Powrót

Aktualności

Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami w sieci?

Problem z nadużywaniem technologii wśród dzieci rozpoczyna się bardzo często wówczas, kiedy jedynym dostępnym dla dziecka jest świat cyfrowy. Powinnością rodziców jest ciągłe dbanie o alternatywy do świata internetu, gier czy portali społecznościowych. Tą alternatywę można budować na wiele sposobów: wspólne spacery, czas spędzony razem, gry i zabawy analogowe. Wakacje to dobry czas, by jak najwięcej czasu spędzić razem.

Jaki jest najlepszy wiek na smartfon dziecka?

Najlepszą ochroną dziecka przed nadużywaniem smartfona są dobre relacje z rodzicami. Bądźcie razem w sieci. Jesteście gotowi na pierwszy smartfon dla waszego dziecka? Jeśli tak, życzę wam powodzenia w roli cyfrowych przewodników.

Jak tworzyć domowe zasady korzystania z cyfrowych technologii?

Bezwzględne zasady używania nowych technologii zawsze niech pozostaną ostatecznością, kiedy widzimy, że dziecko ewidentnie nie radzi sobie z używaniem czy nadużywaniem cyfrowych dobrodziejstw. Higieniczne i kreatywne używanie nowych technologii budujmy i modelujmy przez właściwe zasady używania tych technologii w domu. Wakacje to szczególny czas – wykorzystajmy go mądrze.

Czy dzieci mogą korzystać z komputerów i smartfonów?

Na pytanie jak długo dzieci mogą korzystać ze smartfonów czy komputerów – także w wakacje - odpowiedź brzmi: tak długo, jak to sobie ustalimy wspólnie. Takie domowe zasady trzeba ustalić razem. Im wcześniej tym większa szansa, że dziecko nabierze zdrowych nawyków. Uwaga, ustalone zasady obowiązują wszystkich – rodziców także.

Pomagajmy Gigabajtami - nowa edycja

Przekaż nam swoje niewykorzystane gigabajty, a my przekażemy je na szczytny cel.

Darmowe webinary dla rodziców.

Jak zadbać o domowe zasady ekranowe w czasie izolacji i na co dzień? Jak używać technologii z umiarem? Jak rozmawiać o cyfrowych aktywnościach dzieci? Fundacja Orange zaprasza na cykl webinarów dla rodziców dzieci w różnym wieku. Poprowadzą je specjaliści od bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Jak przebiega zdalne nauczanie?

Jak dzieci, rodzice i nauczyciele poradzili sobie ze zdalnym nauczaniem w czasie epidemii? Co szkoła może zmienić na przyszłość? Ruszyło badanie naukowe, które odpowie na te pytania. Wspiera je zespół Fundacji Orange. Pierwsze wyniki w czerwcu, a pełny raport na jesieni.