Powrót

Aktualności

Live chat o sharentingu z Magdą Steczkowską

Domowy kodeks korzystania z nowych technologii

Zapraszamy na XI Międzynarodowe Forum Tato.Net - Mądrość & Skuteczność

Nagrody dla Fundacji Orange w rankingu 30x30

Po raz kolejny nasze społeczne inicjatywy zyskały uznanie ekspertów. Tym razem aż cztery z nich realizowane przez Fundację Orange znalazły się na liście trzydziestu najlepszych społecznych projektów biznesu w ostatnim 30-leciu. Ranking 30x30 ogłoszono 10 października w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji.

Programowanie dla dzieci

Zaczynasz od metod analogowych – papier, mazak i jakiś przedmiot. Bo nauka programowania to przede wszystkim nauka logicznego myślenia. A potem masz już cały szereg narzędzi cyfrowych. Jak zacząć przygodę z kodowaniem, a przy tym dobrze się bawić? O tym na blogu Fundacji Orange.

Fundacja Orange dla szkół

Jak dbać o bezpieczeństwo w internecie? Jak nauczyć się programowania? W nowym roku szkolnym Fundacja Orange wspiera kolejne placówki w cyfrowej edukacji. Prawie 6 tys. dzieci uczestniczyć będzie w 10-miesięcznym cyklu zajęć, nauczyciele zdobędą nowe kompetencje, a szkoły nagrody i granty. Projekt MegaMisja pomoże najmłodszym uczniom dbać o swoje bezpieczeństwo w internecie, a #SuperKoderzy w klasach 4-8 nauczą się podstaw programowania. Udział w obu inicjatywach jest bezpłatny, a Fundacja Orange realizuje je w ramach swojej społecznej misji.

Kreatywnie z technologiami

Warsztaty modelowania 3d w FabLab powered by Orange. Dzieci z Ożarowa Mazowieckiego przyjechały na zaproszenie Fundacji Orange do FabLabu powered by Orange w Warszawie. W tej kreatywnej pracowni uczyły się modelowania 3d na specjalnych warsztatach prowadzonych we współpracy z trenerami ze Stowarzyszenia Robisz.to. Dodatkowo, mogły poznać założenia nowoczesnego rzemiosła, zwiedzając przestrzeń, w której znajduje się ploter, frezarka, stolarnia, strefa szycia, strefa elektroniki i strefa druku 3d. To tu powstaje wiele kreatywnych pomysłów, a ludzie zdobywają nowe umiejętności.