Razem w sieci

Fundacja Orange

Polskie dzieci spędzają dużo czasu ze smartfonem, tabletem i komputerem. Ale głównie poszukują w internecie rozrywki. Fundacja Orange dba o to, żeby młodzi internauci potrafili korzystać z nowych technologii rozważnie i z pożytkiem dla swojego rozwoju. Wzmacnia ich cyfrowe kompetencje, bo troszczy się o ich przyszłość.

 

Warto już dziś przygotować dzieci na wyzwania jutra.

Fundacja Orange uczy dzieci i młodzież zasad bezpiecznego internetu, podstaw programowania, robotyki, sztucznej inteligencji i druku 3d. Prowadzi darmowe projekty edukacyjne dla szkół i mieszkańców małych miast. Współtworzy kreatywne pracownie FabLab powered by Orange, gdzie  w nurcie „zrób-to-sam” można projektować i wykonać przedmioty, zdobywając nowe umiejętności. Realizuje największy w Polsce wolontariat pracowniczy, angażując rocznie 3500 pracowników Orange do pomagania innym.

Jest jedną z kilkunastu Fundacji Orange na świcie i jedyną wśród firm telekomunikacyjnych w Polsce. Została założona w 2005 roku i realizuje cele zgodne ze strategią społecznej odpowiedzialności w Orange Polska.

ZOBACZ FILM: https://www.youtube.com/watch?v=OFxSIwATrC4

 

Z Fundacją Orange:

 • 3 000 000 dzieci poznało zasady bezpiecznego internetu i programowania,
 • 2 500 nauczycieli podniosło swoje cyfrowe kompetencje,
 • 20 000 szkół skorzystało ze wsparcia,
 • 100 miejscowości zyskało multimedialne pracownie z darmowym internetem,
 • 75 000 dzieci uczestniczyło w lekcjach o bezpieczeństwie w sieci organizowanych przez wolontariuszy.

 

Jak pomagamy?

Nasza Fundacja prowadzi długofalowe, darmowe programy edukacyjne:

 • MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3, w którym dzieci uczą się m.in., jakie treści można publikować w sieci, jak chronić prywatność, dbać o maniery w internetowych kontaktach, zachować równowagę między czasem online i offline, jak tworzyć grafikę i film. Fundacja szkoli  nauczycieli i przyznaje nagrody dla szkół. Placówki mogą się zgłosić do programu w kwietniu.
   
 • #SuperKoderzy dla klas 4–8 to 10-miesięczny kurs programowania i robotyki, nie tylko na informatyce, ale i na innych przedmiotach szkolnych. Nauczyciele otrzymują od Fundacji pakiet szkoleń, a placówki granty na zakup sprzętów. W kwietniu szkoły mogą zgłaszać się do udziału.
 • Lekcja:Enterszkolenia dla 75 tys. nauczycieli z używania e-zasobów w nauczaniu dzieci i młodzieży. Projekt jest realizowany ze środków unijnych.
   
 • Pracownie Orangemultimedialne świetlice w małych miastach i wsiach, wyposażone w darmowy internet i nowoczesny sprzęt, wspierane przez Fundację w organizowaniu otwartych warsztatów edukacji cyfrowej dla mieszkańców. 
   
 • FabLab powered by Orange – pracownie nowoczesnego rzemiosła w Warszawie i w Gdańsku.

Fundacja Orange prowadzi też kampanię społeczną pod hasłem #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci. Jest partnerem głównym Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce. Bada i analizuje zjawiska związane z rozwojem technologii.

 

Skorzystaj ze wsparcia:

Pobierz darmową grę edukacyjną MegaMisja z Psotnikiem dla dzieci w wieku 6–9 lat. Tu w zabawie z uroczym Psotnikiem dzieci mogą nauczyć się kilku ważnych zasad bezpieczeństwa w internecie. Do użycia na iOS i Android.

Przejdź internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam i dowiedz się, jak wspierać swoje dziecko w dbaniu o bezpieczeństwo w sieci.

Skorzystaj z materiałów poradnikowych dla rodziców i dla dzieci.

Zaproś szkołę swojego dziecka do MegaMisji i #SuperKoderów (nabór w kwietniu 2020).

Odwiedź FabLab powered by Orange w Warszawie lub Gdańsku.
 

Więcej informacji:

www.fundacja.orange.pl

www.facebook.com/FundacjaOrange