Zapraszamyzwiń

na nowe forum!

nasz.orange.pl

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

wątek został zamknięty

darmowe smsy kosztują 3zł???

 •  

  darmowe smsy kosztują 3zł??? (07.11.2012, 11:47)

  Witam
  Posiadam taryfę Pelikan mix II 59,90 w której to powinnam mieć oszałamiającą sumę 10 000 SMS-ów do Orange wymiennych na 2000 SMS-ów do wszystkich sieci w usłudze Pakiet SMS. Tymczasem sprawdzając stan konta co jakiś czas zauważyłam, że kasa z konta topnieje. I wyszło, że sms do sieci play kosztuje mnie 3zł, do Orange tylko 60 groszy. I rodzi się pytanie, a w sumie kilka: czy ów oszałamiający pakiet smsów muszę aktywować? a jeżeli tak to czemu przemiła pani zachęcająca mnie do podpisania umowy nic o tym nie wspominała; czy też słodka Pomarańcza, w której jestem bodajże 8 rok, najzwyczajniej w świecie leci sobie w przysłowiowe kulki? A może owe tysiące darmowych smsów w taryfie to tylko chwyt reklamowy zachęcający do pozostania w sieci?

 •  

  Odp: darmowe smsy kosztują 3zł??? (07.11.2012, 12:29)

  to jest odpowiedź na post:

  Witam
  Posiadam taryfę Pelikan mix II 59,90 w której to powinnam mieć oszałamiającą sumę 10 000 SMS-ów do Orange wymiennych na 2000 SMS-ów do wszystkich sieci w usłudze Pakiet SMS. Tymczasem sprawdzając stan konta co jakiś czas zauważyłam, że kasa z konta topnieje. I wyszło, że sms do sieci play kosztuje mnie 3zł, do Orange tylko 60 groszy. I rodzi się pytanie, a w sumie kilka: czy ów oszałamiający pakiet smsów muszę aktywować? a jeżeli tak to czemu przemiła pani zachęcająca mnie do podpisania umowy nic o tym nie wspominała; czy też słodka Pomarańcza, w której jestem bodajże 8 rok, najzwyczajniej w świecie leci sobie w przysłowiowe kulki? A może owe tysiące darmowych smsów w taryfie to tylko chwyt reklamowy zachęcający do pozostania w sieci?  SMsy są darmowe, jednak jeżeli chodzi o ceny w zakładce Połączenia, to w przypadku darmowych sms w tej ofercie możesz mieć podane różne ceny.

  Wydaje mi się, że opłaty są pobierane za tzw. SMS specjalne przychodzące.

  Włącz sobie blokadę całkowitą lub blokadę SMS MT w zakładce usługi.

  Stan pakietu sms sprawdzisz w zakładce usługi.

  Dla sprawdzenia opłat możesz wysłać 1 sms poza Orange i sprawdzić, czy z konta zejdzie jakaś kwota.

 •  

  Odp: darmowe smsy kosztują 3zł??? (07.11.2012, 13:02)

  Smsów specjalnych wysyłam jedną sztukę raz w tygodniu na stronę z filmami i serialami on-line, kosztuje ona 3 z groszami co jest odnotowane na podglądzie stanu konta i pakietów. Innych horoskopów itp nie mam, jak tylko pojawiła się możliwość to zablokowałam, a moje 2tys. darmowych smsów do wszystkich wygląda tak:

  No chyba, że sms do narzeczonego o treści "kochanie kup ziemniaki" jest traktowany jako specjalny. Jeżeli tak to czuję się specjanie zaszczycona, że szanowny operator tak się specjalnie troszczy o mój obiad

 •  

  Odp: darmowe smsy kosztują 3zł??? (07.11.2012, 13:35)

  to jest odpowiedź na post:

  Smsów specjalnych wysyłam jedną sztukę raz w tygodniu na stronę z filmami i serialami on-line, kosztuje ona 3 z groszami co jest odnotowane na podglądzie stanu konta i pakietów. Innych horoskopów itp nie mam, jak tylko pojawiła się możliwość to zablokowałam, a moje 2tys. darmowych smsów do wszystkich wygląda tak:

  No chyba, że sms do narzeczonego o treści "kochanie kup ziemniaki" jest traktowany jako specjalny. Jeżeli tak to czuję się specjanie zaszczycona, że szanowny operator tak się specjalnie troszczy o mój obiad  Więc w końcu masz przyznany ten pakiet sms w Pelikanie, czy nie? Jego stan sprawdzisz w zakładce Stan konta i pakietów lub wysyłając ILE PREZENTY pod 8005.

 •  

  Odp: darmowe smsy kosztują 3zł??? (07.11.2012, 13:42)

  Mam. Stan smsów na chwile obecną to 2773 do Orange, nie wiem ile do innych sieci, bo nie mogę tego nigdzie wyczytać. Wysłałam też wiadomość do sieci play - ściągnęło 3zł z konta i orange - i tu również pociągnęło 60gr. 

 •  

  Odp: darmowe smsy kosztują 3zł??? (07.11.2012, 13:47)

  to jest odpowiedź na post:

  Mam. Stan smsów na chwile obecną to 2773 do Orange, nie wiem ile do innych sieci, bo nie mogę tego nigdzie wyczytać. Wysłałam też wiadomość do sieci play - ściągnęło 3zł z konta i orange - i tu również pociągnęło 60gr.   Pakiet sms do Orange wymienny jest na sms do wszystkich w stosunku 5:1, tzn. jak wyślesz 1 sms np. do Playa, z konta schodzi 5 sms.

  Jeżeli, tak jak napisałaś wyżej, opłaty za sms schodzą z konta, przekaż reklamację do BOK. Zostaną zweryfikowane wszystkie opłaty i jeżeli wyjdzie, że jest błąd, zapewne otrzymasz zwrot.

  Reklamację możesz przesłać na adres bok@orange.pl, jeżeli zależy Ci na czasie możesz skorzystać z formularza Pomoc Orange na profilu ORange Polska na FB lub kontakt tel. *100 lub 510 100 100.

aktualnie na forum znajduje się 0 gości i 0 zalogowanych użytkowników