Inteligentny Dom

Inteligentny Dom to prywatne, bezpieczne centrum zarządzania domem dostępne nawet ze smartfona, więc mieści się w kieszeni i jest dostępne w każdej chwili – zawsze, gdy tego potrzebujesz.

W ofercie Orange jest dwóch dostawców usługi Inteligentny Dom. Dostawca usługi  jest ściśle związany z rodzajem centrali:

  • Klienci, którzy zakupili zestawy startowe z centralą FIBARO korzystają z usługi na platformie FIBARO
  • Dla klientów, którzy zakupili zestawy startowe z centralą Peraverde, dostawcą usługi Inteligentny Dom jest firma PERAVERDE

Centrala Home Center Lite

Centrala Home Center Lite to niezwykle kompaktowe urządzenie służące do sterowania i zarzadzania Inteligentnym Domem FIBARO. Komunikuje się z nawet 230 czujnikami oraz modułami wykonawczymi rozmieszczonymi w domu, używając bezprzewodowego protokołu Z-Wave.. Za pomocą prostego i przyjaznego interfejsu użytkownika Centrali Home Center Lite można tworzyć zaawansowane scenariusze. Podłączona do Internetu staje się doskonałym narzędziem do monitoringu i zarządzania Twoim domem. Dzięki temu możesz sterować swoim domem z każdego zakątka świata za pomocą, komputera, telefonu komórkowego, lub tabletu, a system Inteligentnego Domu Fibaro błyskawicznie poinformuje Cię o zagrożeniach.

Podłączanie centrali oraz uruchomienie aplikacji

Instrukcja obsługi

Pierwsze kroki z systemem Fibaro

Konfiguracja centrali i dodawanie urządzeń przez aplikację mobilną

Konfiguracja centrali i dodawanie urządzeń przez panel użytkownika na stronie www

Konfiguracja podstawowych funkcjonalności sytemu, ustawianie alarmów i powiadomień oraz budowa scen

Kamera IP

Dzięki kamerze IP podłączonej do Inteligentnego Domu w każdej chwili zobaczysz,
co się dzieje u Twoich dzieci, jak radzi sobie niania, czy też co robi pozostawiony w domu
pies czy kot. Dzięki zainstalowanej kamerze po otrzymaniu powiadomienia np. o
wykrytym w domu ruchu czy otwarciu drzwi sprawdzisz co dzieje się w Twoim domu.

Jak podłączyć kamerę IP do systemu na przykładzie kamery IP D-link DCS-930L - instrukcja krok po kroku

Czujnik otwarcia drzwi lub okien

Czujnik otwarcia drzwi lub okien Fibaro to uniwersalny, bateryjny czujnik zbliżeniowy, kompatybilny ze standardem Z-Wave. Urządzenie w łatwy sposób montuje się na framudze drzwi lub okna oraz na skrzydle drzwi lub okna, co w żaden sposób nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu, dlatego umożliwia monitorowanie otwarcia drzwi, okien, bram garażowych i przesuwnych. Znajduje także zastosowanie w automatycznym sterowaniu światłem, kontroli dostępu oraz w systemach bezpieczeństwa. Niezwykle lekka i cienka obudowa pozwala na dyskretne zamontowanie czujnika, a nieuprawnione otwarcie drzwi lub okna i naruszenie czujnika podczas Twojej nieobecności, spowodują natychmiastowe wysłanie powiadomienia o potencjalnym włamaniu.

Dodawanie czujnika otwarcia drzwi i okien FIBARO

Wybudzanie czujnika otwarcia drzwi i okien FIBARO

Resetowanie czujnika otwarcia drzwi i okien FIBARO

Instrukcja obsługi

Czujnik zalania

Czujnik zalania Fibaro to funkcjonalny sensor zalania o futurystycznym wzornictwie, kompaktowych rozmiarach oraz szerokim wachlarzu dodatkowych funkcji. Ten uniwersalny detektor, dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje Cię nie tylko o grożącym Ci zalaniu, ale także o gwałtownych skokach i spadkach temperatur. Jest przy tym całkowicie bezobsługowy i nie wymaga specjalistycznego montażu. Posiada wbudowany wskaźnik LED i alarm dźwiękowy oraz czujnik przechyłu, który powiadomi o przesunięciu lub przewróceniu sensora. Obudowa wykonana została z wysokiej jakości białego, błyszczącego tworzywa sztucznego, dzięki czemu urządzenie nie przypomina tradycyjnych czujników, a jego wygląd doskonale wkomponuje się w każde, nawet najbardziej ekskluzywne wnętrze.

Jak podłączyć czujnik zalania do systemu - instrukcja krok po kroku

Jak podłączyć czujnik zalania do systemu

Jak wybudzić czujnik zalania

Jak wykonać reset czujnika zalania

Jak wykonać test zasięgu czujnika zalania

Instrukcja obsługi

Czujnik dymu

Czujnik dymu Fibaro to urządzenie, które w trosce o Twój dom i najbliższych łączy w sobie piękno i nowoczesną technologię. Ten zasilany bateryjnie, kompatybilny ze standardem Z-Wave detektor dymu, został specjalnie zaprojektowany tak, by w przypadku umiejscowienia na ścianie, lub suficie zapewniał bezpieczeństwo, ale również nie wpływał na estetykę pomieszczenia. Dlatego czujnik nie tylko świetnie wygląda, ale także przepuszcza nawet najmniejszą ilość dymu, co pozwala na szybką reakcję i błyskawiczne wykrycie zagrożenia. Czujnik dymu Fibaro powiadomi Cię o wykrytym niebezpieczeństwie wielokolorowym oświetleniem LED oraz wbudowaną dźwiękową syreną. Informację o potencjalnym niebezpieczeństwie czujnik prześle do Centrali, dzięki czemu Ty otrzymasz ją natychmiast gdziekolwiek będziesz. Ponadto, urządzenie posiada wbudowany czujnik temperatury, który może uruchomić alarm nie tylko w momencie wykrycia dymu, ale nawet już w przypadku przekroczenia określonego progu temperatury.

Jak podłączyć czujnik dymu do systemu - instrukcja krok po kroku

Jak podłączyć czujnik dymu do systemu

Jak wybudzić czujnik dymu

Jak wykonać reset czujnika dymu

Jak wykonać test zasięgu czujnika dymu

Jak wykonać test sprawności czujnika dymu

Instrukcja obsługi

Czujnik ruchu

Czujnik ruchu Fibaro to uniwersalny wielofunkcyjny sensor kompatybilny ze standardem Z-Wave. Urządzenie umożliwia detekcje ruchu, pomiar temperatury i natężenia światła. Wysoka precyzja detekcji sprawia, że nawet niewielki ruch nie umknie jego uwadze. Dodatkowo, poprzez detekcję drgań, możliwe jest wykrycie próby sabotażu. Każda próba przestawienia czy zmiany pola widzenia czujnika wywoła alarm, a system błyskawicznie poinformuje Cię o tym, wysyłając powiadomienie na urządzenia mobilne. Czujnik ruchu Fibaro zasilany jest bateryjnie, a jego budowa zapewnia szybki i bezinwazyjny montaż na dowolnej powierzchni. Wbudowany wskaźnik LED sygnalizuje ruch, ale także pozwala dostosować kolor, który będzie informował nas o aktualnej temperaturze w pomieszczeniu. To najmniejszy czujnik ruchu dostępny na rynku, a jego niewielkie rozmiary i nowoczesny design sprawiają, że czujnik może być ozdobą w Twoim domu.

Jak podłączyć czujnik ruchu do systemu - instrukcja krok po kroku

Jak podłączyć czujnik ruchu do systemu

Jak wybudzić czujnik ruchu

Jak wykonać reset czujnika ruchu

Jak wykonać test zasięgu czujnika ruchu

Instrukcja obsługi

Przełącznik do zarządzania energią

Przełącznik do zarządzania energią jest zdalnie sterowanym, inteligentnym włącznikiem sprzętów elektrycznych z funkcją pomiaru zużywanej energii. Ten uniwersalny przełącznik w formie adaptera do gniazda elektrycznego jest kompatybilny ze standardem Z-Wave i umożliwia zdalne sterowanie dowolnymi urządzeniami o mocy do 2,5 kw. Dzięki niemu możesz włączać i wyłączać podłączone do niego urządzenie z dowolnego miejsca na świecie, lub zaprogramujesz by włączało/wyłączało się automatycznie w ustalonym czasie, czy dniu. Przełącznik został także wyposażony w funkcje pomiaru energii i posiada wbudowany pierścień LED, sygnalizujący różnymi kolorami stan pracy oraz poziom jej aktualnego zużycia. Dodatkowo dba o Twoje bezpieczeństwo, ponieważ nie dopuści do włączenia sprzętu uszkodzonego, w którym np. jest zwarcie, chroniąc tym samym całą sieć przed przepięciem. Jest to najmniejsze tego typu urządzenie na rynku, co w połączeniu z nowoczesnym wyglądem sprawi, że idealnie wkomponuje się w każde wnętrze.

Jak podłączyć przełącznik do zarządzania energią do systemu - instrukcja krok po kroku

Jak podłączyć przełącznik do zarządzania energią do systemu

Ręczne dodawanie przełącznika do zarządzania energią FIBARO

Jak wykonać reset przełącznika do zarządzania energią

Jak wykonać test zasięgu przełącznika do zarządzania energią

Instrukcja obsługi

Czy powyższe informacje są dla Ciebie wystarczające?