Powrót

Aktualności

Czy dzieci mogą korzystać z komputerów i smartfonów?

Na pytanie jak długo dzieci mogą korzystać ze smartfonów czy komputerów – także w wakacje - odpowiedź brzmi: tak długo, jak to sobie ustalimy wspólnie. Takie domowe zasady trzeba ustalić razem. Im wcześniej tym większa szansa, że dziecko nabierze zdrowych nawyków. Uwaga, ustalone zasady obowiązują wszystkich – rodziców także.

Pomagajmy Gigabajtami - nowa edycja

Przekaż nam swoje niewykorzystane gigabajty, a my przekażemy je na szczytny cel.

Darmowe webinary dla rodziców.

Jak zadbać o domowe zasady ekranowe w czasie izolacji i na co dzień? Jak używać technologii z umiarem? Jak rozmawiać o cyfrowych aktywnościach dzieci? Fundacja Orange zaprasza na cykl webinarów dla rodziców dzieci w różnym wieku. Poprowadzą je specjaliści od bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Jak przebiega zdalne nauczanie?

Jak dzieci, rodzice i nauczyciele poradzili sobie ze zdalnym nauczaniem w czasie epidemii? Co szkoła może zmienić na przyszłość? Ruszyło badanie naukowe, które odpowie na te pytania. Wspiera je zespół Fundacji Orange. Pierwsze wyniki w czerwcu, a pełny raport na jesieni.

#zostańwdomu i ucz się programowania

Fundacja Orange zaprasza dzieci klas 4-6 na darmowe warsztaty online. To nauka programowania przeplatana dobrą zabawą. Uczestnicy tworzą własne interaktywne mapy, rysujące rakiety, gry i aplikacje do nauki języków obcych.

Zgłoś szkołę do programów Fundacji

Na naszych zajęciach dzieci uczą się zdrowych nawyków cyfrowych i podstaw programowania. Szkoły zdobywają tablety i zestawy robotów. A nauczyciele możliwość podnoszenia swoich kompetencji. Szkoły mogą zgłaszać chęć udziału do 15 maja.

Technologie w walce z Covid-19.

Fundacja Orange wspiera produkcję przyłbic dla medyków w gdańskiej pracowni FabLab powered by Orange. Łącznie powstanie ich ponad 5 tys. sztuk, a pierwsze już trafiają do potrzebujących.