Systemy do wideokonferencji
Komunikacja 8 grudnia 2022 4 minuty czytania

Systemy do wideokonferencji

Prawie każdy w dzisiejszych czasach ma jakieś doświadczenie z połączeniami video, nawet jeśli łączy się tylko przez zwykły komunikator. Wymóg zachowania dystansu społecznego spowodował, że o wiele więcej osób pracuje zdalnie. Oznacza to więcej połączeń realizowanych przy pomocy kamerek, słuchawek i mikrofonu, które umożliwiają ciągłość funkcjonowania biznesu. Dobry sprzęt do wideokonferencji to dziś zatem podstawa.

Wideokonferencje – bez dobrego sprzętu i systemu się nie obejdzie

Obecnie firmy każdej wielkości muszą korzystać z jakiegoś rozwiązania wideokonferencyjnego. Jednak olbrzymia podaż różnorodnych rozwiązań sprawia, że znalezienie najlepszego sprzętu do wideokonferencji dla Ciebie i Twojej firmy może być trudne.

Wideokonferencje mają na celu zapewnienie warunków, które umożliwiają efektywną współpracę między zespołami w różnych lokalizacjach, a także spotkania z klientami. Bez wysokiej jakości obrazu i dźwięku oraz bezproblemowych połączeń, wideokonferencje mogą jedynie frustrować. Tanie rozwiązania oparte wyłącznie na podstawowym sprzęcie do telekonferencji, jakim jest np. laptop z kamerą, sprawdzają się głównie w prywatnych zastosowaniach. Aby naprawdę czerpać korzyści z wideokonferencji i prowadzić ją w sposób profesjonalny, wymagane jest dysponowanie właściwym sprzętem.

Odpowiednia konfiguracja sprzętu do wideokonferencji zwróci się wielokrotnie pod względem wartości dodanej dla Twojej firmy. Dobrej jakości urządzenia wideokonferencyjne to nie tylko bezproblemowa praca zdalna, ale również zadowolenie pracowników i ich dostępność, co przekłada się na dobre relacje z klientami i jest wizytówką firmy.

Czym właściwie jest sprzęt do wideokonferencji?

Sprzęt do wideokonferencji to urządzenia audiowizualne umożliwiające prowadzenie spotkań online. Określenie to obejmuje kamery, mikrofony, głośniki, piloty itp. Urządzenia do wideokonferencji są instalowane w sali konferencyjnej z wyświetlaczem/rzutnikiem, aby uczestnicy spotkania mogli współpracować z kolegami w zdalnej lokalizacji. Nowoczesne wdrożenia mogą obsługiwać wideokonferencje online typu „jeden do wielu” (np. transmisja na żywo) lub współpracę „wiele do wielu” z pracownikami rozproszonymi w różnych lokalizacjach, którzy mogą rozmawiać i widzieć się nawzajem.

Warto podkreślić, że sprzęt do wideokonferencji sprawdza się nie tylko podczas pracy zdalnej. Urządzenia wideokonferencyjne umożliwiają również wirtualne spotkania w sytuacji, gdy pracownicy są rozproszeni na terenie jednego obiektu lub nie mają sali konferencyjnej.

Jaki sprzęt do wideokonferencji warto wybrać? Systemy wideokonferencyjne Poly

Dzięki współpracy z firmą Poly Orange posiada w swojej ofercie kilka różnych komponentów przewodowych i bezprzewodowych, które ułatwiają wideokonferencje. Proponujemy następujące systemy do wideokonferencji:

 • Systemy wideo do wideokonferencji

Wizualne systemy wideokonferencyjne zazwyczaj obejmują kamery i mikrofony zoptymalizowane pod kątem sali konferencyjnych. Takim produktem jest Poly Studio – wielofunkcyjne urządzenie wideokonferencyjne wyposażone w zaawansowaną kamerę, głośniki oraz mikrofon. To rozwiązanie, które idealnie pasuje do mniejszych sali i pokojów narad.

Urządzenia do wideokonferencji Poly Studio wyróżniają się najwyższą jakością dźwięku w swojej klasie oraz zastosowaniem innowacyjnych technologii, które redukują hałas z otoczenia, by każde spotkanie przebiegało bez zakłóceń. Rozmówcy po obu stronach kamery słyszą każde słowo oraz mogą w pełni skupić się na komunikacji dzięki zaawansowanym automatycznym systemom kadrowania grupy i śledzeniu osoby mówiącej. Ponadto niesamowita łatwość montażu oparta o najbardziej popularny interfejs USB, użytkowania oraz konfiguracji, zaoszczędzi Twój cenny czas oraz pieniądze.

 • Kamery do wideokonferencji

Oprócz kamer internetowych przeznaczonych do użytku z komputerami osobistymi lub laptopami, do grupy kamer do wideokonferencji należą również kamery w salach konferencyjnych, które można zamontować w pomieszczeniach biurowych. Kamera EagleEye Mini USB przenosi spotkania na wyższy poziom dzięki automatycznemu wykrywaniu osób mówiących bez użycia pilota ani zaprogramowanych ustawień kamery.

Pozostałe zalety tego systemu do wideokonferencji to świetna optyka, możliwość podłączenia do laptopa jak i wykorzystania w trakcie spotkania kilku osób. Uczestnicy nie muszą martwić się o pozostawanie w kadrze ani przerywać rozmowy, aby użyć pilota do zdalnego sterowania. Zamiast tego mogą poświęcić całą uwagę na rozwiązywanie najważniejszych problemów biznesowych. Kamera Eagle Eye może być podłączona również do telefonu IP z aplikacją Teams.

 • Zestawy słuchawkowe do wideokonferencji

Podobnie jak zwykłe słuchawki, zestawy słuchawkowe z redukcją szumów są niezwykle popularnym sprzętem do telekonferencji. Dodatkowe aspekty zestawów słuchawkowych, biorąc pod uwagę fakt, że łączą słuchawki i mikrofony w jednym narzędziu, obejmują eliminację szumów tła, dzięki czemu użytkownicy mogą nie tylko skupić się na swoich osobistych wideokonferencjach.

Słuchawki Blackwire z kablem charakteryzują się mniejszą podatnością na zakłócenia, dzięki czemu usłyszymy czysty dźwięk bez szumów czy zniekształceń. W przeciwieństwie do modeli bezprzewodowych ten zestaw słuchawkowy do wideokonferencji jest zawsze gotowy do działania, więc nie musimy martwić się o konieczność ładowania. Zestaw może być podłączony zarówno za pomocą kabla USB jak i wykorzystując złącze mini-jack, dzięki czemu możliwe jest błyskawiczne przełączenie słuchawek np. z laptopa do telefonu.

 • Głośniki do wideokonferencji

Głośniki do wideokonferencji są zwykle przeznaczone do użytku w salach konferencyjnych. Dzięki nim strumieniowe przesyłanie dźwięku z komputerów jest słyszalne na większym obszarze. Zestaw głośnomówiący Calisto Bluetooth z czterema mikrofonami to doskonały wybór dla grup w małej sali konferencyjnej. To profesjonalny system do wideokonferencji wyposażony w cztery mikrofony wychwytujące dźwięki w 360°. Dzięki łączności USB i Bluetooth głośnik Calisto jest niemal natychmiast gotowy do użytku.

Systemy wideokonferencyjne to też kompatybilne oprogramowanie

Wszystkie urządzenia do wideokonferencji znajdujące się w ofercie Orange doskonale współpracują z bardzo popularnym w świecie biznesu programem Microsoft Teams. Służy on do pracy na odległość, umożliwiając nawiązanie tele- lub wideokonferencji online.

Dostępny u nas sprzęt do wideokonferencji pozwala również wykorzystać w pełni potencjał oferowanej przez Orange usługi telefonii biznesowej w chmurze dla aplikacji Teams (Orange Teams Voice) i nawiązywać połączenia bezpośrednio z aplikacji bez konieczności używania dodatkowych urządzeń.

Efektywna współpraca jest kluczem do sukcesu każdej firmy. Z łatwością współpracuj z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu, korzystając z najbardziej zintegrowanych wideokonferencji audio i wideo w jakości HD.

Pobierz pdf o sprzęcie do wideokonferencji Poly

Zobacz także film szybkiej i efektywnej komunikacji w zespole od Orange:

Masz pytania? Wypełnij formularz. Nasz zespół ekspertów służy pomocą.

Mogą Cię również zainteresować

 • Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę

  Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę
  Jak realizować cele biznesowe, dbając o planetę
  Komunikacja 1 marca 2024

  Komunikacja

  Najtańsza i najbardziej ekologiczna jest ta energia, której się nie zużyje. Dlatego każde działanie, które pozwala oszczędzać energię, ma znaczenie. […]

 • Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?

  Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?
  Telefoniczna obsługa klienta – na czym polega?
  Komunikacja 2 stycznia 2024

  Komunikacja

  Każdego dnia na całym świecie wykonuje się miliony połączeń z biurem obsługi klienta. Sposób, w jaki te rozmowy są prowadzone, […]

 • ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem

  ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem
  ITwiz BEST100 w 2022 r. Wszystko zgodnie z planem
  Komunikacja 10 sierpnia 2023

  Komunikacja

  Magazyn ITwiz po raz kolejny publikuje ranking firm informatycznych BEST100 za 2022 rok. Jak co roku nie zabrakło wśród nich […]

 • Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?

  Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?
  Kultura nanosekundy, czyli jak zdobyć klienta w ciągu mikromomentu?
  Komunikacja 28 maja 2023

  Komunikacja

  Kilka sekund – zwykle masz tylko tyle czasu na przekonanie klienta do swojej oferty. Dowiedz się, jak wykorzystać ten czas […]