Niezawodny internet mobilny dla firm – niezależnie od lokalizacji i zasięgu
Sieć i transmisja 10 listopada 2022 3 minuty czytania

Niezawodny internet mobilny dla firm – niezależnie od lokalizacji i zasięgu

Czy da się zapewnić stabilny dostęp do sieci firmowej nawet w wyjątkowo „internetoodpornych” lokalizacjach, bez odpowiedniej infrastruktury kablowej i zasięgu bezprzewodowego? Oczywiście, że tak – z pomocą odpowiednich rozwiązań. W tym artykule opowiemy o jednym z nich.

Orange LTE dla firm: tam, gdzie nie sięga infrastruktura

Firmy z oddziałami rozsianymi po całym kraju, nierzadko również w mniejszych miejscowościach, często borykają się z problemem zapewnienia wszystkim swoim lokalizacjom dostępu do sieci na podobnym, wysokim poziomie. Szczególnie że nie wszędzie można znaleźć warunki pozwalające na doprowadzenie internetu za pomocą kabli. Jednak tam, gdzie nie ma wystarczającej infrastruktury kablowej, doskonale sprawdzi się opcja mobilnego internetu, czyli Internet Bezprzewodowy Premium od Orange Polska.

Internet mobilny dla firm bez limitu

Co charakteryzuje internet LTE dla firm od Orange? W największym skrócie – usługa ta polega na dostawie i instalacji odpowiednio skonfigurowanych urządzeń CPE, czyli routerów z kartą SIM, oraz na utrzymaniu ich niezawodnego funkcjonowania w ramach stałej opłaty abonamentowej. Daje ona stabilny dostęp do internetu ze stałym adresem IP dzięki nowoczesnym urządzeniom z modułem LTE i agregacją dwóch pasm, w standardzie CAT6.

Orange internet mobilny dla firm spełni oczekiwania tych przedsiębiorstw, które korzystają z usług chmurowych, takich jak AWS czy Azure, udostępniają swoje aplikacje przez internet lub po prostu potrzebują narzędzia umożliwiającego szybką i bezpieczną wymianę informacji z kontrahentami lub dostawcami.

Orange Internet mobilny dla firm – zasięg nie gra roli

Co ważne, Internet Bezprzewodowy Premium doskonale sprawdzi się również w lokalizacjach o słabszym zasięgu radiowym. W trakcie instalacji internetu mobilnego dla firm Orange dokonywany jest bowiem audyt zasięgu LTE w lokalizacji klienta i dopiero na jego podstawie następuje wybór miejsca i sposobu instalacji urządzenia CPE, zapewniający optymalizację siły sygnału radiowego w zastanych warunkach. W rozwiązaniu istnieje możliwość użycia różnych kart SIM w zależności od dostępu sieci mobilnej, co dodatkowo poprawia jakość usługi.

Co jednak w sytuacji, gdy zasięg radiowy wewnątrz budynku okaże się niewystarczający? Urządzenie pozwalające na korzystanie z internetu mobilnego dla firm Orange zostanie zainstalowane na zewnątrz budynku, w uzasadnionych przypadkach także wyposażone w antenę kierunkową, by zapewnić możliwie najlepszą jakość usługi. Optymalny dobór karty SIM, urządzenia i sposobu instalacji przekłada się oczywiście bezpośrednio na lepsze działanie aplikacji, co wpływa na oszczędności kosztowe, jakie odczuje klient podczas codziennej eksploatacji rozwiązania.

Idealny partner dla SD-WAN

W zależności od potrzeb Internet Bezprzewodowy Premium może być dostarczony jako samodzielna usługa zapewniająca dostęp do internetu w technologii mobilnej lub jako łącze podkładowe dla usługi Hybrydowy SD-WAN. W przypadku wyboru drugiego wariantu klient otrzymuje kompleksowe rozwiązanie pozwalające na sprawne zarządzanie strukturą wielooddziałową, zapewniające wysoką jakość działania aplikacji biznesowych.

Przykładem optymalnego wykorzystania drugiego wariantu może być sytuacja klienta korzystającego z usługi Hybrydowy SD-WAN, w której rolę jednego z dwóch łączy podkładowych pełni właśnie Internet Bezprzewodowy Premium.

Mimo braku warunków kablowych oraz słabszych warunków radiowych w jego lokalizacjach bezprzewodowe rozwiązanie Orange poprzez wybór optymalnej karty SIM i instalację urządzenia CPE na zewnątrz budynków pozwala znacząco poprawić jakość działania usługi i uzyskanej prędkości transmisji.

Każdy z wariantów Internetu Bezprzewodowego Premium może być świadczony z limitem transferu danych wynoszącym do 100 GB lub powyżej 100 GB.

Internet mobilny dla firm bez limitu od Orange: unikalna usługa, unikalne korzyści

Warto również podkreślić korzyści biznesowe, jakie płyną z użytkowania Internetu Bezprzewodowego Premium. Internet mobilny bez limitu dla firm od Orange to przede wszystkim rozwiązanie proste i wygodne, którego działanie jest całkowicie niezależne od lokalizacji i poziomu zasięgu radiowego, Dzięki temu Orange internet LTE dla firm jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorstw, które do tej pory nie mogły znaleźć dla siebie odpowiedniej usługi.

Szybki audyt i uruchomienie usługi oraz tylko jedna faktura za usługi transmisji danych (w tym Hybrydowy SD-WAN) i bezprzewodowego dostępu do internetu oznaczają mniej formalności i więcej czasu na kluczowe dla rozwoju firmy działania, co jest istotne dla każdego przedsiębiorstwa.

Komfort codziennego użytkowania podnoszą całodobowa pomoc techniczna oraz portal Premium Support, który w jednym miejscu agreguje m.in. możliwość zgłaszania problemów technicznych lub potrzeby zmiany konfiguracji czy dostępu do danych finansowych, pozwalając na łatwe zarządzanie usługą z dowolnego miejsca.

Wszystko to czyni Internet Bezprzewodowy Premium usługą unikalną na naszym rynku, oferującą w standardzie model instalacji spersonalizowany do potrzeb klienta i utrzymanie sieci w ramach oferty ze stałym, określonym z góry abonamentem.

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • E-book. Jak zyskać pełną kontrolę nad firmowymi danymi

  E-book. Jak zyskać pełną kontrolę nad firmowymi danymi
  E-book. Jak zyskać pełną kontrolę nad firmowymi danymi
  Sieć i transmisja 18 lipca 2023

  Sieć i transmisja zPolecane

  Cyberatak, kradzież sprzętu, pomyłka w codziennej pracy? Spokojnie: możesz zabezpieczyć swoje firmowe dane przed wszystkim, co nieprzewidziane, i to bez […]

 • Big data w analityce i marketingu mobilnym

  Big data w analityce i marketingu mobilnym
  Big data w analityce i marketingu mobilnym
  Sieć i transmisja 5 lipca 2023

  Sieć i transmisja

  Szacuje się, że nawet 73 proc. danych nigdy nie zostaje wykorzystanych do celów analitycznych. Wiele firm otwarcie przyznaje, że nie […]

 • Wywiad. Blockchain – platforma wzajemnego zaufania

  Wywiad. Blockchain – platforma wzajemnego zaufania
  Wywiad. Blockchain – platforma wzajemnego zaufania
  Sieć i transmisja 17 maja 2023

  Sieć i transmisja

  Kojarzy się przede wszystkim z finansami, ale to narzędzie, które ma o wiele większe możliwości. Doskonale sprawdza się w zarządzaniu […]

 • Sieć 6G, czyli co nas czeka za 10 lat?

  Sieć 6G, czyli co nas czeka za 10 lat?
  Sieć 6G, czyli co nas czeka za 10 lat?
  Sieć i transmisja 3 maja 2023

  Sieć i transmisja

  Przyszłość jest tuż za rogiem. Dla przedsiębiorców myślących o rozwoju 5G to nie innowacja, lecz rzeczywistość. Tymczasem mówi się już […]