Pobierz:  Google Play, Prime Zone

TellYou służy do bezpośredniej komunikacji między osobami przebywającymi w swoim towarzystwie. Smartfon pełni rolę tabliczki, na której uczestnicy rozmowy za pomocą wirtualnej klawiatury zapisują tekst i pokazują go innej osobie. Aplikacja posiada też funkcję rozpoznawania i transkrypcji mowy. Jednocześnie w rozmowie mogą wziąć udział cztery osoby.

Aplikacja została stworzona z myślą o osobach niesłyszących, niedosłyszących oraz z upośledzeniem mowy, aby pomóc im w codziennych sytuacjach komunikować się z otoczeniem. Z  TellYou mogą również korzystać osoby słyszące. Rozwiązanie sprawdzi się  w głośnych miejscach, czy podczas przedłużającego się zebrania, gdy poczujemy potrzebę podzielenia się opinią z osobą siedzącą obok.
Główne cechy rozwiązania to czcionka automatycznie dopasowująca  się do wielkości ekranu,  łatwe przewijanie wszystkich wypowiedzi, dostępne szablony zdań i zapisywanie rozmów.

Obecnie aplikacja jest testowana przez podopiecznych Fundacji Widzialni. Jeśli wyniki testów będą pozytywne, TellYou będzie kolejną po Colourcall i Melovibe aplikacją udostępnioną w serwisie „bez barier” Serwis przeznaczony dla OSiN (osób starszych i niepełnosprawnych) jest częścią portalu orange.pl.