Livebox 2.0 - podłączenie pamięci USB

DrukujEXPORTUJ PDF
Modem Livebox 2.0 jest wyposażony w dwa porty USB, do których można podłączyć pendrive lub dysk twardy. Dostęp do zasobów z pamięci USB mają wszystkie komputery podłączone do modemu.

Krok 1

Aby sprawdzić, czy obecnie jest podłączone urządzenie USB, otwórz stronę modemu. W zaznaczonym miejscu widać, że nie są podłączone żadne urządzenia.

Krok 2

Podłącz pamięć przenośną do portu USB w modemie.

Krok 3

Odśwież stronę klikając przycisk odśwież lub wciskając F5. Kliknij przycisk dostęp do moich plików. Niestety ta funkcjonalność jest dostępna tylko dla przeglądarki Internet Explorer. Jeżeli używasz innej przeglądarki, przejdź do kolejnego punktu instrukcji.

Krok 4

Kliknij menu Start, następnie Uruchom (dla Windows XP) lub użyj pola wyszukiwania (Windows Vista lub Windows 7). Wpisz tam: \\192.168.1.1 i wciśnij Enter.

Krok 5

Wyświetli się okno z zawartością foldera sieciowego. Każdy folder, który się to znajduje to jedno urządzenie (lub partycja jeżeli podłączysz dysk twardy z kilkoma partycjami). Kliknij dwukrotnie ten folder.

Krok 6

Poniżej widać zawartość pamięci USB jako folder na dysku sieciowym.

Krok 7

Zanim odłączysz pamięć przenośną od modemu, bezpiecznie jest wejść do menu modemu (adres: 192.168.1.1) i kliknąć opcję odłącz.