak często ale jednak) (Samsung galaxy Y, S mini).

I gdzie trzeba zajrzeć w ustawieniach by sprawdzić czy mam włączoną opcję 2G/3G?

Pozdrawiam

Samsungi maja słabe radio, nie raz się spotkałam z tym, że w Galaxy było zero zasięgu a np. w Iphone, który był w tym samym miejscu były dwie kreseczki.

Co do sprawdzenia jaki masz tryb pracy sieci sprawdź w ustawieniach - połączenia- więcej sieci-sieci komórkowe-  tryb praxcy sieci

•  

Odp: brak sieci w telefonie (07.01.2014, 17:50)

Dziękuje za pokierowanie. :)

i jeśli mam włączony tryb podwójny to dobrze?

•  

Odp: brak sieci w telefonie (07.01.2014, 18:09)

Dobrze, wtedy masz najlepszy odbiór sieci.

•  

Odp: brak sieci w telefonie (07.01.2014, 18:27)

Dobrze.. w takim razie dzięki za pomoc.. Jeśli problem powtórzy się jeszcze to rzeczywiście zgłoszę to do serwisu.

Pozdrawiam

aktualnie na forum znajduje się 764 gości i 30 zalogowanych użytkowników